logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jaki długi bagnet do 2.8 PILNE !!!!

Jaki długi bagnet do 2.8 PILNE !!!!

Dobra wiem juz ze od 2.8 rozni sie od innych dla v'ek
http://www.capri.pl/services/forum-thread.php?id=3e267ae28

Wiec ILE WYNOSI TA P.... DŁUGOSC BAGNETU DLA SILNIKA 2.8??? (bagnet w tyle)
mam dwa bagnety na jednym minimum jest tam gdzie na drugim maximum !!! i teraz nie wiem czy oleja nei spuscic...
Wiec Jak ktos ma 2.8 Prosze Zejsc do swojego cacuszka, wziasc miare i zmierzyc ile ma bagnet od minimum do konca rurki !!!



Sprawdzisz długosc, stan oleju a ja Ci stawiam piwo na zlocie.


cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-23 18:20:53 /


Mam jakąś taką dziwną szabelkę ale chyba ok 317mm

Też masz okrągłą ? jak by drut drutem owinięty i do tego jakieś kable
pewnie od czujnika - nie jestem zbyt w temacie bo auto mam od tygodnia
ale takiej jeszcze nie widziałem...

Jak namieszałem to sorry
A i to 2.8 z Granady

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-23 19:33:40 /


ta owinieta drutem, a raczej sprezynka to owszem do 2.8 ale z kontrolka poziomu oleju z Granady

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-23 19:54:47 /


jeden jest płaski (krotszy)
sprezynkowy z czujnikiem tez mam (tyle ze juz bez czujnika, i ten jest dłuższy)
Czyli podsumowyjac, moja płaski ma minimum tam gdzie sprezynkowy maxa.
pozdro dzieki :)))

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-23 21:44:20 /


Coke, tak jak juz kiedys pisalem bagnety sa takie same
rurki sa inne, niestety nie mam na czym zmierzyc

wszystkie blaszane bagnety V6 73-86 sa takie same
ten sprezynkowy jest nieco inny ale to ze wzgledu na inna budowe koncowek

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-23 22:17:08 /


Camaro no własnie moje 2 bagnety maja rozna długosc, spisze numery i podam moze cos sie wyjasni
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-24 15:18:28 /


tan spręrzynkowy o którym pisałem wcześniej jest właśnie z granady

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-24 16:11:03 /


ja tez w grani mam raki sprężynkowy i w capri z nilnikiem z taunusa tez... z tym ze oba od 2.0 r4

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-24 16:12:52 /


no tak, ale pisales ze jeden jest sprezynkowy a drugi zwykly, wtedy sa rozne

jesli masz dwa zwykle rozne to jeden pewnie ma scieta koncowke a drugi zaostrzona, te drugie byly przed 73r i maja inny numer

a numery jak znajdziesz to podaj

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-24 16:18:41 /


sprezynkowe maja rozne kolory
do V6 jest taki bordowo-brazowy
do R4 chyba niebieski

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-24 16:20:52 /


a tutaj oba bagnety:
sprezynkowy ma oznaczenia: 82GB_10K_886 BC a z drugiej strony 396-805/002/001 :) i brazowy 'łep' oraz długosc 38,5cm
listefka ;) 71TM6750CA i dł. 36,5cm
jak narzie jezdze na wskazaniach z listefki, jak bedzie za duzo to sie wypali hehe

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-26 03:17:07 /


ten bagnet "listewka" to standard dla V6 20-28 2.72-10.86

musialbys znalezc numer na rurce bagnetu, zeby stwierdzic czy jest odpowiednia do silnika

sprezynkowy mi nie bardzo pasuje, kazdy ma inny numer
moj jeden bagnet ma prawie taki sam numer tylko BD na koncu i jest bordowy
drugi ktory ma taka sama dlugosc (od koncowki do poczatku obudowy raczki 35,8)
jest brazowy i ma numer 83BB 10K886 BB

fiszka podaje 83BB 10K886 BD

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-26 09:39:29 /


no na lestewce jest poziom ok, sprawdze długosc przy okazji najblizszego zlotu :)
dzieki za pomoc do zobaczenia :)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-27 00:46:54 /


2.8(sierra 83r) bagnet orginalny(sprezynka) cały razem z rączką ma 46cm.
...a do "minimum" 45cm.

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-27 23:11:00 /


Mam pytanie do coKe'a, ta długość, którą podajesz: 365mm to od poziomu minimum do końca 'kapturka'?
Na moim bagnecie (identyczny jak ten z prawej na twoim zdjęciu) ten nieszczęsny 'kapturek' przesuwa się między uchwytem a tym sprężynujacym rozwidleniem i nie wiem, w którym miejscu go unieruchomic. Na wszelki wypadek jest niżej (wtedy do poziomu min. jest owe 365mm).

Sergio Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-05-02 18:25:34 /


Witam towarzystwo.
Hmmm, wątek jest więc nie trzeba tworzyć drugiego :) Mam problem a dokładnie bagnet od 2.8i V6 (Granada - sprężynka, czujnik poziomu oleju, czerwony uchwyt) ale bez plastikowej końcówki czyli bez czujnika. Na samym końcu sprężynki znajduje się mosiężny zacisk w którym trzymał się ten plastikowy odcinek. Pytanie jest takie: jaka jest odległość od końca tego mosiężnego zacisku do poziomu max i min na plastiku? Może ktoś by to zmierzył albo posiada takie informacje. Będę wdzięczny za pomoc bo mam dorobioną końcówkę ale brak na niej oznaczeń. Acha, jak by ktoś do kompletu podał jeszcze odległość od końca tego zacisku do końca plastiku z czujnikiem to dopełniło by mojego szczęścia :)
Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na odpowiedzi

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-24 19:21:41 /


To jest chyba pełnia szczęścia:



A tak przy okazji, to jest dokładnie ten bagnet, o którym 3,5 roku temu wyżej w tym wątku pisał Rozjechany.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-11 12:59:16 /


To teraz ja mam pytanie: czym się różni bagnet z czujnikiem czerwony od czarnego? Oba od Granady 2.8i, przynajmniej sprzedający tak twierdzili. Oryginalnie miałem czerwony, zmieniłem na czarny. Jedyna różnica, jaką zauważyłem, to że ten poprzedni miał jakiś klik na końcu i trzymał się sztywno w rurce, a ten nowy wchodzi do końca luźno i po prostu sobie leży. Długość i położenie znaczników min/max w obu taka sama, więc nie boję się, że zacznie źle pokazywać poziom. Pytam tylko czy nie mają jakichś różnych parametrów elektrycznych i czy np. nie uszkodzi mi się elektryka, albo czy nie jest problemem to, że on tak luźno leży w rurce - czy np. nie wypadnie w czasie jazdy, albo może powinienem też wymienić rurkę, albo brakuje jakiejś sprężynki i wystarczy ją przełożyć?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-02-13 14:04:42 /