logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » ustna umowa kupna sprzedazy...co zrobic z tym fantem???

ustna umowa kupna sprzedazy...co zrobic z tym fantem???

mam dylemat...

Otoz jakis czas temu;wydaje mi sie ze mozna tak powiedziec;zakupilem auto od jednego z czlonkow capri.pl wplacilem zaliczke(20% ustalonej kwoty)co by ktos mi go nie podkupil...w zwiazku z tym ze osoba ta stwierdzila ze nie spieszy sie jej z kasa dogadalismy sie ze co tydzien bede jej dawal kolejne 20%...
Od pierwszej wplaty przez jakies 3tygodnie byl kontakt,mowilem wpadnij po kase a to mu nie podrodze a to cos tam...w kazdym razie stanelo na tym ze dostal tylko te 20%(celowo nie wymieniam kwoty bo nie jest to wielka kwota)...

od dluzszego czasu nie moge skontaktowac sie z ta osoba mimo ze codziennie loguje sie na stronie capri.pl

co wg was nalezy zrobic w tej sytuacji????

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-02 11:08:29 /


Ustna umowa jest tak samo ważna, tyle że trudniej jest udowodnić fakt jej zawarcia...
Masz może jakiegoś świadka?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 11:10:17 /


swiadek jest...


♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-02 11:11:35 /


No to jeśli masz naocznego świadka zawarcia umowy to możesz nawet iść do sądu. Tyle, że nie wiem, czy w przypadku niedużych kwot warto:) Spróbuj wysłać pisemko z wezwaniem do finalizacji umowy lub zwrotu zaliczki, wysłać oczywiście poleconym.
To tak formalno-prawnie. A jeśli jest prostsza droga - pojedź na ten sam zlot co ten ktoś, podejdź, i albo sobie dacie po twarzy, albo się dogadacie :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 11:16:13 /


Pitbull mów wprost o kogo chodzi albo dogadajcie sie we własnym gronie....tworzy to nieprzyjemna atmosferę ktora tu jest nikomu nie potrzebna...

Co do dogadania się to dziwny ukłąd ale może niech Ci poda nr konta i będzie po sprawie bo raczej wątpię że ktoś nie chciałby swojej kasy.

No i już moim zdaniem "wpadnij po kasę" ale to raczej kupujący czyli w tym wypadku Ty powinieneś mu ją dostarczać nie na odwrót.

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-02 11:27:43 /


A nie jest tak, że auto jeszcze jest u sprzedającego?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 11:32:13 /


sek w tym ze auto jest u sprzedajacego....

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-02 11:34:02 /


juz dawno zalatwilbym to gdybym mogl namierzyc delikwenta a niestety nie moge...

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-02 11:36:41 /


Skoro ta osoba loguje sie codziennie to i to przeczyta.

Wyslij mu to pisemko, zalatw jakas pieczatke, coby wygladalo na wazne pismo. Jesli to nie da rez , to zaloz sprawe w sadzie , o ile masz NAOCZNEGO swiadka (nie takiego co to slyszal jak gadaliscie przez telefon).

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 11:45:14 /


tak sie zastanawiam czy wtracic swoje 5 groszy :D:D

dodam tylko

he he he

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 14:30:55 /


oj Wojdat Ty mi lepiej pomoz w tej kwestii a nie wtacacasz swoje hehe :)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-02 18:04:54 /


i znowu delikwent logowal sie 3godziny temu :)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-02 18:42:12 /


Taka piosenka mi się przypomniała "Płynie statek z ...." A koledzy z jego klubu nic nie mogą w tej materii pomóc?

radzieckii / 2007-05-02 20:16:15 /


ja sie nie wtrącam

dlaczego ???


jako ze wyszedl wątek w ktorym ktos cos do kogos ma wiec cos powiem ,

czasem do mnie ludzie sie odzywaja , i prosza o pomoc w kontakcie z klubowiczami
powiem ze caly czas sa poszukiwane 2 osoby z mojego miasta :D
a tym razem trafilo ze ..... to te 2 osoby maja problem

dlatego wtracilem swoje "hehehe"



a tak nawiasem to w czym ja moge pomoc CI ???
wiesz gdzie on mieszka
wiesz jakim samochodem jezdzi
wiesz gdzie stoi samochod ktory kupiles .......

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 21:37:15 /


delikwent dostal termin do konca tygodnia...zlapalem go na allegro...jesli sie nie skontaktuje zglaszam sprawe w odpowiednie miejsce...ile mozna byc robionym w bambus

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-17 13:46:18 /


He He do bólu jak sie dajesz :)

Zawada1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-17 21:38:02 /


do czasu...na szczescie mam juz namiar na niego :)

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-17 21:53:37 /