logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » SOS PZMOT - assistance

SOS PZMOT - assistance

Czy ktoś korzystał z SOS PZMOT? Jakie są Wasze doświadczenia? Warto zainwestować 160 zł? Z góry dziękuję za opinię :)

profesor / 2022-08-05 09:21:49 /


Nie korzystałem, aczkolwiek wykupiłem ;) Tyle że wozy się nie chcą psuć :)

Mysza liil (EM) / 2022-08-05 11:58:01 /


Z tego wynika, że dobrze, że zainwestowałeś. Jakbyś nie kupił, to na 100% by się psuły :)

profesor / 2022-08-05 12:12:03 /


Ja korzystam. Najpierw skorzystałem bo były zniżki, a teraz już normalnie. Uważam, że to bardzo dobre ubezpieczenie. Przede wszystkim jest na kierowcę, a nie na auto (jak w normalnych krajach). A więc nieważne czym powozisz - jak się zesra, przyjeżdża laweta. Warto wykupić sobie droższą opcję - transport auta do 80 km.

Sprawdziłem to kilka razy i działa. Laweta w naszych okolicach przybywa w 15-30 min.

Fajne jest też assistance wyjazdowe u nich. Laweta do 1000 km 8 zł/dobę. Tylko trzeba pamiętać o okresie karencji - trzeba wykupić 14 dni przed dalszym wyjazdem.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-08-05 12:30:31 /


ile razy w roku moszna holować po awarii? czy jest minimalna odległość od domu?

Janina / 2022-08-05 12:34:48 /


Mi się zdarzało 1-3 razy w roku, ale nie wiem czy i jakie są ograniczenia, pewnie tak. Nie ma znaczenia odległość od miejsca zamieszkania. Ale za każdym razem dokładnie pytają się o awarię i wysyłają pomoc, która ma pojęcie. Tak że "zepsucie w drodze" - tak, "tania laweta" - nie ;)

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-08-05 12:50:44 /


W opcji standardowej jest transport pojazdu (do najbliższego czynnego warsztatu max. 75km, a przy jego braku - na parking strzeżony). Nie ma rygoru odległości od miejsca zamieszkania i ilości razy w roku.

profesor / 2022-08-05 13:02:30 /


W praktyce przywożą pod wskazany adres. Raz np. przywieźli mi auto do Pająką innym razem pod dom.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-08-05 13:22:22 /


Korzystałem, również polecam.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-08-05 13:54:10 /


Ale rozumiem, że jak auto ma kaputt silnik, to pomoc w drodze nie pomoże (nawet jak ta droga koło domu i tak się pechowo tam zepsuł...) i do warsztatu zawiozą lawetą?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-05 15:02:33 /


O tym mówią już ogóle warunki umowy - naprawa na miejscu, jeżeli Centrum Pomocy/pomoc drogowa tak zdecyduje i jeżeli naprawa nie będzie trwać dłużej niż 90 minut.

a) usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia ubezpieczeniowego – w celu
usprawnienia pojazdu Centrum Pomocy przysyła wybraną przez siebie
pomoc drogową na miejsce zdarzenia ubezpieczeniowego; usługa obejmuje
wyłącznie koszty dojazdu pomocy drogowej i naprawę pojazdu niezbędną
do kontynuowania podróży lub powrotu do miejsca zamieszkania w sposób
bezpieczny i zgodny z przepisami obowiązującymi w kraju wystąpienia zdarzenia
ubezpieczeniowego, z wyłączeniem kosztów części i materiałów użytych do
naprawy;

f) holowanie pojazdu – w przypadku unieruchomienia pojazdu, jeżeli nie jest
możliwe usprawnienie pojazdu w miejscu zdarzenia ubezpieczeniowego lub
trwałoby ono ponad 90 minut, Centrum Pomocy organizuje i pokrywa koszty
jednorazowego holowania pojazdu do najbliższego warsztatu, na dystansie do 75 km;

profesor / 2022-08-05 15:10:56 /


edit:ale też właśnie chodziło mi o to jak to wygląda w praktyce i z tego co pisze amator nie robią problemu z adresem.

profesor / 2022-08-05 15:16:12 /


wydaje mi sie że nienajgorsze assistance ma mbank. ale to trza mieć konto w banku.
Dred chyba korzystał więc pewnie może wyrazić opinię. Ja odpukać jeszcze nie korzystałem.

