logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » bak z włokna szklanego i żywicy

bak z włokna szklanego i żywicy

mam pytanie czy da się zrobić bak z włokna szklanego i żywicy? jeżeli tak to z jakiej żywicy?? czy będzie to bezpieczne od strony elektrostatycznej?? czy ma to szanse bytu i powodzenie?? a może jakiś inny materiał na wykonanie baku, ale coś innego niz blacha. Pozdro

sumarek / 2007-04-12 23:49:16 /


A nie da się kupić używanego? Z rozbiórki? A co z poprzednim bakiem? Co chcesz osiągnąć?

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-12 23:53:01 /


Masz ty w ogóle Forda ? Baki są lekkie .... ja nosze taki 54 litrowy z Capri 1 na jednym palcu ........ żeby ulepić taki z żywicy musiałby być 2 razy cięższy a nie będzie ani sztywny, ani wytrzymały na uderzenia ani nie będzie łatwo uzyskać szczelność - więc jaki to ma sens ?? Są plastikowe i te są chyba lżejsze no i nie korodują ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-13 01:26:55 /


dokladnie, metalowe są lekkie, jak niechcesz mieć problemów z korozją to kombinuj z jakimś plastikowym.
Co do pomysłu z włóknem to trzeba by sie niezle nagimnastykowac żeby taką strukture ulepić, chyba że mowa o zwykłym sześcianie, ale to i tak pewnie niebyło by proste

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-13 01:47:13 /


Odradzam tego typu praktyki. Plastikowe kanistry muszą być ze specjalnego plastiku i każdy jeden musi mieć atest. Nie na darmo... kumplowi kiedyś nieatestowany baniak wybuchł... szczęście że na pace. Pozatym uważam że stały kontakt z benzyną nie będzie dla żywicy obojętny. Widziałem zbiorniki paliwa łatane żywicą i nie dość że łaty odpadały to jeszcze żywica robiła się jakaś dziwna.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-13 14:05:14 /


moze koledze chodzi o nietypowy ksztalt,pojemnosc?

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-13 18:51:43 /


Zbiorniki są robione z ppe bo nie ulega ono naładowaniom statycznym. Laminaty szklane, szklano-węglowe i węglowe mają bardzo wysokie ładunki statyczne i nie stosuje się tych materiałów do produkcji zbiorników. Najlepsze jest aluminium ale to moje zdanie.

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-13 18:59:30 /


z tego co kiedys widzialem stosuje sie zbiorniki na gaz z włókna węglowego oblanego guma/tworzywem jakims. to zapobiega wybuchom, bo nawet w przypadku przepalenia gaz wydostaje sie powoli.

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-14 02:38:22 /


sumarek, napisz o co biega bo temat się kończy. Co chcesz osiągnąć lub o czym myślisz.

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-17 18:38:46 /


A ja mam do motocykla bak z laminatu. Nie przecieka, nie rozpuszcza się i przeżył nawet figurę. dużo cięźszy od stalowego nie jest. Może nawet lżejszy? Fabryka to to nie jest, a nawet jeśli, to nie sądzę, że WSK opracowało go w laboratorium i poddało wnikliwym badaniom...

radzieckii / 2007-04-17 20:53:59 /