logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Post pochwalny :)

Post pochwalny :)

Hmm ... Zakochałem się ... Zaczęło się od jakiejś tam aukcji na allegro, potem było szukanie w internecie materiałów na temat Forda Capri ... i znalazłem capri.pl. Po kilku godzinach siedzenia i czytania postów i oglądania zdjęć musiałem szczęki przez godzine pod biurkiem szukać, w tej chwili z każdym kolejnym wejśiem na stronke szczena opada mi troszkę mniej (się przyzwyczajam). Ehh ... nie będę pisał że ta stronka to Dar z Niebios dla zbłąkanych wyznawców Capri (i nie tylko) bo pewnie nie będę pierwszy :p. Ale koniec tego chwalenia bo wam się w głowach poprzewraca :). Tak serio: Jak sie mają do rzeczywistości rozliczenia pod tym adresem? http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,samochodu,z,Niemiec,-,procedura,200.html

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-23 23:04:28 /


fajne rozliczenia - dość rzeczywiste .... ale co to za cena Briefu ? Ja przywiozłem na lawecie bez tablic , i ich ubezpieczenia. Wiec można jeszcze mniej (zwłaszcza jak auto nie jest zbyt pewne).

Ale i tak za auto dałem swoje a za reszte opłat 2500 zł (w tym 1000 transport). I później jeszcze OC na rok eh :-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-24 00:28:05 /


Wykorzystam stary post żeby nowego niepotrzebnie nie tworzyć. Konkretnie chodzi mi o to: 1- http://cgi.ebay.de/aw-cgi/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330130638560&ih=014&category=9844&ssPageName=WDVW&rd=1

2- http://www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=3949930&id=31mkg1uv24k&sc=&make=29&model=1756&pricefrom=0&euroto=0&zip=

wydaje mi się że to ten sam. Według mnie chyba ładnie wygląda jak na około 6000 ze sprowadzeniem (tu bym prosił o potwierdzenie moich przemyśleń). Jeśli chciałbym przywieźć go na lawecie to rozumiem że odpada koszt tablic, a co z ubezpieczeniem 15/5 dniowym?

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-12 11:47:59 /


to chyba nie ten sam - ten z ebay jest z Hagen (rej. HA) a z Autoscout wygląda gorzej i jest z Hamburga (rej. HH).

Ten z ebay fajny dość choć troszke korozji jest - ale za to reszta malina. Na lawecie to chyba nie wykupuje sie tablic ani ubezpieczenia - przynajmniej ja tak sobie przywiozłem ;-)

Wszystko zależy jak go chcesz rejstrować, ale do wylicytowanej ceny musisz dodać około 2-3 tysiecy kosztów sprowadzenia i rejestracji.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-12 12:12:17 /


heh ... racja :) nie zwróciłem uwagi skąd są a nawet przebieg mają prawie taki sam.po wczytaniu: Rzędowa 4 to nie V6 :) ale chyba mocniejsza? Hmm ... przy założeniu transportu za free i ceny koło 900 euro (aukca juz 6 dni trwa, jakby miało podskoczyć dużo wyżej to by już podskoczyło) ... to chyba się opłaca ... mówię o tym z ebay'a.

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-12 14:08:43 /


bierz go i przywoź do 3M :) jeśli transport masz za free to chyba bym sie nie zastanawiał, jeżeli potrzebujesz transport to daj znać ...

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-12 15:13:41 /


heh ... a zna ktoś niemiecki bo ja zero:) przed chwilą znajomy mi troszke potłumaczył i tak : tylna kanapa nieoryginalna, brief niedostępny tak samo jak książka przebiegu,jest wymeldowany, 4 lata na czerwonych blachach. czy coś z tego co napisałem może być problemem?

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-12 15:59:13 /


2 ważne pytania (proszę o szybką odpowiedź, nie mogłem znaleźć na forum):
-1 Czy jeśli samochód jest zarejestrowany w niemczech jako youngtimer to mogą być problemy ze sprowadzeniem go do polski?
-2 W sumie to 2 zapomniałem :)

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-12 23:17:05 /


Mój też był indeksowany na tablicach które gość dzielił między kilka samochodów - tablice zabytkowe to chyba coś innego a prawo chroni w Niemczech samochody po 30-stce, ale wywozu chyba nie zabrania....

Cena na aukcjach zazwyczaj skacze w ostatnich sekundach bo nikt nie chce sie zdradzać z ofertą, niemniej jednak powodzenia.

Fajnie mieć darmowy transport ;-P Ehhhh, ale sie rozmarzyłem ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-13 02:24:34 /


Ależ się nakręciłem na tego Capri. Możliwości pożyczki sprawdzone ... i kasa się znajdzie :D (będę spłacał przez rok ale... :)), miejscówka do garażowania załatwiona. Wracając do bardziej teraźniejszych kwestii, brief jednak jest, ale nieaktywny z tego powodu że koleś jeździ na czerwonych rejestracjach. Dodatkowe informacje jakie uzyskałem: samochodzik stał sobie przez wiele lat w budynku następnie sprzedany i wyprowadzany 3-5 razu do roku (w zimie nie jeżdżony). Nie wiem ile z tego to prawda (za ładnie to wszystko wygląda) ... ale nawet jeśli połowa to jest dobrze :). Czy znalazł by się ktoś gotowy na przejażdżkę do Hagen (1012km) żeby zerknąć na niego na miejscu (wolę jechać i wrócić z niczym niż jechać i wrócić z toną pordzewiałej blachy ;/)? aha ... prawdopodobna data voyage'u następny tydzień (koleś chce zwolnić miejsce do końca następnego tygodnia :/), ale jeszcze z nim pogadam. Za wszelkie wsparcie BAAAARDZO dziękuję:)

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-14 19:47:31 /