logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » ewidentne osłabienie efektu hamowania silnikiem przy jeździe na gazie (na benzynie jest OK)

ewidentne osłabienie efektu hamowania silnikiem przy jeździe na gazie (na benzynie jest OK)

czy efekt ten jest powszechny, czy też to tylko mój problem, ten sam silnik (2,0 V6) gdy pracuje na benzynie gwałtownie reaguje na ujęcie gazu, jak powinien i hamuje, szczególnie przy wysokich obrotach, natomiast na gazie - porażka, czujęsię prawie tak, jakbym miał automatyczną skrzynię lub wolne koło, aż trudno auto do zakrętu ustawić, dodam, że było tak gdy miałem rurki w gaźniku, jest tak nadal po założeniu miksera (ciekawy patent - mikser w środku puszki filtra powietrza)

? ? ? ? ?

pozdr!

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-16 22:42:48 /


Twój problem może być przyczyną niecałkowitego domykania się przepustnicy w gaźniku. W Polsce nie ma jeszcze normy określającej jakość i skład LPG,zatem są często bardzo zanieczyszczone. Gaz przechodząc przez przewody oraz gaźnik pozostawia osady ciężkich frakcji oraz częśc owych zanieczyszczeń. Zjawisko może nie występować na benzynie w skutek "smarowania" gaźnika mgłą mieszanki paliwowo-powietrznej.
Miałem taki problem,pomogła zmiana stacji LPG , i mycie gaźnika.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-16 23:59:19 /


no nie wiem misiu, w momencie gdy przełączam z beni na gaz, w gaźniku jest jeszcze "mokro" od benzynki, więc jak to tak nagle się ma niby zmienić, a dzieje się tak od razu, jak tylko wypale benzynkę i jadę na gazie

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-17 20:31:44 /


A czy na biegu jałowym silnik dobrze schodzi z obrotów ??
Ile masz zrobione tyśięcy km na reduktorze ??
Ważny jest też czystość filtra powietrza,LPG jest czuły na to niesamowicie.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-17 20:59:57 /


reduktor po wymianie membram, filtr nowy, na jałowym też ciężko schodzi z obrotów, ale tylko na gazie

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-17 21:09:50 /


A zawsze tak bylo czy dopiero od jakiegos czasu? Jezeli masz gaznik solex to sprobuj odkrecic ten amortyzator, ktory spowalnia zamykanie przepustnicy i zapobiega gasnieciu silnika po zejsciu z wysokich obrotow na benie.

Mysza liil (EM) / 2003-04-17 21:20:56 /


nie mam amortyzatora, a sprężyny sąmocne - przepustnice trzaskają jak ..... jak nie wiem co, a było tak zawsze, nawet bez miksera i nawet na innym reduktorze

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-18 17:09:30 /


trochęsię poprawiło, jak przeregulowałem instalkę i silniki, czyli przepustnica gaźnika niemal zupełnie zamknięta, a wolne obroty ustawione reduktorem, tylko że na benzynie nie trzyma wolnych...

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-24 19:17:13 /