logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » co mam zrobić jeżeli nie mam papierów do lpg

co mam zrobić jeżeli nie mam papierów do lpg

witam wlasnie dzisiaj dowiedziałem sie na przeglądzie że nie dostane stempelka w dow rej bo nie mam dokumentów od instalacji lpg .w dow rej jest wbite lpg ,co mam robić bo zastanawiam sie nad sprzedaniem mojej granady (nie mam już siły do niej)

lukasz lodz / 2007-04-06 19:10:35 /


Byle tylko bytla miała ważną legalizację. Podczas ostatniego przeglądu padło tylko pytanie o ważność butli. Papierów nikt się nie czepiał.
Może po prostu jedź do innej stacji na przegląd...

WK Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-06 19:22:36 /


Też sądzę, że ważne tylko by butla miała aktualną - i nie kończącą się w trakcie roku - legalizację. Instalacja została juz kiedyś zalegalizowana, o czym świadczy wpis w dow. rej. I jedym elementem z czasową legalizacja jest butla.

mtango / 2007-04-06 20:27:23 /


na allegro wystawia się gość który legalizuje instalacje LPG. operacja kosztuje około 200PLN i masz po niej legalny gaz i komplet papierów do tego.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-06 20:41:20 /


ach nie doczytałem że masz stempelek w dowodzie. w tym układzie diagnosta coś nie bardzo się zna na interesie. trzeba podjechać do innego. :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-06 20:42:47 /


Potwierdzam tylko butla musi mieć ważny papier 100% Pozdrawiam

Nuras Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-07 10:09:09 /


a co jak nie mam papieru na butle ? a legalizacja jest do 2014roku

lukasz lodz / 2007-04-07 10:13:53 /


Nic, odczytuje z tabliczki butli i podbija. Jak nie chce podbic to znaczy ze chce w łape, wiec jedz do innego.

Mysza liil (EM) / 2007-04-07 10:20:24 /


Teoretycznie można napisać do producenta butli o kopię papiera na nią. Podać trzeba nr i takie tam i w zależności od szczęścia uda się lub nie. Mam znajomego który właśnie w ten sposób odtworzył papiery (na butlę stako) . Trwało to bardzo długo ale z efektem.

WK Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-07 10:53:28 /


Nawet nie teoretycznie - koszt ok, 50 zł - wysyłają duplikat badania technicznego - certyfikatu

mtango / 2007-04-07 13:12:06 /


Potwierdzam - taką kopię wystawia urząd, który badał butlę (Urząd Dozoru Technicznego, dawniej Kolejowy Dozór Techniczny). Podajesz parametry z butli, oni Ci powiedzą który oddział to robił, tam się zgłaszasz listownie, płacisz przelewem niecałe 50 zł i dostajesz kopię z pieczątką. Ale najpierw zapytaj poprzedniego właściciela - taki papier musiał kiedyś istnieć, skoro masz pieczątkę. Może zapomniał Ci dać. W takiej opcji miałbyś za darmo.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-03 17:52:48 /


a może na czas przeglądu od kogoś pozyczyć butle razem z papierem.

2pac / 2007-05-24 20:35:47 /


mnie to nie chcieli do niemiec wpuscic za brak dokumentów na gaz i zepsuty wskaznik gazu:)

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-24 21:05:16 /


Mysza - to ten osobny papier na butlę musi być czy wystarczy, że diagnosta odczyta z butli datę jej ważności ??? (akurat to widać łatwo na niej )

Bo mam 2 letnią butle , papierów na nią brak a przeglądzik się zbliża powoli ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-10-29 16:52:52 /


u mnie ostatnio ( w sierpniu) odczytywal date waznosci z butli, ale mowil ze do nastepnego przegladu beda potrzebene jakiestam dokumenty ktore dostane juz z nowa butla ktora i tak bede musial kupic.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-10-29 17:26:27 /


Jak się uprze to bedzie chciał kwit, chociaz na butli jest wszystko janso i wyraznie. I jak normalny to podbije przegląd z gazem po odczytaniu legalizacji bezpośrednio z tabliczki na zbiorniku. Bywa tez, ze czasami nic nie chcą, oprocz... ;)

Mysza liil (EM) / 2008-10-29 20:01:13 /


doszły mnie słuchy, że tak jakoś z początkiem roku zmieniają sie przepisy dotyczące przeglądów ins. gazowych, i będzie potrzebny kwit na butle lub jego duplikat ( informacja pochodzi od znajomego diagnosty, który od paru lat nie pytał o ten papierek, w zeszłym roku uprzedził mnie, że 2008 r. jest ostatnim rokiem "luzu", a miesiąc temu potwierdził poprzednią informację) O ile z duplikatem w przypadku polskiego producenta nie ma wiekszych problemów ( koszt ok 30 pln), w przypadku butli imprtowanych jest gorzej.

stiop3 / 2008-11-01 14:40:05 /


Witam rozbiłem samochud i nie nadaje sie do naprawy. mam zamiar kupic nowa bude i przełożyc cały silnik z instalacja gazowa. na instlacje mam wszystkie papiery butla ma waznosc. jak załatwic to zeby gaz wbito mi w dowód

