logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Czy to jest mikser lpg ?

Czy to jest mikser lpg ?

Cześć , czytam forum i napewno na 2.8 będzie zakładany weber 38/38 dgas 3c i teraz znalazlem takie coś ->

https://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=361617067117&category=33551&pm=1&ds=0&t=1638985039000&ver=0&cspheader=1

Czy to jest mikser ?

Wyczytałem też że tak naprawde nie trzeba mieć, ale to ułatwia życie twardych gniazd zaworowych, ponieważ serwisowane głowice wytrzymają i 100tyś km to tak zacząłem czytać o tym lpg :)

Na forum brak jednoznacznej odp , czy u nas w kraju kupi się gdzieś dedykowany mikser pod takiego webera czy trzeba coś przerabiać jak to z tym jest ?

Tweed / 2022-05-05 18:24:53 /


To nie jest mikser do LPG, to podkładka między gaźnik a kolektor.

Bez twardych gniazd masz loterię, jeśli dobrze trafisz to regulacja luzów co 10tyś km, jak gorzej to po 5tyś potrafi już podpierać zawory a po 50tyś masz zapadnięte gniazda.

Przy ostrej jeździe jeszcze szybciej siadają głowice.
Chcesz mieć spokój szukaj głowic od 2,8EFI,

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-05 22:41:56 /


Trójkąt- to naprawdę aż tak szybko postępuje ? 100 tys nie jest w stanie przejechać np 2.3 ? Ja akurat mam 2.8 efi i jak zawory ustawiłem kilka late temu to tak zostały :D.

Tweed - było wszystko o lpg na forum. Zawsze możesz dopisać na koniec starego wątku a nie zakładać nowy ? Ja mam przy 2.8 mikser na gaźniku od góry. Spalanie 15lpg :D
Można zlecić zrobienie czegoś takiego z aluminium, a ostatnio ktoś to nawet drukował na drukarce 3d z plastiku ;)
https://www.capri.pl/forum/1151941#1465455

Kilgore / 2022-05-06 01:22:56 /


Ja to bym polecił raczej na górę gaźnika zamontować stosowne "plenum", a do tego blos.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-06 13:32:22 /


Jakie są korzyści do tradycyjnych palników ? mniej spali ?

Kilgore / 2022-05-06 14:22:00 /


Blos nie zmniejsza przepływu powitrza, tym samym nie dławi silnika.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-06 18:40:34 /


Ja ze swojego dość bogatego doświadczenia z 2.8 to powiem tak. Planuj głowice od razu najbardziej jak się da. Do tego oczywiście gaziuta. Przy regulacji żadnych półśrodków. Bogata mieszanka i ogień na tłoki. Wytrzyma do pierwszej regulacji jakieś 3 tyś. km. Ale jakie to jest 3 tyś. km to ho ho 🤣🤣🤣

leetvoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-05-06 23:44:38 /


"Wyczytałem też że tak naprawde nie trzeba mieć, ale to ułatwia życie twardych gniazd zaworowych, ponieważ serwisowane głowice wytrzymają i 100tyś km to tak zacząłem czytać o tym lpg :)

Na forum brak jednoznacznej odp , czy u nas w kraju kupi się gdzieś dedykowany mikser pod takiego webera czy trzeba coś przerabiać jak to z tym jest ?

Tweed Wyślij wiadomość / 2022-05-05 18:24:53 / zgłoś do usunięcia -6"

Tweed, to jest szach i podejrzewam że mat od "góry" dla mnie ale ....
Nic nie wyczytałeś. Jesteś tępym rozmówcą /słuchaczem. Co więcej. Starasz się być super zauważalnym gówniarzem. Zadajesz pytania na które odpowiedzi od dekady są czytelne i jasne tuu. Dostałeś szereg linków które umożliwiły Ci zapoznanie się z podstawami/modernizacją działania wszystkich podzespołów silników OHC/OHV . Myślałem że tylko tu wiedziesz prym... Jak się jednak okazuje. Wszelkie portale społecznościowe kwitną od Twoich dublowanych zapytań na które odpowiedzi otrzymałeś tutaj.
Ps. Może też tak być że ktoś (bardzo)toleruje Twoje dziwne zachowanie/pisanie ...
Ale to może nie teraz.

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-05-07 01:05:37 /


Jako zawodowy barman z 20 letnim doświadczeniem przymróżę oczko :) ,
Co do zarzutu ja lubie mieć informacje z kilku niezależnych źródeł , jedni robia tak inni inaczej , czasem różne drogi prowadzą do tego samego celu.
Wiedza zawarta tu na forum ma około 20+ lat , technika i możliwości poszły do przodu , sa maszyny cnc sa drukarki 3d , wszystko jest prostrze , bo jest łatwiejszy dostęp niż remonty garażowe we wczesnych latach 90...
I dzięki za komplement 38 na karku , to musze powiedzieć starej żeby jak za gnoja pod wrażeniem wskoczyć na tylne siedzenie ;p

Tweed / 2022-05-07 14:28:09 /


jak na 38 lat... 20 lat pracy, to OK. Już myślałem, że jesteś 28 letnim gościem, który wyrobił 20 letni staż pracy poprzez nadgodziny...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-05-07 14:43:31 /


Jakby tak liczyć to w restauracji rodzinnej awansuję od 14 roku życia czyli nosimiotły :) na legalu to od 18stki , całe życie przy rozstrojonych emocjami jednostkach :D

Tweed / 2022-05-07 16:19:13 /


Wpadniecie do mnie kiedyś po Pucharze Capri , parking jest na 28 aut to przynajmniej część zaparkuje :)

Tweed / 2022-05-07 16:20:50 /


Tweed ale te auta mają po 50 lat i sam chcesz wkładać 2.8 na gaźniku, a nie Duratec’a na Ecumasterze ;-) Tak więc stabilnie, ale do celu - kup ten silnik najpierw.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-07 17:02:49 /


>>>>Co do zarzutu ja lubie mieć informacje z kilku niezależnych źródeł , jedni robia tak inni inaczej ,

Powino brzmieć: jedni robią a inni piszą bo im się wydaje, że się znają :)
Lepiej słuchać tych pierwszych.
Niestety tych drugich jest zdecydowanie więcej.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-07 17:27:47 /