logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » "Naprawa" tapicerki - osłony tunelu - FC MkIII

"Naprawa" tapicerki - osłony tunelu - FC MkIII

Witam. Ponieważ mam tymczasowo dużo wydatków nie związanych z Capri, staram się narazie robić rzeczy które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Wziąłem się za wnętrze. Pytanie jak w tytule dotyczy osłon tunelu w wersji z podłokietnikiem. Mianowicie gąbka sparciała maksymalnie i tworzywo odłazi od blaszanego stelaża. Mam pytanie jak to ratować? Czym kleić itd.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-15 08:04:06 /


Kleje tapicerskie.
Jesli element nie jest elastyczny (tzn nie pracuje na zginanie itp) to np. Wikol, tani i dobry. Jesli element wykazuje jakieś znamiona pracy to twory butapreno podobne :)
Wcześniej oczywiście wyczyścic i zmatowić powieżchnie klejone żeby dobrze trzymalo.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-15 08:10:30 /


Element raczej nie pracuje a dodatkowo jest usztywniony wkrętami.
Problem w tym że między tworzywem a blachą są resztki pianki. Ów pianka pod wpływem dotyku dematerializuje się. A w wielu miejscach już jej nie ma. Czy np pianka montażowa była by dobra do wypełnienia ubytków?

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-15 08:25:47 /


To samo mam w gani mkI, gabka pod tworzywem spuchla/zniknela, tworzywo sie odksztalcilo i odlazlo od blachy. Postanowilem wykonac nowa klapke podlokietnika z drewna, bo tej raczej nie uda sie uratowac w sposob pozwalajacy zachowac resztki estetyki ;(

Mysza liil (EM) / 2007-03-15 10:37:44 /


A właśnie że da się uratować zniszczony podłokietnik ! Mój był w tragicznym staniebo mało tego, że gąbka się wykruszyła to wierzchnia część popękała przy zawiasie. Rozkręciłem wszystko, usunąłem resztki starej gąbki, wyczyściłem a następnie wyciąłem nową gąbkę (najlepsza tapicerska twarda i dość gruba lub podwójnie cieńsza) Odpowiednich rozmiarow kawałkiem skóry obciągnąłem całą gorną część podłokietnika i po kawłku łapałem od dołu klejem kropelka czy jakims takim szybkowiążącym. jak już całość była dobrze naprężona to dodkleiłem już całość od dołu, przykręciłem dolną część i gotowe. Gwarantuje, że wygląda jak nówka ! (na fotkach przed i po regeneracji)

Eclips Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-15 16:34:46 /


Podłokietnik to pikuś. Zrobiłem dokładnie tak samo. Wyciąłem nową gąbke i grubymi nićmi nocno naciągnąłem i jest fajnie. Ale te panele mnie dobijają. Może silikon....

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-15 18:01:24 /


Ale dodać musze. Eclips. Bardzo ładnie Ci to wyszło. Ja dałem stary materiał na wierzch. Ale zmotywowałeś mnie do pracy. Chyba musze podjechac do jakiegoś sklepu ze skajem :P

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-15 18:05:10 /


To taki mały kawałek, że lepiej daj skórę niż skaj :) Mnie też zmotywował efekt i przymierzam sie do zrobienia w ten sposób całego kokpitu. Mam już piękną czarną skórę ale muszę sie do tego dobrze przygotować i przemyśleć bo to już wyższa szkoła jazdy :)

Eclips Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-15 19:17:56 /