logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Pismo od funduszu gwarancyjnego po długiej przerwie w OC

Pismo od funduszu gwarancyjnego po długiej przerwie w OC

Zamierzam właśnie ubezpieczyć swoją Granadę po 10 latach przerwy w OC. Oczywiście w tym czasie nie wyjechała na ulice, mam też oczywiście wiadomą opinię rzeczoznawcy.
Spodziewam się, że dostanę uprzejme wezwanie od funduszu gwarancyjnego do zapłaty kary. Czy ktoś już to przerabiał i może podzielić się szablonem odpowiedzi?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-07 17:22:05 /


Dostałem list od funduszu gwarancyjnego z zaproszeniem do zapłaty kary, odeslałem im ksero opinii listem oraz skan mailem i to był koniec kontaktu. Napisałem tylko, że jako pojazd historyczny w rozumieniu ustawy jest zwolniony z obowiązku posiadania OC kiedy nie jest użytkowany. Zadziwiająco bezproblemowo. Możesz poprosić też agenta, żeby przy wypisywaniu polisy dołączył do tego kopię opinii, wtedy prawdopodobnie nawet się nie odezwą do Ciebie.

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-08-07 17:53:58 /


myślę że w ogóle się nie odezwą.
długa przerwa + stary samochód = będzie spokój.
a w razie W wysyłasz skan opinii. Po to ona jest.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-07 18:46:04 /


Ja dostałem pismo za 2 dni przerwy -- bo mi się polisa jakoś nie przedłużyła nim wysłałem przelew a za zeszły rok brakowało 1 zł w opłacie stawki :D

Mniejsza.

Za dwa dni przerwy proponowali 1080 zł kary. Na odpowiedź z opinią dostałem drugie pismo, że odstępują w takim razie od wymierzenia kary :)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-07 19:28:43 /


A jeszcze z długą przerwą to zawarłem tak 2 polisy w grudniu 2018 jak kończyła się zniżka PZU (weteran szos) i pismo z UFG nigdy nie przyszło. Ani na pierwsze (czarne blaszki) ani na drugie (białe blaszki) brak oc około 4 i 7 lat.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-07 20:37:34 /


Ja tak z Granadą robiłem kilka razy że wypowiadałem OC i zawierałem nową umowę za miesiąc lub dwa i nikt się nie interesował. To samo teraz robię z kamperem który nawet nie ma opinii ale ma 40+.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-07 20:52:07 /


Dzięki. Ja już tak mam, że się chyba za bardzo przejmuję na zapas. Uspokoiliście mnie :).

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-07 21:38:02 /