logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Gaźnik - jak rozpoznać ???

Gaźnik - jak rozpoznać ???

W jaki sposób rozpoznać jaki gażnik jest zamontowony ??? Jest to silnik 2,3 V6 prawdopodobnie od taunusa i na gażniku nie znalazłem czy jest to Solex czy Weber

Mario Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-11 23:31:12 /


musi byc gdzies napisane. Moze jest mocno zabrudzony i nie widac. Przemyj go benzynka i wtedy zobaczysz. Nie pamietam z ktorje strony, ale jest dosc widoczny napis SOLEX (nie wiem jak jest w weberach)

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-11 23:42:45 /


Nie jestem pewien, ale Solex mial chyba eliptyczna podstawe a Weber prostokatna, na bazie tego tez mozna rozpoznac, poza tym Weber ma srobke regulacyjna w podstawie gaznika (zawsze tak mial, bez wzgledu od jakiego silnika)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-05-12 11:53:51 /


wydaje mi sie ze po srednicy tez rozpozna

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-12 16:01:47 /


Z powyższego można wywnioskować że jest to weber ale pewności nie mam. Ma prostokątna podstawie po obu stronach w podstawie ułożone poziomo 2 śrubki do regulacji i stojąc od przodu silnika po lewej stronie wchodzi przewód od układu chłodzenia na gaźniku znalazłem jeszcze napisy DEUTSCHE VERGASER GmbH & Co Kg Made in W Germany

Mario Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-12 20:23:27 /


Panowie jakie eliptyczne podstawy itp.? Webera mozna załozyć zamiast solexa i odwrotnie. Przede wszystkim Webera od Solexa najłatwiej jest rozpoznać po kształcie przepustnic. Przepustnice od góry czyli od filtra maja kształt kwadratu z zaokrąglonymi narożami w Weberze, natomiast solex ma okrągłe. O ile się nie mylę inne jest również mocowanie linki od gazu. W każdym razie jeśli ktoś potrzebuje moge wysłać materiały dotyczace Solexa i Webera.

kavaler / 2002-05-13 00:26:38 /


Poza tym solex ma na komorze pływakowej albo SOLEX, albo PIERBURG namalowane.
A jeszcze poza tym, to były i solexy do 2.0...
A, i nowsze webery do 2.0 OHC z okrągłą przepustnica ssania, ale tylko na jednej gardzieli. Ufff... ;)

trzypion Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-15 21:06:23 /