logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » hamulce » Dlaczego hamulce piszczą???

Dlaczego hamulce piszczą???

Piszczą mi strasznie hamulce tak że ludzie na chodnikach uszy zatykają.
Wymieniłem klocki troszkę mniej ale na drugi dzień to samo potem następne innej firmy i dalej to samo Założyłem nowe tarcze i klocki QH na 3tygodnie zupełny spokój i znowu się zaczyna coraz gorzej
Pomórzcie! Co mam z tym zrobić???

mlodyzz / 2003-05-18 15:59:06 /


kupic sobie zatyczki do uszu albo radjo głośniej włączyć :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-18 16:10:34 /


ja mam to samo-tarcze mam nowe oryginalne a klocki to juz chyba 10-tej firmy proboje i dalej piszcza-strasznie to wkurzajace

konk / 2003-05-18 16:14:06 /


ja tam jestem lajkonikiem, ale jak kiedyś zmieniałem klocki to dostałem z nimi
takie blaszki które włożone odpowiednio miały zapobiegać piszczeniu. Wpisz w wyszukiwarkę "blaszki klocki" to znajdzie odpowiedni wątek :)
powodzenia

belunch / 2003-05-18 16:53:53 /


To czy klocki piszczą czy nie zależy od ich twardości i materiału z którego zostały zrobione. Piszczą przeważnie te z dodatkiem azbestu.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-18 18:10:34 /


firma QH to jedna z gorszych i zawsze beda piszczaly

jedyne klocki ktore nie piszcza w Capri z testowanych przeze mnie to Lucasy i Motorcrafty

poza tym niezbedne sa oryginalne blaszki pod klocki

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-18 19:13:21 /


Klocki hamulcowe piszczą bo drgają, a drgają, bo nie są idealnie dopasowane(nie dotykają do tarczy z tym samym naciskiem lub drgają już w "prowadniku"). Jeżeli klocek jest z nieodpowiedniego materiału, to po 2 tygodniach jak się wyrobi też zacznie drgać. Jedyna rada na to to kupić takie jak zaleca firma czyli np. motocraft(jak radzi Camaro, lub inne przez kogoś już sprawdzone).

Michał Rau / 2003-05-18 19:37:28 /


blaszki anty piskowe kup i zamontuj
a klocki ktore moge polecic to motorcraft Jurid pierwszy montaz i z tanszych delphi lookheed

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-19 08:57:15 /


Lucasy u mnie piszczą po rozgrzaniu, zarówno w Capri jak i w Escorcie. Ja się do tej pory nie pomyliłem z Ferodo.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-19 10:02:06 /


znam ten bol mi tez teraz po wymianie klockow piszcza. i chyba se zamowie takie blaszki.bo to chyba jest to. jest jeszcze jedna opcja smarowac co jakis czas tarcze. :)

Michal FAZI / 2003-05-19 10:44:58 /


a ja mam tak: klocki Jurid (podobno z gornej polki) roczne tarcze motorcrafta i nowe blaszki-do tego jeszcze posmarowalem przestrzen pomiedzy blaszka a klockiem smarem wysokotemp. i pisk jak jasna cholera

konk / 2003-05-19 13:00:01 /


Ja wogole nie mam tych blaszek i jezdze na Lucasach, nie piszczy wogole. Za to Ferodo u mnie piszczaly jak cholera.

Gacu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-19 21:31:05 /


Rada na piszczace hamulce! Wiadomo, wyrobiony zacisk, zbyt luzny klocek, brak blaszki miedzy klocek a cylinderek... i w efekcie - PISZCZY... Aby zapobiec piszczeniu, nalezy oprocz obowiazkowego zalozenia blaszek, posmarowac miedzy blaszka a klockiem oraz miedzy zaciskiem a klockiem specjalna pasta, wytrzymuje do 1400 st C, naprawde pomaga- sprawdzono!

A wyglada tak: (tubka na jedno kolo)

Mysza liil (EM) / 2003-08-13 21:11:30 /


A moneta a gdzie to qpic a czy to nie jest to samo co pasta do cylinderkoow taka niebiesta Firmy ATE ze 5 zyla ?????
NARRA

Q_Back / 2003-08-13 21:31:42 /


"Łatwiona" w serwisie, za browar, wiec nie wiem gdzie i za ile, ale jest podany producent i numer produktu - widac na fotkach, to powinno pomoc.
Nie wiem czy to ta sama co Ate do cylinderkow, a czy tamta tez 1400 stopni wytrzymuje?

Mysza liil (EM) / 2003-08-13 21:41:37 /


Wielkie dzięki za podpowiedzi
Skończyło się na tym że założyłem blaszki które pierwszy raz widziałem, bo w moim poprzednim Capriku nic takiego nie było i było ok i teraz problem z piszczeniem zniknął mam nadzieje że na zawsze.

mlodyzz / 2003-08-15 01:28:14 /