logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Po wymianie gaznika auto chodziło raz Następny dzień brak iskry nie odpala i paliwo w oleju

Po wymianie gaznika auto chodziło raz Następny dzień brak iskry nie odpala i paliwo w oleju

Hey
Tak jak w temacie po wcześniejszym problemie z gaźnikiem zdecydowałem się na zakup nowego webber do 2.8v6 Granada .
Auto odpaliło bez problemu chodziło na wolnych kilka minut
Gdy poszedłem na obiad zgasiłem i już później nie mogłem odpalić
Dzień później to samo Do tego brak iskry
Coś mnie tknęło ze sprawdziłem olej bo wcześniej zauważyłem ze wskazówka paliwa jakoś była na zero
Zatankowałem w bańkę 10l to ledwo drgnęła
Wyciągam bagnet a tam zapach paliwa ;( Dodam tylko ze nie miałem prędzej z tym problemów tylko gaźnik szwankował ten stary bo ktoś tam kombinował wczesnej i ciężko odpalał i ciężko było go wyregulować

Jakieś sugestie od czego zacząć ?
Dziękuje i pozdrawiam

Zali / 2022-03-20 20:14:01 /


Sprawdź pompę paliwa, bo pewnie tam się do oleju paliwo dostaje. Ale czemu nie ma iskry to zagadka.
Ja w swoim taunusie też miałem cyrki z zapaleniem na zimnym. Niby podmienialem wszystko po kolei ale nie chciał za bardzo palić zimny. Pomogła wymiana wszystkiego, od przerywacza, palec, kopułka, przewody świece cewka. I już jest wszystko ok. A ile ja się wcześniej nakombinowalem. Nie wiem co pomogło.

Lukruś / 2022-03-20 20:56:36 /


Iskra jest Mój błąd przy sprawdzeniu ;)
Tak myśle ze może kręcąc i kręcąc wcześniej na starym gaźniku a teraz na nowym Była duża dawka paliwa bo gaźniki nie wyregulowane może dlatego ?
Zobaczę z ta pompa Strasznie zalewa świece

Zali / 2022-03-20 21:46:14 /


a ten gaźnik nowy to jest dedykowany? Nie jest rozregulowany?
Może za bardzo zalewał paliwem silnik w sensie mocno za bogatej mieszanki?
Po wykręceniu świece były mokre od benzyny?
Paliwo mogło przedostawać się do oleju przez pierścienie.

Identyczna sytuacja pojawia się, jak np. mapa paliwa na wtrysku jest za bardzo wzbogacona.
Odpalisz silnik, ale benzyna zalewa świece i ponowne uruchomienie jest często niemożliwe. Bardzo szybko wtedy olej zaczyna śmierdzieć benzyną.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-03-21 06:58:09 /


Jest dedykowany to tego auta
Świece mokre Zalało pewnie go grubo
Wyczyszczę świece kupię nowe kable wymienię olej i zobaczymy
Napewno mieszanka jest bogata i postaram się wyregulować jeśli odpali
Chyba ze to inny problem

Zali / 2022-03-21 20:01:37 /


od czego zacząć?

Od podania jaki to silnik, w jakim aucie, jaki gaźnik.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-03-26 07:19:45 /


O! przepraszam, nie przeczytałem pierwszej linijki.

Przepuszcza Ci membrana od podciśnieniowej pompki przyspieszającej i całe paliwo z komory pływakowej idzie do dolotu i pierścieniami do oleju.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-03-26 07:22:00 /


Możliwe ze tak było ale myśle ze to było na starym gaźniku bo i nawet mogłem tego nie wiedzieć Kiedy włożyłem nowy dopiero zacząłem wszystko sprawdzać a problem mógł być już wcześniej
Auto odpalone Świece wyczyszczone i nowe kable .Wymienię nowy olej i zobaczymy
Dzięki ;)

Zali / 2022-03-26 10:47:03 /