logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Czym czyścić boczki na drzwiach?

Czym czyścić boczki na drzwiach?

Otóż szukam jakiegoś magicznego specyfiku czyszczącego (bo zwykłe środki plus cała domowa "chemia" nie dają rady) celem wypucowania boczków drzwiowych w Granadzie.
Nominalnie były jasnobeżowe (Granada L), i tam gdzie udało mi się pozbyć warstwy dwudziestosiedmio letniego syfu, są na prawdę ładne...
Na wymianę na razie po prostu mnie nie stać - chyba że w ramach cudów spadną mi takie same (ale nie tak zasyfione i podziurawione wkrętami) z nieba.

WK Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-18 15:08:31 /


proszek do karchera woda szczoteczka i jechane :)

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-18 15:18:36 /


moje czyscielm takim sprayem STP - zolta duza puszka - costam cleaner, - uporczywe zabrudzenia ustapily z weluru, tylko nie byla ot skorupa... ale wnika i rozpuszcza, potem wciagasz odkurzaczem, mozna tez poszorowac na mokro
a karcher - jak najbardziej polecam, tylko wyjac trzeba...
co wiecej - ta czesc materialowa jest demontowalna - zdejmujesz boczek, potem takie zapinki z plyty pilśniowej, zdejmujesz material (tego nie robilem, mozliwe ze jest przylepiany - ale to nie problem chyba) i wrzucasz do pralki.. chyba ze masz inaczej - ja mam poliftingowa

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-18 17:41:09 /


Jeszcze tego nie przetestowałem ale podobno jak się przejedzie podsufitkę octem i potem zmyje wodą, to uzyska się połysk :) Może z boczkami też da tak radę? Tylko uwaga (!) nie zostawiajcie materiału narażonego na ocet na dłuższy czas- np. na całą noc. Kiedyś kupel w pracy upuścił butelkę octu na kafle i pomyślał, że nie będzie tego sprzątał jak tak wali i poczeka do jutra a do tego czasu powinno się wywietrzyć. No i wywietrzyło się. Przyszedł rano i jakież było jego zdziwienie, gdy po occie nie było śladu a wraz z octem poszły się J. fugi :) - wyżarło kolor :P

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-18 18:19:08 /


Dzięki za rady, postaram się je wprowadzić w czyn w najbliższej przyszłości :-)
Granadę też mam poliftingową, problem tapicerki szmacianej na boczku już mam opracowany, tylko właśnie ten syf na reszcie...



Generalnie tego fleka na szmacie już nie ma, ale reszta jak widać daleka jest od doskonałości...
Aha - te głośniki to nie ja - mnie też się nie podobają. Ale z dwojga złego, lepsze one niż dziury słusznych rozmiarów.

WK Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-18 18:21:45 /


Ja moge zeslac Ci ten cude z nieba, tylko przyjedz do mnie. Kopsne 9 boczków i fotele jak potrzebne. Kolor taki sam. Musze sie tego pozbyc bo zajmuje mi miejsce. Oddam za symboliczny browar.

Mysza liil (EM) / 2007-04-18 18:40:27 /


Ja boczki i inne plastiki czyściłem nitro - na szczoteczkę do zębów i wypłukany brud zbierany czystą szmatką. Na pewno nie plastki na desce i lusterko pasażera - najlepiej gdzieś najpierw sprawdzić, czy nie czyści zbyt skutecznie.

mtango / 2007-04-18 18:43:13 /


Jeszcze raz dzięki wszystkim za informacje. Rzeczowo i tematycznie było :-)
Mysza - mail już poszedł - chętnie zwolnię miejce zajmowne przez te boczki - zapełniając pustkę czymś innym :-)

WK Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-18 19:09:11 /


Najlepiej to otworzyć drzwi,spłukać całą tapicerke ciepłym karcherem, potem piana aktywna,szczoteczka, spłukać ponownie karcherem. Wszystko puszcza.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-20 13:38:00 /


Pasta B.H.P działa cuda. Ostatnio czyściłem dywan w tauniaku, i jak bym miał więcej czasu to by poprostu lśnił a tak jest poprostu czysty:).
Gorąco polecam.

afro !G.O.P! Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-04-20 19:37:09 /


Ze ścierniwem czy z trocinami? :)

Mysza liil (EM) / 2007-04-21 20:20:25 /


nie nasmiewaj sie z pasty:) ona na prawde daje rade:) w koncu usuwa olej i jest delikatna w koncu myjesz nia rece:)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-21 20:39:29 /


No wlasnie z rekami nie daje rady, dlatego sie dziwie. Chyba ze jakis Wurth lekko scierny.

Mysza liil (EM) / 2007-04-21 20:47:50 /


toyota ma specialny srodek do czyszczenia plam z oleju samochodowego itp pryskacz i to zachodzi w reakcje po 3 min scierasz normalnie szok to jest zajebiste wyglada wszystko jak nowe , miałem boczki z bmw kosc palił w nim ze 20 lat fajki itp i chyba nigdy nie czyscił jak byczysciłem były jak nowe i nie czarne tylko ciemny bez hehehe :) polecam :)

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-21 22:31:52 /


taki ?
http://www.toyota.pl/Images/pdctap_tcm306-458946.JPG

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-22 12:10:26 /


dokładnie tak , pryszkasz płyn wchodzi w reakcje , robi sie piana i scierasz wszystko :) srodek rewelacyjny polecam :)

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-22 12:34:41 /


mozna to w salonie Toyota kupic ?

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-22 23:10:23 /


tak w toyocie normalnie to jest i widziałem raz w jakims sklepie z czesciami do aut . ale nailepiej w toyote odwiedzic :)

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-22 23:39:23 /


Hmmm, jak ma ktoś dostęp do specyfików Meridy (taka firma od chemii przemysłowej) to środek nazywa się Fatex (do tłustego brudu). Syf automagicznie znika ale machania gąbką i szczoteczką trochę jest.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-30 00:53:51 /


8.78 PLN + VAT
http://www.merida.com.pl/catalogue.phtml?action=cat_product_show&cat_category_id=790&cat_product_id=3029

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-04-30 12:12:24 /