logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » OC i inne wałki w/na silnik 2.0

OC i inne wałki w/na silnik 2.0

Otóż... Moje pierwsze pytanie na forum :)))
Rozważam opcję nie przerejestrowania Maszyny, a temu od którego kupuję, będę dawał, żeby płacił OC na swoje nazwisko, aż do momentu, gdy nie będę miał już żadnych zwyżek.
W momencie "dzwona" (odpukać!) mam przy sobie podpisaną umowę kupna-sprzedaży, ale bez daty - wpisuję datę np. 3 dni wcześniej (ale nie więcej, niż 30!!!) i dzwonię do poprzedniego właściciela - on robi to samo. A stłuczka jest już na moje konto, a nie na jego. Tylko w czasie 30 minus ilość dni po wypadku minus te np. 3 dni trzeba przerejestrować autko i zgłosić się z tą umową do PZU.
Moim skromnym skądinąd zdaniem ten koleś na tym nic nie traci, no nie? Jeżeli koleś na to pójdzie, to byłoby super, tym bardziej, że nie mam zamiaru co rok płacić za OC równowartości samochodu (1951 zł) :(((
A tak nawiasem, to ile lat musi mieć auto, żeby było "weteranem"? Bo słyszałem, że 20 i że 25 i inne takie. Jak to jest? Tylko w PZU są "weterani"? Czy jak np. zmienię ubezpieczalnię, to mi już nie uznają tego?
Summa summarum - moje pytanie brzmi: Czy wszystko jest legalne?
Moim zdaniem patent się sprawdzi
I jeśli ktoś miałby lepsiejszy plan :)) to bardzo proszę o informacje!
Tak poza tym - jeżeli nie będę płacił OC na zanim zacznę jeździć (remont i te sprawy), to czy ktoś mi może wlepić mandata za brak OC mimo, iż nie jeżdżę? Słyszałem o tzw. Ewidencji, ale nie wiem, jak to jest dokładnie...

Co Wy na to??? Zadziała???

Lloyd / 2003-05-09 10:37:45 /


tu znajdziesz kilka odpowiedzi; http://www.capri.pl/services/forum-thread.php?id=3c4bc4d9751d6

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-09 10:49:59 /


jakby to powiedziec...

kazde wpisywanie daty wstecz jest nielegalne


jezdzisz po prostu jego samochodem i ona za to placi, tyle ze dajesz mu na to pieniadze, w razie dzwona polecialyby jego znizki

rozwazyc mozna legalna sytuacje, kupujesz samochod, masz umowe, po dwoch dniach masz dzwona, nie przerejestrowales jeszcze samochodu na siebie i nie masz OC na siebie
co wtedy, nie wiem jak to jest, Ty jeszcze nie masz OC wiec nie mozesz odpowiadac, poprzedni wlasciciel niby juz sprzedal ale to jedyne OC samochodu jakie jest, trzeba sie zapytac w ubezpieczalni, moze jest tak ze odszkodowanie jest z jego OC ale nie leca mu znizki, nie mam pojecia

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-09 10:53:06 /


weteran szos powyzej 25 lat (samochod) osoba no moze tez :)
z tym OC to jest tak ze jesli sie ten gosc zgodzi na cos takiego to rob tak (jezeli po pewnym czasie tamten gosc cie nie wysteruje :) )
znam goscia ktory tak robil bez zgody wlasciciela i jezdzil ponad rok tym samochodem a pozniej go sprzedal w miedzy czasie parkowal w warszawie i nie placil za parkingi (tfuuuu wapark) i bral kredytowe mandaty na ten samochod (gdy juz mu zalozyli blokade) ale nie polecam tego typu operacji bo to sie zle konczy ten gosc to stary kretacz i go niecierpie
pozdr.

