logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Capri 2.3 V6 - jaką chłodnicę założyć??

Capri 2.3 V6 - jaką chłodnicę założyć??

Witam!
Mam Capri 2.3 V6 i nie wiem jaką założyć chłodnicę żeby było ok.
Jestem w posiadaniu chłodnic: Granada 2.3 V6 i Capri 2.0 rzędówka.
Od Grani jest wielka i trudno byłoby ją zmieścić a od Capri malutka i pasuje wymiarowo, ale za to węże są odwrotnie (no ale możnaby troszke przedłużyć węże), jakie wymiary ma orginalna chłodnica od Capri 2.3 V6? Do całego kompletu mam wiatrak z wiskozą od Grani 2.3.
Czy ta chłodnica od dwulitrowej rzędówki poradzi sobie z chłodzeniem?
Pozdrawiam wszystkich!

bjbhvhvgvvgvgvvvgv Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-12 19:55:39 /


jak masz chłodnice od 2.0 z mocowaniami dla Capri to bedzie raczej dobra, było w kilku tematach poruszane, otwory mozesz przelutować w zakładzie, tak aby pasowały do V6

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-12 20:01:00 /


A jakie ma wymiary orginalna chłodnica od Capri 2.3 V6?? A konkretnie rdzeń, część chłodząca.

bjbhvhvgvvgvgvvvgv Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-12 20:15:03 /


po pierwsze chlodcnia od capri 2.0 R4 OHC nie bedzie pasowac do capri z silnikem 2.3 V6 a tym bardziej od granady bo zdecydowanie wieksza

po drugie chlodnica od R4 w capri jest mniejsza niz od V6 i miesci mniej plynu chlodzacego a co za tym idzie jest mniej wydajna, pojemnosc ukladu w R4 jest 6 L a w V6 7,8 L co daje roznice ponad 23%

po trzecie silnik V6 wymaga lepszego chlodzenia niz R4 bo posiada dwie glowice i dwa cylindry wiecej a pod czas jego pracy jest wytwarzane o ponad 20% ciepła wiecej niz w R4

po czwarte jezeli chcesz szybko przegrzac silnik i wymieniac czeto uszczelki pod glowica a także wymieniac glowice w przypadku pekniecia od nadmiernego ciepla zaloz chlodnice od R4 przelutuj otwory tak jak ci kolega teoretyk powyzej napisal i napewno bedziesz szczesliwy przez chwile

po piatek lepiej naprawic stara chlodnice do V6 jezeli nie masz gotowki na nowa a jezeli cenisz sobie dobrze wykonana prace zainwestuj i kup nowa, bedziesz miec swiety spokoj na dlugi czas jezeli twoja przygoda z capri ma trwac dluzej niz tylko dwa trzy sezony

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-12 22:02:16 /


chuder ile taka chlodnia kosztuje do 2,3 [nowa]

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-13 20:50:33 /


nowa chldnica kosztuje 640 zl aktualnie

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-13 21:51:45 /