logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » co to jest dziwny dzwiek w skrzyni ??

co to jest dziwny dzwiek w skrzyni ??

witam mam granade 2.8i jest to rocznik 82 ale skrzynia załozona 4 biegi i podczas zmiany biegow słychac dziwny metaliczny dzwiek jak by młotkiem po wale udezał :) co to jest i jak to wyleczyc ????

granadabus / 2007-05-02 15:14:07 /


Te typy tak mają :D

A na poważnie, to ja też mam skrzynie 4 i biegi wchodzą w niej jakoś tak dziwnie, z takim metalicznym dzwiękiem ale bardzo poprawnie i bez jakichś zgrzytów. Może sprawdz olej w skrzyni. U mnie jak było malo oleju to ten dzwiek był jakby glośniejszy.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 17:05:04 /


czy ten dzwiek jest po włozeniu samego biegu , czy raczej w momecie puszczania sprzegła ??

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 17:32:26 /


A to nie przypadkiem tulejka w przekładni głównej??

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 17:44:32 /


no jak wzucam bieg to cisz ale jak puszczam sprzegło to wtedy jest taki stuk

granadabus / 2007-05-02 18:59:23 /


no wlasnie wiec raczej ja nie zaczynał bym od skrzyni szukac problemu

wejdz pod samochod i złap za wał i postaraj sie przekrecic nim ,raz w jedna raz w druga stronę
raczej masz luz na dyfsze i tam skieruj swoje uszy ,
jeszcze półosie też mogą miec luzu trochę


Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 21:50:36 /


ja mam taki objaw w capriku jak ruszam z jedynki bez gazu wtedy terz słychać takie metaliczne "kling" i mam wrażenie ze to w okolicach wału ....

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-02 21:55:55 /


W capri najczęściej klika ośka satelitów o obudowe kosza w ktorej wyrobiła sobie fasolke ;)

W granatniku począwszy od skrzyni a skonczywszy na kolach, jest 10 wieloklinów, 4 przeguby kuliste, 2 krzyżaki i przegub gumowy lub 11-sty wieloklin. Minimalny luz w kazdym z tych miejsc spowoduje obrotowy luz wału ok. 30 stopni. Nic dziwnego ze klika i plumka przy naprężaniu/luzowaniu... Do tego moze dojsc luz w samym dyfrze, czyli na przekladni glownej i czasem ośka w koszu.

Mysza liil (EM) / 2007-05-02 23:10:05 /


w Capriku takie klik to .. bardzo szybka droga do mnie ....
bo ja jeszcze mam dobre 3 mosty :P

ale radze sprawdzic moze wystarczy wymienic walek ataku

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-02 23:11:02 /


ok dzieki zejde pod auto i uszy do dyfra ile moze sie ruszac wał znaczy ile stopni powinien sie przekrecic czy ma niebyc wogule luzu ?? kiedy jest juz zle

granadabus / 2007-05-03 12:46:45 /


luz jezeli jest to jest juz nietak, ale chyba jaki by nie byl to jedyne co moze CI przeszkadzac to wlasnie owe pukanie, bo raczej dyfer sie nie powinien wysypac - jezdze z takim juz sporo (przede mna koles tez smigal) i jest ok - tylko puka przy zmianie biegu. problem jest wiekszy jak silnik zaczyna nierowno codzic bo wtedy to pukanie nie ustaje dopoki nie wcisniesz gazu prawie do konca:). sprawdz sobie tez przeguby i polosie - w ten sam sposob - zlap kolnierz dyfra i pokrec polosia - albo zlap za kolo itd..

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-03 13:47:32 /


Miałem podobną sytuację w grandzie, szczególnie było słychać przy "szarpaniu" silnika ale wymieniłem krzyżak na wale i jest dużo lepiej, pozostaje jeszcze luz w moście, ale to już sie tak nie rzuca w uszy.

walent Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-16 21:59:53 /