logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Uchylne szybki cupeta

Uchylne szybki cupeta

Siema , żeby od razu do rzeczy , niech ktoś obeznany wypowie się co do uchylalności tych felernych szybek :
1 - pierwsze roczniki miały dwie listwy chrom góra i przy słupku B oraz dwie blaszki uchwyty montowane w gumkach w otworach w słupku , to się łamało odklejało itp

2 - czy listwa chromowana zakładana na słupek B była....
- ulepszeniem które eliminowało słabość blaszek i była klejona bezpośrednio do szyby bez blaszek poniewaz była na tyle giętka że szyba mogła się na niej odgiąć na zasięg tylnego uchylnego ramienia ??
- kolega z forum remontuje swoje szybki bo mu się porozklejały , co zauważyliśmy...

- szybka jest oryginalnie obklejona fabrycznymi listwami góra i bok przy słupku B i na to jest naklejona listwa coś jakby dystans klej i dopiero docelowa listwa chrom pełna zakładana na słupek B

Czy to tak wyglądało fabycznie ??
Po co dawać listwe stalową pod listwe stalową jako dystans itp... ??

Tweed / 2022-12-29 18:26:20 /


Hej hej , nikt się nie wypowie bo... tak było fabrycznie itp temat był opisywany, ale ja naprawde nie mogę znaleźć czy nikt nie wie ??

Tweed / 2022-12-31 10:19:17 /


Aż musiałem przekopać czeluście pamięci mojego tel.
Tak wygląda listwa z guma na której są te niby 2 zawiasy wchodzące w słupek gdzie są gumki, czy to dobrze działa, czy źle, to inna kwestia. Dokładanie tej chromowanej listwy pomiędzy już inne 2 listwy daje strasznie słaby efekt wizualny, bo robi się już wiocha i to fabrycznie. Czy to było podyktowane, że tak to było, nie wiem. Gdzieś miałem nawet jaki element, ale w sumie nigdy go nawet nie przypaspwalem, bo bez tego jest git. Szyby działają bez tego, jedynie co, to zamykam do jazdy, od kiedy jedna mi pękła, przy zamykaniu. Sądzę, że jadąc mogła zostać obita o dolna listwe i trzasnęła.

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-12-31 11:17:15 /


mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-12-31 11:23:29 /


To Ty masz jeszcze inne samoróbki , ale wyglądają legitnie :D
To tak widze że po tylu latach każdy sensowny patent który działa bedzie dobry...
Chyba że zamontuje i te blaszki motylki i na to tą chrom listwe słupka B...

Tweed / 2022-12-31 12:48:23 /


Muszę Cię zmartwić, to jest oryginał.

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-12-31 12:55:12 /


No dobra to biore że to oryginał to juz druga inna wersja , a jak na innych forach eu i też moich szybkach nie bylo takiej rynienki na szybe tylko zwykła listwa chrom i od dołu podklejone blaszki... To co od wersji zależało jak to było na taśmie składane ??

Tweed / 2022-12-31 14:35:39 /


Rynienkę? Z tego co wiem, to wersję z uchylnymi szybami jak i bez miały tą samą budowę. Czyli jak z fabryki wychodził bez, to i tak miał otworki pod gumki w słupku B i gwinty na zawias z słupku C. A czy jakiś sposób był inny to nie wiem, bo wg mnie brakuje Ci tam czegos na pewno do kompletu

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-12-31 20:19:32 /


Na tą chwile to mam szyby 2x , mam 2 x pary chrom ramek góra / bok , mam listwy chrom banan pod szybki 2x , mam dwie listwy chrom na słupki B , mam te 4 oryginalne gumki w te otwory , dwa zawiasy do szybek , uszczelki szybek te trójkątne mam
Czego nie mam :
- dziur w słupku B od strony drzwi na montaż chrom listwy na słupek bo tam były nirylub wkręty ?
- brak mi albo tych 4 blaszek do szybek lub jak by na to patrzec od strony Proko tej listwy na szybe co jednocześnie jest listwa / trzyma blaszki chaczyki w słupek i obejmuje szybe...


To czego mi może jeszcze brakować XD

Tweed / 2022-12-31 21:20:33 /


Proko, powiedz od razu na co przyklejone masz te "zamki-klamki" do szybek

Morales / 2023-01-01 00:31:51 /


Może masz je po prostu zaszpachlowane :)
Jeszcze jedną rzeczą się różniły z tego co zauważyłem, jest dołożona taka blacha na słupek od wewnętrznej strony, jest zgrzana do słupka , którą potem maskuje listwa od wewnątrz, ale nie mam fotki. Jutro zrobie

Morales, tym klejem co Krzysiek wynalazł :) cały czas trzyma

W tym nie było uchylnych szyb, a otwory są, za to nie ma tej dodatkowej blachy na słupku od wewnętrznej str

W tym nie było uchylnych szyb, a otwory są, za to nie ma tej dodatkowej blachy na słupku od wewnętrznej str

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-01-01 22:28:31 /


Czyli chyba rozsądnie będzie zrobić to mocno ale zapomnieć że szybki mogą być uchylne.
Cóż oryginalnie to byla najtańsza L classe z 1.3 to może ktoś przyoszczędził i szybki nie były uchylne , ale to też daje do myślenia czemu w takim razie ich nie ma , ktoś wyjął do remontu i już nie potrafił założyć ??

Tweed / 2023-01-02 10:18:48 /


Znalazłem jeszcze takie zdjęcia poglądowe w książce serwisowej.

Tweed / 2023-01-04 19:05:01 /