logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » jakie fele do kaspli

jakie fele do kaspli

witam kupiułem kasple, suepr chromowane i wogule, ale niewiedziałem ze to taki problem zeby do nich lelgi zdobyc, i teraz pytanie, czy do tego trzeba jakies specjalne felgi, bo do zwykłych to tego neimzba zamontowac, prosze o jakies szczeguły tych felg, moze ktos przeda, szukam 14" 5 sarob do taunusa 17M. a czy mozna takie felgi nowe skombinowac, bo mi bardzo zalezy,, pozdrawiam grzes

grzech / 2003-05-16 22:51:27 /


ja to nic nie kumam z twej wypowiedzi :)

Michal FAZI / 2003-05-17 23:26:09 /


dobra, faktycznie same literowkji: chodzi mi o to , jakie felgi do kapsli trzeba kupic, bo mam kapsle fordowskie ale felg do nich nie mam. Maja to byc 14" do forda taunusa 17M, jakei to felgi, moze ktos sie orientuje, plizz pomuszczie, bo stoje w miejscu i neiwiem jak to załatwic, pozdrawiam grzes

grzech / 2003-05-18 19:08:23 /


Fajnie by było jakbyś jakieś zdjątko podzrzucił, bo nie wiem jakie są te dekle. To trochę nie ten okres ale Granada po liftingu ( po '81) w wersji L i GL miała stalowe felgi z chromowanymi deklami. Jeśli to takie kapsle, to już masz odpowiedź. Poszukam zdjęcia tych blach jak znajdę to je tu podklepię.

banol / 2003-05-18 21:02:15 /


To takie felgi. W niektórych zamiast widocznych na zdjęciu dekielków na piastę były chromowane dekle zakrywające piastę śruby. Jeśli mówimy o tych samych deklach oczywiście...

banol / 2003-05-18 21:23:38 /


Chyba nie mówisz o tych samych deklach - wystarczy przejżeć pare zdjęć taunusa 17m (co prawda nie wiem który model) ale większość dekielków ma podobny wygląd też w 12m 20m itd itd

http://www.philseed.com/images/fd-taunus17mp360.jpg

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-18 23:47:25 /


witam, no wiec ja niemam tych oryginalnych dekli, tylko takei chromowane ale bardziej płąskie , z napisem ford na srodku, wydaje mi sie ze moga pasowac w te felgi od granady, musze je tylko wyczaic, dodam ze dekiel ma srednice wewnetrnego rantu ok 16,5cm wiec jesli ta felga ma w tym wglebieniu tyle, to to sa te felgi, poszukam fotek dekli a jak sie neiuda to zrobie szkic i podesle, zaraz, ja mam chyab numery fasbryczne na woreczkach, bo to nowki zaraz wpisze tutaj ,

to jest na naklejncem naturlich auf deutsch;
Ford radkappen ZUS
82 GB-1130-BB
LIEF.No.45067

moze ktos cos z tego odczxyta


prosze o wskazowke czy takie felgi od granady sa do dostania u dealera Forda, czy tylko uzywki i trzeba dobrze szukac


pozdrawiam grzes

grzech / 2003-05-19 13:36:01 /


No, sądząc po numerach to chyba to o czym piszę. 82 w tm przypadku oznacza rok, w którym rozpoczęto produkcję danej części. To by się zgadzało, bo w tych latach nie kojarzę innego Forda, który miałby felgi z deklami ( dopiero później wskoczyła Fiesta ale to inna liga dekli) Jeśli w jakiś dziwny sposób upewnisz się, że mówimy o tm samym to masz numer do gościa, który miał takie fele i cenił je około 20 zł. za sztukę. Twój jedyny niefart to fakt, że koleś jest z Krakowa ;) 501819345 - Marcin. Jak nie on to ja mam dwie takie w piwnicy.

banol / 2003-05-19 22:05:01 /


ok to zaczyna sie cos klarowac, jutro jade do auto watinu i tam zobaczymy czy w katalogach cos bedzie, bo jesli by było, to moze oni mi nowki takei zamowia i se nowki kupie, a ajk nie to wtedy sie z krakowa wezmie, chyba jest mozliwosc p[rzesąnia felg. nawet jesli po 1 sztuce na paczke:-))))

pozdrawiam grzes

grzech / 2003-05-19 22:24:55 /


Jakby co to mogę pomódz w ściągnięciu tych felg od Marcina. Oczywiście za darmo. Do Marcina mam ze 20km i czasem bywam u niego, ale jakbyś nie miał innej możliwości to może się przydam. Jagool też u Marcina bywa i na pewno też pomoże:).

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-20 11:50:39 /


słuchaj to moze stoba sie jakos dogadam i pomogł bys mi kupic od marcina chromowane lusterka do 17M bo on podobno ma, i jeszcxze kilka innych czesci, bo skoro tak jezdzsz do neigo to by było super. Podam ci mailka to sie bedziemy kontaktowac przez poczte, pelcgj@icpnet.pl

grzech / 2003-05-20 12:26:01 /