logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Skrzynia Capri V8 T5 do Mustanga 69.

Skrzynia Capri V8 T5 do Mustanga 69.

Cześć,

Może na początek się przedstawie :) Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Mustanga 1969 I6 200ci. Ponieważ planuje kilka modyfikacji w tym zmianę mojej 3-biegowej skrzyni na T5 zwracam się do Was z prośbą o informacje dotyczące skrzyni T5 montowanej w Capri V8. Jeśli macie jakiekolwiek wieści jak można ja nabyć u nas lub wiecie cokolwiek na ten temat to proszę o odpowiedź. Z tego co wyczytałem na zagranicznym forum to T5 będzie pasować do mojego pupila.

Z góry dziękuje

yoozeq / 2007-03-05 14:23:38 /


V8 w Capri to tylko Perana chyba, a to rarytas dużo większy niż byle Mustang ;), zatem trudno będzie znaleźć skrzynie od V8 Capri.
Pozdro

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-05 22:03:08 /


Też mi się wydaje że u nas tego nietrafisz, a V8 miały też Consule z tego co się oriętuje ale zdaje sie że oba były tylko w RPA robione

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-05 22:32:09 /


Moze chłopakowi chodzi o mercury capri, ale tutaj takich niet :/

Mysza liil (EM) / 2007-03-05 23:08:26 /


A nie łatwiej t 5 z Mustanga ? Po co sobie życie utrudniać.

Pzdr

Jarek / 2007-03-05 23:09:09 /


W żadnym Capri nie montowali skrzyni T5 - oprócz Mercury Capri tożsamego z foxbody Mustangiem czyli roczniki 79-93 .......... skrzynie do swojego Stanga możesz zastosować od Mustanga od połowy lat 80tych do 2004 roku praktycznie.
Również z Thunderbirda, chyba Bronco 2wd, pewnie też policyjnych radiowozów na Crown Victorii i Lincolna. Można też kupić całkiem nową skrzynie w Stanach bo je normalnie sprzedają ;-)


Ciekawe ile bedzie palić 200 cu in. ze skrzynią 5 :-D Bo przy skrzyni 3 biegowej podają 12 w mieście 8 w trasie (automat +2 +1 litr)....



I coś o slanciku 200 cali :

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-06 00:13:34 /


To coś niezłe :). Jasne że można zamówić z USA nówke nie smiganą tylko ta cena... Idealnie by było znaleźć w PL. Skoro mówicie o Stangach z lat 80 to faktycznie może się rozejże za czymś takim - powinno być dostępne w kraju chyba nie?

Niestety jak widzicie wykazałem się niewiedzą na temat Capri za co przepraszam (tym bardziej na tym forum), ponieważ nie wiedziałem że v8 to unikat :) No nic cały czas się uczę. Ale faktycznie w takim układzie łatwiej od Stanga będzie znaleźć skrzynie.

Co do spalania to mi pali jakies 12-13 teraz na 3 biegach wiec mam nadzieje że po zmianie skrzyni będzie lepiej :)

yoozeq / 2007-03-06 09:05:59 /


Jeśli kotoś wpadnie na ten wątek i szuka podobnej odpowiedzi to do Stanga 200ci pasuje skrzynia z forda sierra - T9.

yoozeq / 2007-03-08 09:06:05 /


Nie będę się bawił w nowy wątek.

Takie mam uprzejme zapytanie o skrzynię Borg Warner T5. Siedzi sobie takowa w moim nowym nabytku i wyje jak wściekła.

wyczytałem cuś takiego:

-I may be buying an 85 Iroc ...I was wondering if there is anything a person should look for as far as indications that this trans may have problems on the horizon. Is there a more common problem with these trans as compared to the WC versions?

-Check for gear/bearing "whine". That is the first sign of an ailing T5 and it's usually the countershaft front bearing, which takes a lot of load, and is a cheap bearing. Second, look for weak synchros/gear clash. Both the regular and WC versions will have the same issues, in the same order, and both will literally break or "blow" with roughly the same abuse. So if the trans isn't BROKEN ("blown"), and it shifts well and makes no gear or bearing "whine", (which it sounds like yours) then it's as good a starting point as virtually any T5, IMO. Keep good oil in it, don't be retarded, and it will give you many years of service.


W moim przypadku skrzynia wyje na 3,4 i 5 biegu. Wycie jest głośniejsze w miarę wzrostu prędkości. Czy to może być to łożysko?
Jak bardzo kłopotliwa jest jego wymiana? Ktoś to robił już?

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-31 13:36:51 /


Kurwa kocham to forum... pierdolić o pojebanych gałkach zmiany biegów to każdy się rwie... odpowiedzieć na proste pytanie o skrzynię biegów już nie ma komu... hahahahahaha :/

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-31 19:05:28 /


Sołtys a kto tu ma popieprzoną skrzynie T5 w swoim aucie ? :) 2 osoby ? Ty i Zoggon :-) Może jeszcze Smasher w Mustangu i Rayo w Capri ... Ogólnie poskracanie wszystkiego w tej skrzyni aby zmieścić koło dla piątego biegu nie dało dobrych rezultatów i łożysko wałka zdawczego potrafi się szybko wysypać a sama skrzynia nie znosi dobrze podnoszenia mocy czy nawet normalnej eksploatacji ....

Jeśli wyje Ci na wysokich biegach to sprawdź czy jest jeszcze olej w środku :-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-31 19:20:26 /


Dziękuję, sprawdzę.

sołtys Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-31 20:21:56 /


Mike ja niestety nie pomogę, w Stangu mam automat...

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-04-01 10:04:08 /