logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Czy mogą nie przepuścić przez granice ???

Czy mogą nie przepuścić przez granice ???

Kolega mnie postraszył,że na granicy mogą nie przepuszczać ze względu na stan techniczny i wizualny auta wiec pytanie mam takie:
1)czy jest to w ogóle możliwe ?
2)czy mogą zakwestionować polski przegląd ?
3)jak jest to możliwe to co w takim przypadku zrobić na granicy ?
4)sprawa haku holowniczego...

Dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
P.S. Głupie i obraźliwe odpowiedzi mamy G.W.D.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 21:05:30 /


Chodzi mi oczywiści o granice polsko - helmutowską

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 21:06:41 /


Oczywiście jest to możliwe. Mnie ostatni nie przepuścili za pękniętą szybe przednią. Równie dobrze mogą Cie nie przepuścić za słabe opony itp. Wszystko zależy od celnika lub celniczki.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 21:12:14 /


> P.S. Głupie i obraźliwe odpowiedzi mamy G.W.D.
Właściwie po takim post scriptum, nie powinieneś oczekiwać żadnej odpowiedzi.

1. Jest to możliwe.
2. Przeglądu nie mogą zakwestionować.
3. Patrz punkt pierwszy. Co zrobić ? Jeśli na granicy cofną za zły stan tech. to chyba należałoby samochód na złom odstawić :) Generalnie auto musi wyglądać jak auto które przejedzie przez granice i wróci spowrotem.
4. Sprawa haku holowniczego ?? O ile jest wpisany w dowód to wszystko OK.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-14 21:13:49 /


A czy można wjechać ze starym typem haka holowniczego,ale jeśli jest przypięta np laweta?

A jesli rudy mi gdzieś wyłazi co wtedy?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 21:17:40 /


Stary typ haka , tzn,taki gdzie można odczepić ten wystający badziew...

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 21:18:42 /


ojeju ,znaczy sie na odwrót

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 21:21:05 /


Po koleji :

Jeżeli chodzi o hak to niemiecki kodeks drogowy zabrania poruszania sie autem ze stałym(tz nie odczepianym) hakiem bez przyczepy. Przepis jest taki nie masz przyczepy jeździsz bez haka.

Nie wpuszczą Cie za tragiczny stan auta, (opony ruda itd.) z reguły jednak to przechodzi.

Wiec kolega miał racje :)

P.S Co do twojego post scriptum hmmm to rzenada!!! Myślisz, że tu są sami idioci !!!

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-14 21:30:40 /


jak wychodzisz z takiego założenia to po co sie wogóle pytasz ;o)

starrsky / 2003-05-14 21:40:14 /


Sorry za takiego P.S.'a ale chyba nie czytacie co sie ostatnio dzieje na forum.
Każdny najeżdza na każdego,czasami robi sie takie bagno że sie głupio to czyta.

Wiec żeby sie obronić i może częściowo ustrzec napisałem to co napisałem.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi,
może jakieś ciekawe "akcje" na granicy związane z tematem ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 21:40:38 /


kiedyś kolega przewoził koks w mercedesie psy zhaltowaly jego znajomego co z nim był a ten pierwszy wyjoł przybory do golenia sie i ... a to nie były przypadkiem Młode Wilki? :D buehheh

starrsky / 2003-05-14 21:46:18 /


Co do akcji na granicach to kiedyśjak jechałem z ojcem Taunusem (miałem z 6 latek) do niemiec po części to jak nas odprawiali przeleciałkoło nas Mercedes dostawczak "kaczka" pamietam tylko ze juz po stronie niemieckiej dostał po oponach i złąpali go nie wiem w minute :) A na to polscy celnicy tylko zdążyli popatrzeć :)

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-14 21:58:42 /


z tym GWD to przeginasz
i jakos nie chce mi sie odpowiadac na tak sformulowane pytania
ale sprostuje

co do haka to owszem niemcy maja taki przepis o odkrecaniu haka gdy nie ciagnie sie przyczepy ale to nie dotyczy przyjezdnych tylko samochodow tam zarejestrowanych
w zwyklych hakach nie daje sie zazwyczaj tak po prostu odkrecic kuli
tam trzeba miec odkrecane

przeglad moga zakwestionowac tak samo jak kazdy patrol policji u nas w kraju, tzn moze nie zakwestionowac ale stwierdzic ze w tej chwili samochod ma takie wady techniczne ze nie powinien jezdzic, tyle ze oni nie zabiora dowodu tylko nie pozwola wjechac do ich panstwa, chodzi o ewidentne i widoczne sprawy bezpieczenstwa

mnie nie wpuscili do austrii na zapasowym mniejszym kole, przebite mialem w bagazniku

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-14 22:24:44 /


Co do haka to miałem wątpliwości, choć sam przejeźdżałem z hakiem bez najmniejszych problemów.
Co do przeglądu, to jako takiego nie mogą zakwestionować :) Mogą zakwestionować stan techniczny samochodu w danej chwili :)
PS. Z pęknięta szybą czy też łysymi oponami nie jeździ się po drogach :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-14 22:35:02 /


Jesli auto przejdzie rutynowa kontrole policyjna na drodze w PL, to przejedzie tez przez granice (ja jezdzilem 22letnim Audi, ktore prezentowalo sie fatalnie, ale nie mialo luzow, opony zdrowe, cale szyby, tylko lekki wycieki;)

kiedys celniczka sie zapytala czy nie mozna by pojechac gdzies na myjnie;-)))

Krzypek / 2003-05-15 02:41:40 /


Ale problem ;jak nie puszcza na jednej zmianie to na drugiej ,albo poprostu jedz na drugie przejście graniczne,nie sa one tak daleko od siebie z reguły.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-15 23:59:29 /