Motocyklista / 2010-01-10 14:16:12 /


o ile dobrze wiem to tylko homologacja na zbiornik gazu musi być,trzeba napisać do producenta o wydanie duplikatu homologacji na zbiornik czy jakoś tak,groszowe sprawy

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-10 15:28:17 /


zapewne brakuje ci homologacji na butle, jesli masz ważna jeszcze, sprawdz jaki producent, skontaktuj sie z nim z prosba o wystawienia wtornika homologacji na butle , zaplac i czekaj cierpliwie na poczte pozniej z kwitkiem do diagnosty i musza wbic, lub tez jesli nie masz juz waznej butli zakup taką z papierami zmien i jedz do diagnosty zeby wbil ci przeglad.

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-10 15:28:55 /


yyy coś się przywiesiło:/

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-01-10 15:29:14 /


Te groszowe sprawy to zazwyczaj 50 zł + przesyłka papierów.

Mysza liil (EM) / 2010-01-10 15:31:37 /


zle mnie panowie zrozumieliście. mam homologacje na butle tylko ze na inny nr pojazdu. bo przełożyłem do nowego pojazdu i zmieniłem dowód rejestracyjny a w nim nie ma wbitego gazu. i na pewno nie przejdę przeglądu bo mam cała homologacje na samochód który już jest na złomie

Motocyklista / 2010-01-10 17:54:56 /


Musisz załatwić fakturę na montaż zdaje się, ale pewności nie mam i z nią do wydziału komunikacji, żeby wbili.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-10 17:58:09 /


bez papieru że Ci zamontowała jakaś firma to raczej nic nie zdziałasz...

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-10 17:58:20 /


Ale nasze sposoby sie sprawdzaja tylko w przypadku starych fordow :(

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-10 18:00:44 /


dobra a co jak będę jeździć bez tych papierów? przegląd załatwię się na lewo i tyle. Tylko co z policja jak mnie zatrzyma do kontroli? kapną się?

Motocyklista / 2010-01-10 18:14:57 /


jeśli załatwisz sobie papier i urząd wbije Ci lpg w dowód to bez problemu, ważne aby butla miała jeszcze homologację bo czasem potrafią sprawdzić...

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-10 18:16:38 /


> "przegląd załatwię się na lewo"

Niezbyt to inteligentne stwierdzenie, biorąc pod uwagę nieanonimowe IP, którym się posługujesz. Sądze, że odpowiednie organy w Gliwicach będą baardzo zainteresowane Twoją osobą...

Konar / 2010-01-10 18:20:09 /


Jedź do jakiegoś warsztatu co montuje LPG i z nimi pogadaj. Niech sprawdzą poprawność montażu całej instalacji, szczelność itd. i wystawia fakturę za sam montaż. Faktura + homologacja i do WK.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-01-10 18:28:16 /


wiesz z tym przeglądem to taka ostateczność i na pewno na to nie pójdę tylko wszystko się załatwię. chyba po to zalogowałem się na tym forum żeby wiedzieć jak to zrobić. no to jutro odwiedzę jakiś warsztat z gazem

Motocyklista / 2010-01-10 19:19:51 /


Jakbys nic nie zalatwil to dzwon.

Mysza liil (EM) / 2010-01-10 20:55:33 /


Odgrzeje starego kotleta , za kilka dni wychodzi mi przeglad i pasowaloby go podbic(samochod raczej bezproblemowo przejdzie) ale homologacja na butle konczy sie lipiec 2011(czyli w momencie przegladu jeszcze wazna jest) czy w takiej sytuacji diagnosta ma obowiazek podbicia go (jest jakis ustawowo ustalony czas ile butla ma miec jeszcze waznosc) czy moze strojic jakies fochy, wole za wczasu wiedziec :)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-07 09:48:26 /


moze stroic, wręcz nie podbije ci papieru, o ile sprawdzi butle. bo homologacja butli powinna byc na caly okres ważności przeglądu samochodu.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-07 09:57:06 /


przyjedź do mnie tu jest stacja kontroli pojazdów i mi sie nawet nie pytali czy mam gaz a ja zmieniłem butle bo też sie ważność skończyła no i niepotrzebna robota :) jak bedziesz w moich okolicach to dzwoń do mnie

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-07 10:02:50 /


Nie powinien stroić fochów. Miałem podobną sytuację w zeszłym roku. Diagnosta powiedział mi, że ważne jest, aby homologacja na butlę była ważna w momencie wykonywania przeglądu. Tak niby jest w przepisach. Może kończyć się butla za miesiąc, ale homologacja ma być ważna w momencie wykonywania przeglądu AMEN.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-07 10:24:44 /


aha, czyli zdania uczonych są podzielone.

Leszek "QSi" Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-07 10:32:01 /


A co grozi za lpg w aucie bez papierów,oprócz zatrzymania dowodu.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-05-27 20:07:13 /