logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jaki Olej najlepszy??

Jaki Olej najlepszy??

czeka mnie wymiana oleju w mojej Granadzie 2.0 R4
Jaki najlepiej nalac?? samochód jezdzi na gazie, a teraz ma nalany LOTOS Gaz....

Karol G(r)andzia / 2007-05-05 07:49:30 /


jak jezdziles na lotos gas to lej taki dalej chyba ze masz silnik w super stanie i chcialbys cos bardziej szlachetnego (jakis polsyntetyk)

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-05 08:56:59 /


Mobil mineralny 15w40 a nie zadne gowno polskiej produkcji.

Mysza liil (EM) / 2007-05-06 20:20:43 /


a ja twierdze ze kazdy tłusty jest dobry :D

Ale na serio to ja jeżdżę na Mobilu półsyntetycznym.
Natomiast tobie proponuje zostać przy starym oleju ewentualnie jeśli koniecznie chcesz zmienić to na o takich samych parametrach.
No chyba że masz silnik w idealnym stanie, jak wcześniej napisał kolega.
Z doświadczenia wiem że zalanie starego silnika który jeździł na mineralnym oleju, jakimś syntetykiem może spowodować że silnik zacznie się tłuc. Syntetyki rozpuszczają osady po olejach mineralnych i nagle może się okazać że silnik który dotychczas chodził jak malina, stracił kompresję i zaczął klepać panewkami.
Kolega tak sobie załatwił "beczkę". Dopóki lał jakiś tam zwykły olej do diesla maszyna chodziła, jak zalał syntetycznym Shelem silnik po paru tysiącach sie skonczył. Podejrzewam że nie dlatego że oleje Shell są chujowe :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-06 22:10:49 /


w sumie lepiej nalewać trochę tańszy olej, ale często zmieniać, prosta polityka częste zmiany oleju, nie pałowanie zimnego silnika i nie gaszenie nigdy natychmiast po bardzo ostrej jeżdzie wybitnie się opłaca, ja osobiście mam zdecydowanie ciężką nogę, ale stosując się do tych trzech nieskomplikowanych zasad nigdy w życiu nie zabiłem jeszcze silnika.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-06 22:24:03 /


racja jak był mineralny to nie lej syntetyka tak zabiłem jeden silnik

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-06 22:33:36 /


Dokładnie ! Niech lepiej zostanie na mineralnym... np. ten Mobil... wleje syntetyk to nawet dobrze się nie wkręci jak silnik będzie miał przegrzany....

Foinix Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-26 18:20:05 /


A co sądzicie o Castrolu? Tym, reklamowanym jako olej do starszych aut.. Ktoś tym zalał silnik?

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-26 20:58:35 /


Po Castrolu GTX 3 Protection w zimie zrobiło się masło i maź, teraz leję Mobil i jest ok.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-26 23:03:44 /


castrol mineral 15w40 ten w 5 litrowych białych baniakach po ca.50zł gesty, ale zima nie robią sie dundle jak w shellu x100, a na ciepłym nie robi sie woda jak w lotosie mineral,
no i cena jest bardzo dobra,
popieram stitcha, weź odrobinę gorszy ale zmieniaj regularnie, i nie bedzie problemów,
co do jakości, to na kazdej bańce jest napisana klasa oleju, i to raczej ona a nie producent bedze wyznacznikiem jego jakości.

co do castrola tego nowego 'exide'? to z tego co pamietam to mineralnych nie robią.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-26 23:24:09 /


exide to chyba akumulatory... a ten olej to castrol edge.. czy jakoś podobnie ;)

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-27 07:24:17 /


Ooooo... właśnie! :) Dzięki. No to zalał ktoś z Was to cuś? Aha, gdzieś mi wpadło w oko, że on jest właśnie do silników z dużymi przebiegami.. Więc powinien być też mineralny..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-27 21:32:50 /


Ten olej to Castrol Mileage. Do silnikow o przebiegu powyzej 100 tys kilometrow (tak stoi na opakowaniu). Mineralny.
Wlasnie na tym jezdze. Ogolnie nie mam zastrzezen oprocz tego ze robi sie ciut bardziej wodnisty przy pelnym rozgrzaniu niz zwykly mineralny castrol bo mi cisninie oleju lekko spadlo na wskazniku.


Pozdr

fireone / 2007-05-28 08:53:58 /


Ciekawy kanał na YT trafiłem.
Gość zajmuje się testowaniem olejów silnikowych. Można mu podesłać próbki swojego.
W najbliższym czasie będę zmieniał w swoim samochodzie to wyślę do badania. Już się kontaktowałem.
Może ktoś jeszcze chętny ? Może zrobimy klubowy nalot ? :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-12-02 19:21:18 /


Ach... Zapomniałem linku wkleić.

https://www.youtube.com/watch?v=jWWGtD-xfb4

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-12-02 19:21:58 /