logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » zginął I bieg i problemy z II w skrzyni typ 9 (granda 2,3 V6), jest nadzieja na naprawę?

zginął I bieg i problemy z II w skrzyni typ 9 (granda 2,3 V6), jest nadzieja na naprawę?

Niedawno wyciekł mi olej ze skrzyni i pojeździłem kilka dni na sucho, wydaje mi się, że było słychać piszczenie jakiegoś łożyska, szczególnie na I i II biegu. Po dolaniu oleju zginęła mi I, no może niecałkiem, bo czasem uda mi się wrzucić gdy pojazd powoli się porusza. Z II jest trochę lepiej, bo z niej ruszam, ale gdy redukuję z III na II to delikatnie zgrzyta mimo małej prędkości i wciśniętym do oporu sprzęgle. Mam zamiar wydzierać teraz skrzynię i zastanawiam się czy można ją naprawić i nie będzie to trudne. Jaka część mogła wysiąść i w którym miejscu mam tego szukać? Pomocy!!! Nie mogę patrzeć jak moja Grandzia stoi.

walent Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-12 22:12:09 /


Lepiej bedzie pozbyć się tej skrzyni i zmienić na dobrą, bo części są niebotycznie drogie, a jest ich w skrzyni bardzo duzo. Wsadzisz od cholery kasy w jedynkę i dwojke, a okaze sie ze piątka na nic. W następnej skrzyni zrob sobie korek spustowy i zmieniaj olej chociaz co 25 tysięcy.

Mysza liil (EM) / 2007-04-12 22:15:32 /


tego właśnie się obawiałem. Wyjąć i tak ją muszę, więc nic nie stoi na przeszkodzie by do niej zajrzeć, może to tylko synchronizator... Rozglądam się za nową. Dzięki.

walent Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-15 12:49:48 /


Wyciągnąłem i rozkręciłem. Synchronizator na 1 jest w kawałkach, a na 2 mocno wytarty. Spróbuję naprawić, znajomy ma mi załatwić nowe synchronizatory.

walent Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-24 21:20:44 /