logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » 2.9 V6 - wielkość chłodnicy

2.9 V6 - wielkość chłodnicy

Przymierzam sobie 2.9 V6 do Transita. Musiałbym dorobić chłodnicę na zamówienie, musi być coś niskiego i długiego, żeby się zmieściło w pasie przednim. Trochę nietypowo. Żeby dobrać wielkość, kombinuję sobie że pewnie trzeba by zachować pole powierzchni, aby uzyskać spodziewaną skuteczność chłodzenia.

No i tu pytanie - czy ktoś może mi zmierzyć i podać wymiary chłodnicy takiej fabrycznej od 2.9, powiedzmy ze Scorpio? Wymiary samego rdzenia i jego grubość, a nie całkowite zewnętrzne. Z góry dziękuję, bo ja mam pod ręką tylko chłodnicę od 2.8 z Capri, a nie jest to niestety mistrz skutecznego chłodzenia. Daje radę w Capri, ale tak na granicy. Wydaje mi się że później dawali większe chłodnice.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-01 18:25:19 /


Do Scorpio Nissens 62229 ma wymiary rdzenia 600 X 368 X 42 mm wg katalogu.
Jeśli będzie zbyt duża to można dobrać z jakiegoś innego auta zachowując rozkład króćców.
Zrobiłem taki manewr w Granadzie i dobrana chłodnica była o kilka cm niższa i nieco węższa z tego co pamiętam. Jeśli będzie potrzeba to mogę spróbować odkopać.

#szaman Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-01 20:16:16 /


Jak niska i szeroka to zobacz sobie chłodnice z Jeepa XJ 4,0. Wyjścia pasują, wydajność jest w zupełności wystarczająca. Mam ją spiętą z Jeepie z 2,9 BOB i latem z zepsutym wiatrakiem nie miałem strasznych problemów z temperaturą.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-01 22:20:03 /


mam kilka chłodnic od sierry i scorpio przyjedz obadasz sobie i zabierzesz części które zamowiłeś

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-02 07:04:43 /


Dzięki!
Zapek, ta chłodnica od Jeepa jest jakby do tego projektu :)
Na początku wymiary z netu wyglądały na za wielkie (za długa - bo chciałem ją zmieścić pomiędzy tymi "uszami" do mocowania grilla), ale zrobiłem sobie makietę ze styropianu i się okazało że się mieści akurat za grillem. A ten wlew na wygiętej szyjce to jakby specjalnie wymierzony żeby się minąć z górnym pasem grilla.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-15 21:02:41 /


idealnie pasują do niej 3 wentylatory 9". Tylko musisz uważać, bo w polandzie wszyscy podają jako 9" - 10", bo cyt.:"wirnik ma 9" ... dramat, bo obudowa ma 10". Ale jak się poszpera, to się znajdzie. Jak mi klienci z XJ zlecali wywalenie wisko, to w jukeju kupowałem 9" SPALe. Jak odpalisz 3 na pełną moc, to na wyłączonym silniku ruszysz....

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-11-16 21:04:44 /