logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » wiązka silnika 2.9 EFI - kompendium

wiązka silnika 2.9 EFI - kompendium

Wziołem się za tuning mojej starej wiązki, bo jest nadszarpnięta zębem czasu i pomimo tego, że już np. trzeciego EBJ-a podmieniam, to i tak komputer o napięciach nawija.
Kupiłem po długich poszukiwaniach przynajmniej ten odcinek od EBJ, TPS i wtrysków, ale...
w mojej starej wersji ten odcinek łączy się z główną wiązką męską okrągłą wtyczką 8-pinową. Jest też wersja nowsza, także 8-pin, ale owalna i w dodatku żeńska :)
Ta, którą kupiłem jest jeszcze inna, bo też żenska ale 12-pinowa! Dobrze, że chociaż kolory przewodów do czujników są te same.
Pewnie bym tego wątku nie zaczynał, gdyby nie następujące pytania:
1. W starej jest coś (chyba dioda=4cm szarego elastycznego pręta fi 6mm) łączącego czarny przewód i brązowo-żółty od EBJ właśnie. Co to jest i do czego służy, bo w nowej tego nie ma :/
2. W starej wtryski były połączone w konfiguracji (1,4,6) (2,3,5). W nowej jest (1,2,3) (4,5,6). Skoro przechodzę na nowego kompa od wersji bez EGR, przepływomierzy i z dwoma sondami, to chyba powinno być OK?

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-03 17:34:35 /


witam niemoge zaczac nowego tematu bo dopiero sie zalogowalem

mam takie pytania
kupilem silnik scrorpio 2.9 V6 scorpio EFI z wiazka elektryczna(do uaza:P)
1 gdzie znajduje sie czujnik polozenia walu,
2 na beznzynie niebede jezdzil, tylko na blosie da sie komputer obejsc zeby go niebylo gdyz przy wiekrzych wtopach i brodzeniu w wodzie nieche zeby mi go zalao, da siie tak zrobic zeby tylko iskra szla na swiece z aparatu zaplonowego a reszta regulacji zeby na blosie byla?

doktor200 / 2007-07-05 22:51:39 /


czujnik położenia walu jest w aparacie zapłonowym ominięcie elektroniki jest możliwe poszukaj na forum było wielokrotnie

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-05 23:16:49 /


da sie,wejdz na forum i poszukaj "przeróbka aparatu" ale bedziesz potrzebował aparat od starej vałki, czyli 2.0,2.3,lub 2.8, mam tak u siebie i rakieta!!

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-05 23:18:04 /


1. czujnik polozenia walu jest w aparacie zaplonowym
2. na gazie moze chodzic bez komputera
3. do brodzenia to wywal efi i wstaw gaznik

Mysza liil (EM) / 2007-07-05 23:20:16 /


http://www.capri.pl/forum/22512#202505

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-05 23:23:28 /


Tak przy okazji to sam odpowiem na swoje wcześniejsze pytania :)
Ad.1 Tak, to jest dioda. W nowszej wersji wiązki dlatego jej nie ma, gdyż jest ona wbudowana w korpus zaworu regulacyjnego prędkości obrotowej biegu jałowego. Na korpusie takiego "nowego" zaworu znajduje się symbol diody.

Ad.2 Jest jak najbardziej OK. Przy dwóch sondach wtryski pracują stronami (123)(456). Przy jednej sondzie w kombinacji naprzemiennej (146) (235).

Ktoś coś jeszcze chce wiedzieć? :))))))))))))))))

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-05 23:50:21 /