logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Kłopoty z powiadomieniami z capri.pl wysyłanymi na onet.pl

Kłopoty z powiadomieniami z capri.pl wysyłanymi na onet.pl

Od przynajmniej paru dni są kłopoty z doręczaniem poczty na serwer poczta.onet.pl, takie mam komunikaty w logach w ilościach dość sporych:

(host mx.poczta.onet.pl[213.180.130.86] said: 452 4.5.2 Przekroczony limit ilosci wyslanych maili, sprobuj pozniej [MF] / Too many mails in one go! Try again later [MF] (in reply to MAIL FROM command))

najwyraźniej tamtejsi administratorzy przyjęli jakąś strategię limitowania ruchu mailowego wg czynnika ilościowego. Ponieważ subskrypcje mailowe generują "trochę" tego towaru, to nie bardzo daje się "spróbować później", ponieważ "później" jest jeszcze więcej do doręczenia (bo ciągle przybywa) i problem się tylko kumuluje (chyba). Wynika z tego że prawdopodobnie poczta na onet.pl prędzej czy później się gubi, lub dociera z opóźnieniem.

Czy ktoś zauważył jakieś problemy z tej kategorii ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-13 20:27:45 /


Posiadam konto na onet.pl, sprawdzilam, działa bez zarzutu:)

Iwonka Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-13 21:01:32 /


Konto na onecie zapewne ogólnie będzie działać bez zarzutu, ja tu piszę o jednym przypadku: automatycznym wysyłaniu z capri.pl na takie konto powiadomień o nowych komentarzach/postach/ogłoszeniach. Te maile są niekiedy wstrzymywane przez serwery onetu i o takie problemy mi chodzi - te i tylko te powiadomienia mogą się opóźniać lub nawet gubić zupełnie.
Zmieniłem tytuł wątku aby było jaśniej o co chodzi.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-13 21:20:11 /


tak Michał, występuje taki problem z limitem, nie tylko capri.pl on dotknął
http://help.mojeforum.net/

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-13 21:41:14 /


Problem dotknie każdego kto będzie chciał naraz za dużo maili wysłać na onet. My niestety mamy dość sporo użytkowników z pocztą na onecie i stąd też zaczynamy się od tego limitu odbijać. Jedyne co mogę polecić to inna niż onet skrzynka mailowa do odbierania powiadomień z capri.pl.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-13 22:00:35 /


Witam !
Ostatnio ''onet'' miał chyba problemy z serwerami .
np.- znikły moje wiadomości z mojego konta , a po paru godzinach było OK !
- nie można było wysłać maili
- nie można było otworzyć "onet.pl" ( mój spoób ,to wejście przez "poczta.onet.pl")
to moje problemy z tym portalem .
Pozdrawiam

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-14 19:13:47 /


Caly problem z onetem polega na dodaniu "greylistingu" czyli dosc specyficznego blokowania wiadomosci ktore sa ponawiane w zlych odstepach czasu...walczylem z tym to jest problem globalny...wymaga pewnych zmian w serwerku pocztowym
Walczylem z tym nawet telefonicznie...musialem isc po rozum do glowy i zrobic kilka poprawek na serwerkach.

Mattai / 2007-03-23 22:15:57 /


A jaki to ma związek z greylistingiem ? Przy greylistingu email powinien być tylko jednorazowo wstrzymany na jedną powtórkę, a tu jakoś to inaczej wygląda ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-27 23:27:38 /


I tu sie zgadzam...powinien...ostatnio cos poprawili...ale onet jest znany zutrudniania zycia.

Mattai / 2007-05-08 21:09:55 /