logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Co to za fura???

Co to za fura???

Hejo! Trafilem na wasza stronke z takiego powodu, ze znalazlem w starej szopie niedaleko mojego domu extra fure. Tylko nie wiem co to jest. Wyglada jak Capri MK I, przynajmniej buda, ale w srodku ma troche inaczej i ma inne lampy - z przodu okragle, a z tylu jakby takie miniaturki starego taunusa - na samych obrzerzach. Jesli znacie odpowiedz to bardzo prosze o post. Bo mam ogromna ochote odkupic to autko i odrestaurowac. Blachy nawet sie trzymaja, ale widac, ze kilku wandali sie juz nim zajelo. pozdr.

Draken / 2002-05-08 18:22:42 /


Może to Cortina Mk3? (ta angolska wersja Taunusa)
Trochę szczupły opis.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-08 18:28:09 /


zrób zdjęcie...patrzymy a to mustang boss!!!

starrsky / 2002-05-08 18:28:56 /


heh
najwiecej daloby zdjecie ale jak nie ma to najlepiej zapytaj wlasciciela albo sasiadow:-) lub bardziej szczegolowy opis jakies wloty powietrza???

Pozdrawiam

jagoolmk2 / 2002-05-08 18:49:47 /


OK. Poszperalem w sieci i wychodzi mi to na Cortine MKIII. Furka jest 2-drzw. czerwona z czarnym (niestety wgniecionym od skakania!?) dachem. Silnik wiem tylko, ze napewno jest OHC z niebieskim deklem. Czy oplaca sie to w ogole remontowac, z tylu ma zbite lampy, czy cos takiego mozna w ogole jeszcze dostac, bo o mechanike to sie nie martwie i tak wsadzilo by sie jakis inny motor, chociarz ten wyglada calkiem niezle, zero sladow wyciekow. No i jeszcze problem, ze nie mialbym gdzie tego trzymac (mieszkam w bloku)... Napiszczie co sadzicie o calej sprawie. Pozdr.

Draken / 2002-05-08 19:03:43 /


hmmm moze w tej budzie mogłys ją remontować...kupuj bo zajebista fura...napewną ją sprzedasz jakby co....dowiedz sie za ile i zrób jakieś fotki...

starrsky / 2002-05-08 19:06:08 /


Jasne że fura jest zajebista. 2 drzwiowa Cortina wg mnie wygląda nawet lepiej niż Tauni dziobak. U nas w Kraku jeździ taka Niebiesta. Palce lizać.
Z resztą napisz w jakim mieście siedzisz.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-08 19:12:06 /


Dobra, zadzwonilem do kumpla, ktory mieszka obok i okazalo sie, ze jest to fura jego brata!!!!!! i rzeczywiscie jest to Cortina. Ma sie zapytac czy do sprzedania, ale mysle, ze tak bo stoi juz podobno z 5 lat. Nastepne pytanko, to czy ktos z was ma jakies doswiadczenie w odrestaurowywaniu takich klasykow i ile trzeba kasy szykowac.
Pozdr.
P.S.
jestem z wawy

Draken / 2002-05-08 19:24:55 /


Jeszcze nie mam mojej "skarbonki" ale z tego co wiem to pochłonie każdą kasę jaką będziesz miał i będzie ją chłonąć dopuki będziesz ją kochał. Coś jak kobiety...:)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-08 19:32:40 /


Myślę że na wstępie musisz mieć z 5tyś , a doświadczonych w tego typu remontach tutaj nie brakuje:) Chociaż Cortina jest dużo mniej spotykana niż Capri, to przy odrobinie samozaparcia dasz radę.
Aha..jak stała 5 lat to sprawdz czy jest możliwość rejestracji, bo możesz mieć z tym problem.

Pudel / 2002-05-08 19:36:39 /


Michu - z tego co mówisz nie można mieć obu rzeczy na raz...ja wybrałem samochody:)))

Pudel / 2002-05-08 19:42:04 /


Ja niestety nie ale staram sie wybrnąć z sytuacji:)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-08 19:51:16 /


Jak chcesz pojsc na latwizne, to na allegro jest cortina za 3000PLN. Zaoszczedzisz kase i czas. A jesli lubisz ciapac sie smarem, grzac spawarka, walic mlotkiem i innymi podobnymi narzedziami, wkorwiac sie niesamowicie i przy tym miec niezly ubaw to kupuj to autko i do garazu! Nie licz ze szybko z niego wyjdziesz ;))) Ja swoje cudo robilem cale wakacje i konca nie widac. Te nadchodzace tez spedze w garazu. Ale autko warte jest poswiecenia. Im wiecej pracy w nie wlozysz, tym bardziej bedziesz je szanowal! Jak masz duzo checi (kasa mniej istotna) to nie zastanawiaj sie dlugo. Powoszenia!

