logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » montaż tylniej szyby FC III

montaż tylniej szyby FC III

Niestety tylnia szyba się sama"wymontowała" :). Ma przyjść nowa i w związku z tym pytanie: jak ją najlepiej zamontować? w jakiej kolejności co robic? trzeba stary klej wyskrobać etc. jaki użyć do montażu nowej? uszczelke mam stara.

kicok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-25 10:13:29 /


Ja sie nie znam na szybach w caprikach, ale jak masz uszczelke to chyba klej jest zbedny??? Albo szyba na uszczelce albo klejona, ale oba razem? Ale ja się nie znam.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-25 10:24:39 /


Dokładnie. Klej jest niepotrzebny. Trzeba dokładnie umyć rant blachy. Potem polecam dokładnie go wywoskować (ochrona przed korozją oraz "śliskość" ułatwiająca wkładanie szyby). Uszczelke trzeba dokładnie wymyć. Najlepiej w wannie i szorować szczotką wszystkie rowki!! Potem dokładnie i obficie spryskać silikonem w aerozolu, założyć na szybe, sznurek dookoła i dalej jazda!! :)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-25 11:14:39 /


O ile mi wiadomo to szyba tylna w FCIII jest wklejana w klapę. Trzeba usunąć stary klej z szyby i rantu. ODTŁUŚCIC! Założyć uszczelkę maskującą wewnętrzną na rant wewnetrzny klapy, zagruntować miejsce klejenia primerem, odczekac zgodnie z instrukcją. Szybę również zagruntować. Położyć wałek kleju na klapę. Tu moze byc problem. Za mało kleju - szyba sie nie przyklei. Za duzo kleju - powylazi on dookoła, wypchnie uszczelkę wewnętrzną i uniemozliwi wlozenie maskującej uszczelki zewnętrznej. Jesli potrafisz to wyczuc, to zrobisz sam. Jesli nie, to wszystko upaprzesz w kleju do szyb, ktory masakrycznie trudno usunąć z jakiejkolwiek powierzchni. Mysle ze najrozsądniej będzie zlecić to firmie wklejającej szyby. Użyją prawidłowych środków i zrobią tak, ze nie bedzie ciekło i szyba nie wypadnie.

Mysza liil (EM) / 2007-03-25 11:51:45 /


Jak tan nawiasem dodam. Montowałem ostatnio szybe przednią do Capri. Szyba czysta, rant czysty, uszczelka nowa. Wszystko spryskane sylikonem. Szyba zalozona ale cieknie :( wiec jednak bez uszczelnienia dodatkowego sie nie obejdzie...

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-25 12:00:15 /


szyba w capri w tylnej klapie jest na zwykłej uszczelce.. przynajmniej w capri z 78 roku.... niedawno demontowałem szybe bo klapa szła na złom... może w nowszych było inaczej... ale raczej też na uszczelce.. tylne boczne szybki klejone( no chyba że są uchylne..:)...)

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-25 12:33:45 /


Ja mam w Capri z 83 wklejana szybe. Najpierw jest uszczelka ktora zakladana jest na rant w otworze w klapie, nastepnie ta uszczelke i wneke w klapie trzeba odtluscic i nalozyc klej. Niektore kleje maja fajne koncowki ktore znacznie ulatwiaja polozenie rownej i odpowiednio grubej warstwy kleju. Potem odtluszczamy szybe i kladamy ja w otwor ( w tym miejscu wielce wskazana pomoc drugiej osoby), Jak juz wlozymy szybe mozna dolozyc troche kleju, zeby miec pewnosc, ze woda nie przejdzie , no i na koniec wkladamy uszczelke zewnetrzna ktora ladnie wycentruje nam szybe.

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-25 12:40:53 /


z ta szyba to rożnie, sa na uszczelce z klinem, na uszczelce bez klina i wklejane

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-25 12:45:24 /


Dziękuje Panowie za rady, to jest szyba wklejana w klapę...zobacze czy dam radę to zrobić sam(w sumie pomoc kolegi wchodzi w rachubę) bo kiedyś tam montowałem szyby w fiacie uno, ale wiadomo tu może być inna bajka...

kicok Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-25 13:13:45 /


różnią się także same klapy szrokością wypustu na szybę w zależności od rodzaju montażu szyby, aczkolwiek zawsze da się coś wymyślić.

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-25 16:10:18 /


Nie rozumiem Mad. Sprecyzujesz? Może jakaś fotka? Klapy się różnią czy otór w klapie na szybę? I czy zależy to od rocznika? Ja mam Mk3 '80 i moją szybę przed włożeniem maznąłem klejem. Tzn. maznąłem rant otworu. Oczywiście wszystko wcześniej odtłuściłem.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-25 22:32:49 /


no niestety się różnią, "pióro" do szyby wklejanej ma ok 15mm, a do uszczelkowej 11mm

jak chcesz wkleić to powinno dać radę, ale w drugą stronę nie ma opcji żeby to pasowało, trza gumówkę odpalić... tylko czemu po lakierze???

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-30 18:41:19 /


dokładnie jak mówi /pisze/ Coke... ja miałem klapę od szyby z uszczelką, ale szybę dało się jakoś jeczcze wkleić, ale w drugą stronę nijak się nie da. trzeba pilnować się przed malowaniem :) niestety nie wiem jak to się ma do rocznika, ale stawiam ze wlejane zaczęły sie coś ok 80-tego, może 81r

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-01 00:59:58 /