logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Felgi "pająki"(?).

Felgi "pająki"(?).

Czy szerokość tych felg wynosi 5.5"?
Czy robione były w różnych rozmiarach?
Czy na felgi o szerokości 5.5" naciągnę opony o szerokości 205, tak aby nie były wypaczone?
Skąd pochodzą te felgi (czy były one w ofercie Forda Capri, kto jest producentem?)?
Za odpowiedzi z góry dzięki...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-17 12:15:28 /


te felgi byly robione wlasnie do capri, z tego co wiem tylko w rozmiarze 5,5 cala. 205 da sie zalozyc (sam tak mialem przez jakis czas) ale prowadzenie nie bedzie zachwycajace- auto bedzie plywac

konk / 2003-05-17 14:06:30 /


Takie fele były w Mk1B:) chiba w wersjach GXL(?) lub Executive no i oczywiście Mk2/3.
Sebastan N-W ma pająki i z tyłu ma właśnie 205.
Jak do tej pory to nie spotkałem się ze stwierdzeniem, żeby były w innych rozmiarach jak 5,5.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-17 14:44:08 /


Te felgi były dostępne dla modeli Mk II i Mk III, jakoś nie znalazłem żadnych informacji swiadczących o tym, że były stosowane już w Mk I. Dostępne były w wersjach S owych MK II i Mk III, oraz dla Mk II JPS i MK III Ghia, GT i GT4. Szerokości były 2: 5.5 i 6 cali.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-17 20:02:39 /


Tak jakiś czas temu były takie 6" na ebayu.... I też mi się wydaje że w Mk1 ich nie było... zresztą zupełnie do niego nie pasują.
Ładnie wyglądają spolerowane w folderach z Mk2... jest taka biała Ghia z winylem na pajączkach.... echhh :-)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-17 21:55:24 /


mam pytanko co do tych felg. Jakiś czas po kupnie auta zorientowałem sie że dwie felgi różnią się od pozostałych. Jedne z napisem Ford i oznaczeniami na zewnątrz z bardziej obłymi ramionami, drugie natomiast mają oznaczenia z tyłu (dziś je znalazłem) i bardziej kanciate ramiona. Oprócz tego te drugie miały płaskie otwory bez teulejek ale to moze byc informacja myląca ponieważ ktos mógł tam już grzebać. Pytanie moje skąd te różnice czy zależy to od lat produkcji czy od modelu? Kiedys czytałem ze w w wersji Ghia były takie właśnie bardziej kanciate z ostrymi krawędziami... Ile w tym prawdy?

Pozdro

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-08-17 20:52:32 /