logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Montaż linki prędkościomierza Ford Granada

Montaż linki prędkościomierza Ford Granada

Mam problem z zamontowaniem linki prędkościomierza w fordzie Granada (Rocznik 1985, skrzynia manualna 5). Jak kupiłem to linka była zdemontowana, więc nie wiem jak to powinno być.
Zadanie proste - linka kupiona:
https://intercars.pl/produkty/191224-linka-predkosciomierza-131523

Teoretycznie nie da się tego zamontować nieprawidłowo - od strony skrzyni wciskam w ślimak i zabezpieczam pierścieniem osadczym wewnętrznym. I tutaj jest problem - czy tam jest jakiś "myk" który trzeba znać albo może ta linka nie jest taka jak powinna? W mojej skrzyni nie ma rowka pod segera - tzn. jakby jest, ale praktycznie na samym końcu tego gniazda - w sumie kołnierz końcówki linki jest grubszy niż rowek gdzie jeszcze powinien się zmieścić pierścień.

Macie może w swoich zbiorach zdjęcie tego miejsca - jak to powinno wyglądać prawidłowo zamontowane?

Zeppo / 2022-11-12 11:03:32 /


Ten kołnierz na lince jest zbyt gruby. Tam na być cienka blaszka. To jest przyczyną Twojego problemu.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-12 12:15:58 /


potwierdzam co pisze dred, trzeba kupić właściwą linkę wtedy zamontujesz bez problemu. Jak taka potrzebujesz zapraszam sprzedam ci

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-12 14:27:05 /


Albo wyciągnąć linkę z pancerza i zeszlifować tą blachę na właściwą grubość :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-12 15:09:40 /


@CHUDER - chętnie kupię - napisałem maila.
@gryziu liil (EM) - udało mi się jako-tako zamontować (za którymś podejściem). Nawet kawałek przejechała i zerwana - nie ma czego szlifować. Podejrzewam, że oryginalna linka jest też troszkę dłuższa (niewiele, ale tyle, żeby dało się ją poprowadzić łagodniejszymi łukami - wtedy będzie działać jak trzeba).

Dzięki za szybkie odpowiedzi :)

Zeppo / 2022-11-12 20:12:20 /