logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » zostaly jeszcze dwa bezpieczniki

zostaly jeszcze dwa bezpieczniki

czolem,

ostatnio strzelil mi bezpiecznik wycieraczek. Dzis gdy zrobil to po raz drugi
(akurat,odpowiednia pogoda) skojarzylem to z wycieraczką tylnią. Jak nic to ona
albo instalacja do niej jest winna. Zostaly mi jeszcze dwa bezpieczniki wiec jakis czas bez uzywania tylnej wycieraczki pojezdze :) ... tylko ze kiedys sie
skoncza i wtedy bede musial zabrac sie do roboty. Jak na inzyniera elektronika
nie mam najmniejszego pojecia od czego zaczac.
1. Co mi jest potrzebne ... omomierz, amperomierz, oscyloskop ??
2. Co i gdzie rozbierac i gdzie/co zmierzyc ??
3. Co moglo (poza silniczkiem) sie zepsuc ??

pozdrawiam i zycze szybkiego zakonczenia zimy
piotrek

belunch / 2003-04-07 17:30:33 /


masa silniczka przykrecona jest obok niego do klapy
przewod + idzie wewnatrz samochodu i laczy sie z klapa takim wylacznikiem po lewej stronie na pasie tylnym przy uszczelce klapy
wylacznik ten moze byc walniety lub zwarty do budy

wylacznik ten przekazuje prad do plytki zamocowanej na klapie, plytka ta ma plastikowa izolacje zeby nie zwierala z klapa ale to zazwyczaj jest rozwalone
(wylaczniki mam nowe)
jak te dwie rzeczy sa ok, to sprawdz czy silnik nie jest mokry, woda moze cieknac przez uszczelke szyby albo przez oske wycieraczki, tam wymienia sie tulejki (mam nowe)

sprawdz i daj znac

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 17:53:39 /


A propo bezpiecznika odpowiadajacego za wycieraczki to przez jeden dzien wymienilem chyba 10 razy.... Wycieraczki byly bardzo potrzebne ... Za kazdym razem gdy na postoju wymienilem bezpiecznik wycieraczki działały a potem gdy przejechałem parę metrów już nie. Co się Okazało tenbezpiecznik odpowiadał za światło biegu wstecznego no i to wszystko wyjaśniało za kazdym razem gdy wzucałem wsteczny poprostu przepalał się. Może u Ciebie także występuje zwarcie tego samego obwodu....

Guti_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 20:48:54 /


dzieki camaro, sprawdze i dam znac (troche to potrwa bo jestem w ciaglym
niedoczasie).
a co do wstecznego to na szczescie nie ... to na pewno (prawie)
tylna wycieraczka gdy ja dzis wlaczylem(nie dziala) i wlaczylem przednia
to mialem takie male deja vu ... ostatnio bylo tak samo ... tyl nie dziala
chwila czasu ... i już i z przodu nie dziala.
dzieki raz jeszcze.
pozdrawiam
ps. Moze na forum dodac dzial offtopic gdzie ludzie beda pytac o sprawy nie zwiazane z capri. wtedy moze w czyms pomoge i nie bede od ciaglych pytan ale i od odpowiedzi :)

belunch / 2003-04-07 23:49:45 /