logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Ubezpieczenie auta w polsce na obce tablice?Czy jest taka możliwośc??

Ubezpieczenie auta w polsce na obce tablice?Czy jest taka możliwośc??

Witam mam proźbę do szanownego grona:)

Odnośnie mojego Lincolna.A więc staram się zobić przegląd mojego lincolna w polsce.Trochę jazdy jest z oclaniami i innymi kombinacjami.
A więc czy jest możliwość wykupienia oc na tablice USA jak auto przejdzie przegląd w polsce??

Miałem kiedyś Mazdę 323F z niemiec i takie coś było zrobione jeździłem na tablicach wywozowych ,miałem przegląd polski i było wykupione oc na rok czasu własnie na niemieckie tablice.
Czy instnieje taka mozliwość odnośnie mojego auta??
A jeżeli tak to jakie muszę spełnić warunki.
Ahaa i jeszcze jedno czy można na prubnych(czerownych) tablicach wyjechać za graniće i wrucic??
Kiedyś pojechałem do rosji na prubnych ,ale czy do unii da radę??

Proszę osoby które mogły bi mi pomuc o jakieś odpowiedzi ,bo nie wiem co robic:)
Pozdrawiam Serdecznie

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-14 02:13:54 /


Nie wiem czy Ci pomogę CORONER, ale spróbóję :)
1. Na oble blachy możesz śmiało ubezpieczyć auto. Jest to tzw. ubezpieczenie "graniczne". Jest tylko na miesiąc ale w praktyce możesz po miesiącu wykupić następne itd..
ALE:
nie wiem jak to jest z USA. W Unii działa, choć nie w całej, bo w UK robiś problemy i naciskają, żeby wykupywać ichnie OC.

2. Jak miałem próbne blachy to mogłem wyjechać za granicę.
ALE:
ale to było 4 lata temu a teraz podobno (we Wrocku, nie wiem czy wszędzie) nie ma już tablic próbnych..

Radziłbym Ci zadzwonić do konsulatu USA, bo wiem, że mają tam osoby, które się i takimi sprawami zajmują. Moja znajoma przerabiała ostatnio taką sprawę z konsulatem Niemiec.
Pozdro i powodzenia!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-15 03:55:43 /


Chlopaki powymieniajcie sie troche tymi ''u'' i ''ó'' bo jeden ma same ''u'', a drugi ''ó''.

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-15 11:27:49 /


MILO wielkie dzieki muszę się zorientować własnie tam pozdrawiam.

PieM słuchaj jak nie masz żadnej wiedzy na ten tamat to poprostu się nie odzywaj.
Proszę!

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-15 11:43:58 /


To nie jest sprawa tablic - ale kto jest właścicielem samochodu. Jeżeli nadal obywatel USA - to możesz w jego imeniu wykupić OC graniczne.
Jeżeli już Ty - to pozostaje zwykłe OC. I nie ma tu znaczenia, że pojazd nie został jeszcze zarejestrowany w Polsce - dowód rej. to inna sprawa.

mtango / 2007-04-15 12:08:20 /


ja jestem włąscicielem.Mam na to dokumenty tylko że mie ma mnie oczywiście w dowodzie dowód jest USA.
Lepiej pokażę dokumenty które mam to może ktoś to rozszyfruje.
Dzięki i pozdrwiam.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-15 12:14:44 /


No to możesz wykupić na rok, z Twoimi zniżkami na pewno w Allianzie. Ponieważ piszesz o wyjeżdzie za granicę tym samochodem, to tez jest powód by zrobić w tej firmie - jest powszechnie znana poza granicami Polski. Tak dla większego bezp. weż też Zielona Kartę. W razie wątpliwości - możesz zadzwonić.
Sprawdź też Axę.

mtango / 2007-04-15 16:15:45 /