logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » pajeczyna -lakier

pajeczyna -lakier

witam mam zajebisty problem :( powiedzicie o co chodzi .podczas lakierowania przedmiotu (gitary) wyszło wszystko super cacy jak wróciłem nastepnego dnia nogi mi sie ugieły bo gitara wygladała jak by ktoś uderzył młotkiem w szybe dosłownie taka pajeczynka sie zrobiła jak pobita szyba.
wszystko było robione jak sie należy podkład samochodowy na to aerograf , potem na wszystko clar no i na koniec lakier poliuretan.

wczym tkwi przyczyna?? lakiery i podkład sa tej samej firmy. czy na sie uratować aerograf??bo poszło na niego sporo kasy.

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-14 10:11:50 /


najmniejsze prawdopodobieństwo to to że malowałeś lakierem młotkowym który zostawia taką właśnie fakturę. no chyba że malowałeś nieświadomie... lakiernikiem nie jestem ale pracowałem kiedyś w firmie produkującej farby i lakiery i jaja takie powstawały po niewłaściwym doborze podkładu do farby/lakieru nawet jeśli były tej samej firmy. zbyt twardy podkład i "miękka" farba lub odwrotnie (już nie pamiętam) i wychodziły cienie, pęknięcia, przebarwienia. chyba będziesz musiał drzeć wiosło i żywca i malować jeszcze raz ale to tylko moja koncepcja. no i jeszcze mogłaby to być wina złego doboru podkładu do materiału.

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-14 10:38:46 /


podkład był samochodowy tej samej firmy co lakier czyli poliuretan no i clar tez był tej samej firmy ,wykluczam też raczej farby z aerografu.

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-14 10:53:57 /


może zbyt krótki czas między kolejnymi warstwami ??

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-14 10:58:21 /


ja zapodkładowałbym podkładem do drewna. może właśnie użycie lakierów samochodowych było powodem całego zamieszania?

szymal Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-14 11:50:14 /


Jaki utwardzacz dałeś do poliuretanu, ewentualnie czy nie za dużo? Ja taki efekt, ale zamierzony osiągam dodając utwardzacz od podkładu lub dwa razy większą dawkę tego od poliuretanu.

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-14 13:32:28 /


A mi sie zrobiło takie coś na nieodtłuszczonym benzynką ekstrakcyjną fragmencie - wczesniej przetartym rozpuszczalnikiem :-///

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-14 13:46:26 /


to robił lakiernik podkład do drewna był też dany na łaczeniach i sam osobiscie to zrobiłem. puzniej lakiernik nałozył podkład i go przetarł a poten nałozył aerograf i na to warstwe zabezpieczającą claru. i na to poliuretan, danie innego lakieru dało by nieprawidłowe brzmienie instrumentu a poliuretan zawsze kłade . myslicie ze dał za dużo utwardzacza??

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-14 20:44:36 /


coś w tym jest, widziałem auto po malowaniu które miało za dużo utwardzacza w lakierze,zrobiła sie jakby siatka, pełno cieniutkich krzyżujacych sie rys...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-14 20:59:54 /


Mozesz dac jakas fotke gitary po malowaniu?

_Lamer_ / 2007-05-14 23:19:01 /


fotki zgram jak bede ja miał u siebie;/ lakiernik mnie pociesza ze jak sie coś wlewa to nie widac tych peknienć ;/ co ja kuzwa mam lakier zadki na to lac czy co ;/ dobrze ze chociaż honorem sie uniósł i nie musze płacic;/

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-15 01:33:13 /


najpierw zrób dokładne fotki a po ich obrjżeniu może coś ci doradze.p.s.jestem lakiernikiem ale musze to zobaczyc opis to nie wszystko.pozdro.

zulik Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-15 16:26:32 /


oki zrobie fotki i umieszcze je ,a jak myslisz da sie odratowac aerograf??

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-15 19:27:16 /


dawaj fotki, moze wyszedl fajny efekt ;)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-16 13:06:43 /


hehe no nie wiem czy tak fajnie:) ale juz myslałem ze zrobie efekt starego obrazu :D ee bo nałoze jeszcze raz lakier i go spoleruje:)

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-16 23:02:02 /


a poliuretan był jedno czy dwu składnikowy ?

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-19 22:25:30 /


nie wiem oj nie wiem czy jedno czy 2 składnikowy.ale teraz mam wiekszy problem lakiernik sie nie odzywa i nie oddaje mi gitary .

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-19 22:28:43 /


UPSS, a co do poliuretanów, poczytałem sobie o nich i jeśli były kładzione w małym odstępie czasu, czyli jeśli nie do końca utwardził się clar to to właśnie jest przyczyną pajęczyny. Gitara jako element drewniany raczej nie był wygrzewany dla szybszego utwardzenia claru. Nawet jednoskładnikowe posiadają pewną ilość utwardzacza.

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-20 10:17:55 /


ja też tak mysle ze ze szybko były nakładane kolejne warstwy , pewnie było chłodno w miejscu lakierowania i lakier nie clarował sie i były kładzione nowe warstwy.a lakiernik zapadł sie po diemnie raptem i zero kontaktu z nim ;/ nie moge odzyskac gitary.tak wyglądała przed takierem.

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-20 13:39:47 /


Ibanez?

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-20 13:43:02 /


zgadza sie:) lutniczy:) model rg stive vaja z jamu brałem wzór. ma 2 humbuhery merlina hellfire i legend . mostem 3d schaller i klucze :)

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-20 13:50:36 /


juz na tym etapie widac załamania na podkładzie. a to przód w początkowej fazie malowania aerografem jeszcze nie wycieniowany itp.

skroban Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-20 14:03:42 /