logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » CZY WYMIANA PASKA ROZRZĄDU JEST SKOMPLIKOWANA ?

CZY WYMIANA PASKA ROZRZĄDU JEST SKOMPLIKOWANA ?

Jestem posiadaczem Fordzika sierrki z silnikiem 1.6 ohc i chciałbym się dowiedzieć czy taki nie za bardzo doświadczony mechanik jak Ja da rade sam zmienić pasek rozrządu.Krutko mówiąc czy to jest naprawde skomplikowane? jeśli nie to na co należy zwrócić szczególną uwagę ?

Kamil Jag. / 2003-04-16 15:19:20 /


bardzo nie jak wiesz jak sie zmienia w innych autach to sobie poradzisz jak nie to polecam robic to pod okien kogos co ma jakies doswiadczenie z tym

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-16 15:30:33 /


Czyli jednak nie jest to takie proste jeśli się tego nigdy nie robiło.Dobra dzięki.

Kamil Jag. / 2003-04-16 15:34:58 /


Ogólnie mówiąc wymiana paska rozrządu nie jest skomplikowana. Chodzi tylko o to aby koła rozrządu ustawić we właściwym miejscu (znaki) i odpowiednio naciągnoć pasek. Natomiast osobiście radziłbym niezaawansowanemu mechanikowi odwiedzić warsztat. Mniej kłopotów i święty spokój. wystarczy pomylić się o jeden "ząbek" i mogą być poważne problemy, a wymiana nie wiem ile u Ciebie w okolicy, ale ja zapłaciłem 100 zł - 50 zł pasek + 50 zł wymiana, i wolałem to zrobić w warsztacie, mimo, że nie stanowi to dla mnie większycego problemu. Mam prawie ten sam silnik (1,8 różni się tylko średnicami cylindrów).
Pozdrawiam

inż. / 2003-04-16 15:36:19 /


Dobra dzięki za porady :) Tak więc zrobie i podjade do mechanika. Fakt lepiej nie ryzykować po prostu chciałem sam spróbować ,w końcu można się czegoś nauczyć ale chyba lepiej niech to zrobią fachowcy. Okey jeszcze raz dzięki wszystkim :)

Pozdrawiam...

Kamil Jag. / 2003-04-16 15:41:57 /


Jedyne na co musisz zwrócić uwagę, to to aby nie poprzestawiać kół na których masz pasek. Najlepiej zrób to sam, bo nigdy nie uwierzysz w to że przeciętny użytkownik może sam naprawić swój samochód :)

Od czegoś trzeba zacząć
Powodzenia

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-16 15:45:14 /


a polecal bym wymienic rokle napinacza bo pewnie u ciebie jest jeszcze orginal sama wymiana paska to 1/3 sukcesu rokla jest rwonie wazna jak pasek a powiedzial bym nawet ze bardziej

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-16 16:00:30 /