Michal FAZI / 2003-05-09 11:01:01 /


Odpowiada zawsze ten, na którego jest wystawiona polisa. Ubezpieczyciela nie obchodzi to, że kto inny jest już właścicielem auta. Obowiązuje umowa na OC, a nie umowa na samochód, bo tak to każdy kierowca jeździł by z umową w kieszeni, którą wyciągał by przy stłuczce, dzwonił do kumpla i wpisywał datę, a szkody nie miał by kto pokryć, bo właściciel polisy już nie jest właścicielem auta, a właściciel auta nie jest jeszcze właścicielem polisy :) Dla tego więc często stosuje się wykupowanie polisy na nowego wlaściciela, na nieprzerejestrowany jeszcze samochód na podstawie umowy, a stary właściciel leci szybko do swojego ubezpieczyciela, żeby zgłośić fakt sprzedaży. Wtedy jest czysty, bo wypowiedział umowę i nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności w razie stłuczki.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-09 11:04:10 /


jezeli gosc sprzeda samochod a kupujacy ma dzwona to kupujacy za to odpowiada warto nawet napisac na umowie kupno sprzedaz godzine o ktorej byl pojazd sprzedany w razie czego jak by kupujacy mial dzwona tuz po kupnie za blokiem :)
aby uniknac zbednych komplikacji i nie przyjemnosci

Michal FAZI / 2003-05-09 11:07:22 /


Albatros vel Rot -mamy troche rozbierzne informacje
ja w tym roku sprzedalem dwa samochody i jeszcze nie pojawilem sie w firmie pzu tez tfuuuuu.... ale bede musial bo mam trzy polisy to zalatwienia 2-sprzedaze samochodow i jedna zmiana pojemnosci silnika

Michal FAZI / 2003-05-09 11:11:34 /


Dopóki były właściciel nie wyrejestruje samochodu, odpowiada za szkody ze swojego OC. Jeżeli wyrejstruje, a nowy włąściciel jeszcze nie zarejestruje pojazdu i nie ma nowego OC szkody wypłacane są z tzw. funduszu gwarancyjnego. Chociaż znając polskich wszechmocnych urzędników, u każdego jest inaczej.

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-09 11:34:50 /


To lepiej zgłoś!Zawsze odzyska się trochę kasy ze składki to raz; 2 nie będą wołać zaległych składek (nie wiedzą o sprzedaży to uznają, że ubezpieczenie dalej ma ciągłość i naliczają kolejne składki i odsetki od tych składek).

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-09 12:43:30 /


A to ze strony Link4:
"§8.7
Skutki wyrządzenia szkody przez nabywcę pojazdu w okresie, o którym mowa w ust. 4, nie obciążają zbywcy pojazdu."

I od razu ichni komentarz:
"Uwaga!
Nie będziesz odpowiedzialny za szkody, wyrządzone w terminie 30 dni od sprzedaży, przez osobę, która nabyła od Ciebie samochód."

Poproszę o Wasz komentarz... a ja już biegnę do PZU poznać ich wersję :)

Lloyd / 2003-05-09 14:30:17 /


Pozwoliłem sobie napisać wyjaśnienie (dla chętnych), tak to teraz jest z tymi przepisami: http://www.kreator.pl/forum/read.php?f=3&i=11036&t=11036 (tytuł "Powieść sensacyjna w odcinkach..." dodany dziś).
Pozdrawiam

Lloyd / 2003-05-09 15:51:18 /


Fundusz gwarancyjny??
PZU??
tak czy innaczej, tak beda krecic, zeby wyszlo na ich, a nie na Twoje,
ja sie w tamtym roku swoje nabiegalem, bylem u dyrektorow, naczelnikow, naczelniczek, itd, a wszystko to, ze zlodziej samochodu (ujety na goracym uczynku) rozbil moim (brata) samochodem dwa inne auta + to co ukradl,
niektorzy twierdzili, ze pojdzie to z "funduszu gwarancyjnego", a w sumie, poszlo w koncu z OC skradzionego auta, a PZU uparcie wysyla nam pisma, z ktorych wynika, ze to moj brat ( a nie zlodziej) jadac samochodem rozbil dwa inne.....zejebisci sa....