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-08 19:53:28 /


Drogi "Stolarzu":)... niezły kawał ta Cortina z Allegro. Niema co...
Pomyślcie, macie do wyboru zajebistą Cortine 2d Coupe albo kaszanke Kombiwar, co wybierzecie?:)))))))))

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-08 20:21:38 /


W przeciwieństwie do dziobaków, których nie było z prawą kierownicą, Cortin Mk III na Europę zrobiono ponad pół miliona - części upolujesz w Danii, Szwecji, Austrii, Włoszech, Francji (ale na peweno nie w hitlerowie). Najgorsze problemy z szybami i tylnymi lampami - nic innego nie podejdzie. Blacharkę zawsze jakoś podratujesz, a pod spodem jest w 100% wymienna z Taunusem z lat 69-76. Silnik SOHC to po prostu Pinto 1593cc albo 1993cc, taki sam jak w Capri czy Sierrach. I za wyjątkiem calowego silnika, cała reszta jest już metryczna. Gdyby motor padł, to wejdzie tam każda niemiecka V6 (za wyjątkiem Scorpio 24v, bo ma za szerokie głowice), natomiast nie wejdzie angielski Essex, ani V4 (1700, 2000), ani V6 (2500, 3000), z powodów jak wyżej. Natomiast rzędowe czwórki w Cortinach Mk III były zarówno Kenty (OHV) 1298cc i 1598cc, jak i w/w Pinto.
Powodzenia - zeyeeebiste auto (zwłaszcza w wersjach GT, GXL i E - z poczwórnymi lampami z przodu) i winylem.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-08 20:21:58 /


Tak na marginesie to na Allegro jest ładny Caprik za 5000 zł.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-08 20:23:58 /


Dzieki za te pokrzepiajace posty. narazie czekam na odzew czy w ogole jest na sprzedaz. Przy samochodach lubie dlubac i nie straszne mi dluuugie wieczory w garazu w smarze i wkurzanie sie na zerwane gwinty czy zapieczone sruby :))). Jednak tak powaznej sprawy jeszcze sie nie podejmowalem i tak sie zastanawiam czy taka renowacja mnie nie przerasta...
"Najgorzej jest z szybami i tylnymi lampami..." - no wlasnie szyby na szczescie cale, ale tylne lampy niestety zbite :(.
Ok. Dam znac jak bede wiedzial czy do sprzedania.
P.S. Czy ktos z wawy robil kiedys taka renowacje???

Draken / 2002-05-08 21:33:59 /


Do "Michu"
....Kombiwar ....- hehe dobre to bylo! To jakis model, czy wersja wyposazenia? hi hi....
No coz ja tylko podalem przyklad - co mozna osiągnac latwo, a co troszeczke trudniej.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-08 22:01:13 /


:)

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-08 22:05:26 /


Któraś z tych lamp pasuje?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/ebayISAPI.dll?ViewItem&item=1826727908&r=0&t=0
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=1727982025

Życzę powodzenia. Idea słuszna, jeśli tylko masz czas. Pieniędzmi się nie przejmuj, jak to ktoś zauważył wydasz tyle ile masz (jak nie masz, to nie wydasz :-)).

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-09 12:52:33 /


Z tych lamp żadna nie pasuje. Pierwsza (ta z Kalifornii, na granatowym tle) to lampa do Mk II z lat 66-70, a druga (leżąca płasko, z Australii) to lampa do kombi Mk IV (76-79, identyczna z Taunusem z tych lat). Mój starszy, który spędził parę lat w dżemojadolandii ma w ch... zdjęć tych Cortin Mk III z angielskiej prasy motoryzacyjnej z lat 70-tych. Wezmę od niego, zeskanuję i umieszczę na stronce jutro albo pojutrze (niestety tylko czarno-białe). Lampa konstrukcyjnie jest identyk jak w Skodzie Felicii, tzn. w obrysie jest czerwonym niemal kwadratem, ciut zachodzącym na bok auta, a przez środek ma wycięty poziomy pasek (nie dochodzący do samego rantu), w którym jest obok siebie pomarańczowy migacz i białe cofanko.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-09 14:03:24 /


Do Drakena.
Obiecaną fotę lampki tylnej Cortina Mk III wysyłam Ci na priva - ta stronka nie chce przyjąć załącznika w JPEG.
Pozdro.

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-10 10:04:54 /


moze odkurzymy temat i teraz, kiedy jest taka mozliwos, Perana podzielisz sie zdjeciami? pozdr.

dyra / 2002-12-19 17:13:26 /


Dyra - oto jest ta fotka, którą wysyłałem wcześniej na priva. Wiele na niej nie widać, ale jest to tylny naroznik Cortiny Mk III - angielskiej siostry "Dziobaka". Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-19 18:53:56 /


Za wcześnie sobie kliknąłem - sorka.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-19 18:55:12 /


no i co kupiłes tą cortinkę daj znać!!! :)

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-16 19:09:51 /