Zakres Ubezpieczenia Auto Assistance
1. Zdarzeniem objętym ochroną ubezpieczeniową, które uzasadnia
realizację świadczeniaassistancewzakresieUbezpieczeniaAuto
Assistance,jestwprzypadkuwariantuSTANDARD:
1) awaria pojazdu w odległości powyżej 50 km od miejsca
zamieszkania,
2) przebitaopona,
3) kradzieżpojazdu,
4) rozładowanyakumulator,
5) wypadekdrogowy.
2. Zdarzeniem objętym ochroną ubezpieczeniową, które uzasadnia
realizację świadczeniaassistancewzakresieUbezpieczeniaAuto
Assistance,jestwprzypadkuwariantuKOMFORT:
1) awaria pojazdu w odległości powyżej 50 km od miejsca
zamieszkania,
2) awaria pojazdu niezależnie od odległości jej zajaścia od
miejscazamieszkania,
3) przebitaopona,
4) brakpaliwa,
5) kradzieżpojazdu,
6) rozładowanyakumulator,
7) wypadekdrogowy.
3. Zdarzeniem objętym ochroną ubezpieczeniową, które uzasadnia
realizację świadczeniaassistancewzakresieUbezpieczeniaAuto
Assistance,jestwprzypadkuwariantuPREMIUM:
1) awariapojazdu,
2) przebitaopona,
3) brakpaliwa,
4) kradzieżpojazdu,
5) rozładowanyakumulator,
6) wypadekdrogowy,
7) utrata/uszkodzenie kluczy,
8) zatrzaśnięcie kluczywaucie

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-05 15:21:54 /


Holowanie pojazdu – jeżeli nie jest możliwe usprawnienie
pojazdu na miejscu zdarzenia Centrum Pomocy organizuje
i pokrywa koszty holowania pojazdu do punktu obsługi mogącego dokonać naprawy lub na życzenie Klienta do miejsca zamieszkania;

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-05 15:23:00 /


Ja mam OC z assistance w mBanku i korzystałem. Auto padło mi „na mieście”. Najpierw przyjechała najbliższa laweta i była próba uruchomienia, potem musiałem poczekać na drugą, która była odpowiednia dla masy i rozmiaru samochodu. Ale wszystko sprawnie. Minus taki, że musiałem zapłacić za transport pasażerów dodatkowo (chociaż w lawecie było 6 miejsc).

cypis Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-05 17:17:48 /


Ja finalnie kupiłem póki co z PZM. Wychodziło mi najkorzystniej mimo, że mBanku konto mam. Zwłaszcza, że jako członek Automobilklubu Wielkopolski jestem też z automatu członkiem PZM, więc ceny za assistance miałem niższe, a też na razie wziąłem standard, a jak będzie mi się szykowało jakieś większe jeżdżenie, to sobie wtedy dokupię pakiet na holowanie 1000 km ze stosownym wyprzedzeniem - bardzo wygodne.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-23 12:53:13 /


Też korzystałem, polecam. Latam ogółem do 100km od komina więc wybrałem pakiet do 70km.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-09-10 12:15:07 /


Tam jest rejestrowane do danej awarii/zdarzenia więc jeśli zepsuje się komuś następnego dnia coś innego ...

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-09-10 12:18:23 /


Taka sytuacja z PZMOT assistance, ktoś miał podobne doświadczenia?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 10:21:33 /


To nie problem samej polisy a raczej całego rynku assistance i operatorów obsługujących te polisy.
Na pocieszenie powiem, że będzie tylko gorzej ;)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 10:25:23 /


To generalnie problem całego rynku ubezpieczeń.
Mnie pracodawca funduje za niewielką dodatkową dopłatą, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, pewnie jak większości. Połasiłem się bo uznałem że dzięki temu będę miał szybki i łatwy dostęp do specjalistów.
No cóż, że zacytuję klasyka " nic bardziej mylnego". Tak czy siak musiałem iść prywatnie i trzeci raz zabulić. Raz na NFZ, drugi na owo ubezpieczenie a trzeci i tak lekarzowi żeby mieć szybką pomoc.
Żyjąc w Tenkraju trzeba się pogodzić z faktem że jest się dojną krową i ma się obowiązek płacić ale niczego nie oczekiwać.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 11:07:28 /


Można też iść na wybory i pogonić jaśnie nam panujące bydło od koryta!!!

Morales / 2023-07-24 11:17:30 /


A co ma którykolwiek człowiek z rządu do tego, że firmy jak PZU, PZMot, Hestia itd sprzedaje polisy z usługami za kwoty rzędu 200-300 zł?