Krzypek / 2003-05-10 01:21:25 /


A czemu w ogóle masz problem z ubezpieczeniem? Przecież LLOYD to znana brytyjska firma ubezpieczeniowa :) tak słyszałem.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-12 10:42:57 /


A bo ja biedny 100-dent jestem ( :
A o firmie to pierwsze słyszę (chyba)...
A tak może przy okazji, to nie wiecie może czy firmy ubezpieczeniowe się między sobą komunikują, jeśli chodzi o (bez-)szkodowość i zniżky/zwyżky?
A co mi zrobią, jak np. nie opłaciłem OC a w następnym roku chcę zapłacić? Ponoć wymagają dowodów ciągłości ubezpieczenia?

A pozdrawiam! : )

Lloyd / 2003-05-12 11:13:25 /


Czy jest taka możliwość że rejestruję samochód na mnie i ojca ale ubezpieczam na jego zniżki w Samopomocy (on jest w PZU) i w czasie wypadku to lecą nasze zniżki ale tylko w Samopomocy a nie w PZU?

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-12 16:05:40 /


mi kiedys pani w pzu ktora zatrudnili chyba tylko ze wzgledu na (.)(.) powiedziala,ze znizka na weterana szos jest dla ludzi w podeszlym wieku:-)) i jej zdanie w pelni podzielam :-)))

Jabol / 2003-05-12 19:00:22 /


wszystkie auta mam zarejestrowane na współwłaściciela czyli na ojca i siebie..
plus jest taki ze w samopomocy mam 55% zniżki ;) . ojciec ma auto ubezpieczone w PZU i jak miałem stłuczkę to tylko w samopomocy zabrali mi 10% na roczek :) ale znów jest oki i 55% na koncie ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-13 08:19:12 /


Otóż... Byłem, zobaczyłem, pogadałem - i właściciel się nie zgodził. Za to Babcia się zgodziła. Więc na 75. urodziny kupię Jej Mantę 2.0 - a niech ma! Wyremontuję Jej autko, zrobię na cacy i będę dawał na OC. Proszę, jak jestem przykładny wnuczek. W końcu to będzie pierwsze auto Babci (nie licząc dawno temu, kiedy nabijała zniżki :)))
Niech żyją Dziadkowie i Babcie!!!

Lloyd / 2003-05-19 03:08:47 /


Nie chcę nic mówić ale oby jak najdłużej :) bo jak nie to dopiero są problemy...;]

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-19 08:35:08 /


To dowiedz się jak dawno Babcia nabijała te zniżki, bo zniżki w PZU ważne są tylko przez dwa lata(chyba obiło mi się o uszy). Tak czy inaczej oszczędzasz 30% (wnioskuję, że Babcia ma skończone 25 lat).Przy okazji GRAUTLUJĘ ZDANIA NA STUDIA (na jaki kierunek jeśli wolno spytać?)

Michał Rau / 2003-06-26 23:23:40 /


Babcia z Dziadkiem cały czas płacą sobie OC i tym samym utrzymują zniżzki. Babcia ma już po trzykroć 25 lat :)))

Dzięki, choć tak naprawdę to dostałem się na razie tylko z łączonej, ale za to na co! (Budowa Maszyn => silniki spalinowe w samochodach osobowych - pod kątem ekologii i osiągów :))) Ale wczoraj zdawałem na AGH - masakra!!! Powinni tego zabronić ;P Tzn. za dużo kandydatów... Ale jeszcze Gliwice czekają - i przez nie mnie nie będzie w Miedzianej Goorze. Tak a propos to bierze któś laptopa? Będę na bieżąco czekał na relacje...

Lloyd / 2003-06-26 23:55:17 /


Gra nie warta świeczki.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-06-27 08:36:14 /


Że niby co? O jaką grę Ci chodzi?

Lloyd / 2003-06-27 15:59:11 /