Wstrzymajcie wycieczki polityczne, zacznijcie czytać OWU, a świat będzie piękniejszy :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 11:27:33 /


A propos rynku ubezpieczeń, to co roku płacę firmie PZU ca. 300 zł za nieruchomość na wsi. 2 latat temu zimą na dach garażu (dachówka ceramiczna) spadł konar i rozpieprzył jakieś 5 m2 dachówki. Przyjechał pan ekspert, obfocił, zrobił protokół i PZU wypłaciło mi jakąś dwucyfrową (już nie pomnę, ale circa 3-4 paczki papierosów) kwotę za te dachówki. A teraz przez 3 lata płacę stawkę podwyższoną o 10% za tę zlikwidowaną szkodę. Czyli realnie dopłacam jakieś 20 zyli do interesu. PARANOJA!
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 11:27:51 /


znowu Konar?
amatorowi auto, Tobie dachówki...
trzeba z Konarem coś zrobić bo robi szkody swoim :)))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 11:32:48 /


Odnośnie PZMOT: raz rzeczywiście nie mogłem się dodzwonić, więc wtedy zadzwoniłem na mBank i połączenie było od razu, a na końcu sam naprawiłem i zadzwoniłem ponownie, aby zrezygnować z holowania gdy laweta była już w drodze.
Za drugim razem załatwiłem lawetę w PZMOT od ręki.
Każdy z tych tematów byle zeszłym roku w PL.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-24 11:47:08 /


kilka razy korzystałem z lawety PZMot. Zawsze bardzo szybko i o różnych porach. Ale to w naszych okolicach. Może to być jakoś uzależnione w jakim rejonie Polski czy Zagranicy od dostępności pomocy drogowych, wolnych lawet (?).

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-07-24 15:37:22 /


Jak juz temat wyciagneliscie, co teraz jest wartego uwagi z tych assistance?
Mam kilka aut, czasem pol polski od swojego garazu. Czasem sam, czasem 2+2. PZMot owskie to jest per głowa, 4x to VIP to już drogo, 1x VIP do przełknięcia. Ktoś Dekrę ogarnia może albo coś innego, co by bylo na kierowcę, a nie auto to assistance sensowne? Mowa o autach 30-40 letnich oczywiście.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-25 00:08:02 /


Też jestem zainteresowany, ale na razie nic innego poza PZM nie wyskoczyło... A tam na kierowcę to tylko do tych 75 km zdaje się max, a wszelkie dalsze holowania już per auto, co też mnie nie bardzo urządza :(

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-25 13:42:52 /


Ale może ktoś coś jeszcze podrzuci z propozycji?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-25 13:43:35 /


ja z polecenia dreda mam assistans do konta w mbanku. Są trzy opcje w zależności od wymagań. Ale jest na kierowcę a nie auto.
Ale jak działa to nie powiem bo jeszcze nie korzystałem ale dred tak i chyba było ok

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-07-25 14:06:56 /


Jakieś newsy w tym temacie? Bo pakiety VIP + holowanie 1000km mocno podrożały i zamiast 600 na rok teraz jest z 1200.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-29 16:36:24 /


Ja nie znalazłem niestety. Póki co do MB kupiłem assistance 400 km wraz z OC. Niestety z takim uniwersalnym "na okaziciela" jest problem, a przynajmniej w jakiejś sensownej kasie :(

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-29 19:58:47 /


I za te 1200 przysługuje Ci jedno holowanie w roku i na konkretny pojazd a nie na wszystkie - tak jak działa zwykły assistance na Polskę.

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-11-29 20:26:54 /


Holowanie do domu w PZMOT zawsze było na auto. Więc masz assistance na wszystkie auta do max. 75km, a do chaty w PL bez limitu km na jedno.
Ja i tak pewnie wezmę na kombiaka i zapłacę bo kilka grubych wypraw w zasięgu wzroku.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-29 20:46:02 /


zerknij w warcie/hdi. tam masz pakiet kwotowy. u mnie jest 20k pln na nieograniczoną liczbę holowań.

Janina / 2023-11-30 12:21:55 /


Janina zerkam na wartę i nie wiedzę tego o czym mówisz. Przy assistance złoty+ masz sumę gwarancyjną 20k pln ale holowanie za granica do 400km.

jest jeszcze jakiś wariant platynowy z holowaniem do 1500km za granicą ale nie udało mi się w nim wycenić auta.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-30 13:49:18 /


jakaś tabelka

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-30 13:50:32 /


Szybki telefon i się wyjaśniło.
Pakiet platynowy dostępny jedynie z AC w warcie.

Dodatkowe ograniczenie to DMC 2,5t więc raczej wszystkie kampery odpadają.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-30 13:55:17 /


dobre jest to "usprawnienie" pojazdu, żeby nie użyć określenia naprawa na drutowanie czegoś abyś dojechał do domu czy warsztatu :)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-30 15:23:13 /


Platynowy ma wyłączenie. Tylko auta młodsze niż 10 lat.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-11-30 15:58:56 /