logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Jak malować pasy???

Jak malować pasy???

Witam,
remont blacharski mojego caprica dobiega końca, i czas na położenie lakieru, ponieważ wymarzyły mi sie pasy na masce, mam pytanie, czego najlepiej użyc do zaznaczenia szablonu?? czy folia przylepna bedzie lepsza od taśmy i arkuszu papieru, albo na odwrót; Jak sie do tego zabrać? Z góry dzięki za odpowiedż
pozdrawiam:)

killeros_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-26 20:51:03 /


Nie jestem znawcą, ale jak mój lakiernik odcinał mi jeden kolor od drugiego to używaliśmy taśmy - takiej malarskiej - do oklejania framug i innych pierdół, których nie chcesz maznąć. Tylko trzeba kupić taką, która nie jest plisowana a w miarę prosta. I dobrze przykleić, żeby lakier nie dostał się pod nią. Co do taśmy klejącej to obawiam się, że będzie za mocna. A nawet jak kupisz jakąś delikatną, to Ci zostanie klej i będziesz się mordował ze ściągnięciem tego gówna. Ale do tego muszą się wypowiedzieć fachowcy :)

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-26 21:37:18 /


Ja polecam folię oracalmask, w każdej firmie reklamowej dotną i pokryją transportem. Trzeba nakładać ją zaraz po wycięciu bo ma tendencje do zmiany kształtu / pływa /. Można ją nakleić i samemu wyciąć nożykiem. Jest bardzo łatwa w zdejmowaniu zwłaszcza gdy się robi grafikę wielowarstwową.

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-26 21:39:27 /


czym malujesz te pasy i na czym?
czy bedzie to baza metalic i klar na to czy robisz w akrylach?

Kriss_MustangII / 2007-06-26 22:45:38 /


to bedzie baza, a na końcu lakier żeby uniknąć uskoku, wszystko w metalicu, w zasadzie malował bedzie lakiernik, ale ja bede robił szablony... zastanawiam sie tylko czy folia nie ma za mocnego kleju i przy zdejmowaniu nie zejdzie razem z lakierem... może jest specjalna folia???

killeros_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-26 22:59:37 /


Właśnie o takiej pisałem, jej klej jest taki że po zdjęciu nie pozostawia śladu a zchodzi jak skóra z popażonego, ja robię w ten sposób pasy, napisy i wzory, typowy airbrush, treaz siedzę nad przejściem między kolorami.

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-26 23:27:24 /


ja polecił bym tasme ( zólta ) taka zwykła tylko kupiona w mieszalni lakierow - ma lepszy klej .. jak bedziesz malowł nie wylewaj za grobo bazy poniewaz moze ona rozpuscic klej z tasmy ,,, lepiej pokryc kilkakrotnie cienka warstwa niz raz groba ,,, sprawdzalem i wychodzi o.k.

horbi / 2007-06-27 00:31:48 /


przy technice maskowania papierem kontur robi się z cieńkiej taśmy konturowej 3-4mm / do odcięć / dopiero do niej przykleja się zwykłą taśmą malarską papier. Taśma taka do nabycia w każdym sklepie z lakierami samochodowymi. Lakiernik powinien to wiedzieć. Jak nie to go zmień.

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-27 07:28:17 /


tasme kupisz w lakierniczym, nie przyklejaj bezposrednio na baze innych tasm.

Kriss_MustangII / 2007-06-27 08:35:59 /


tylko nie pasy na capri:(

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-27 19:36:55 /


powiem Ci tak polecam folie wylewana czyli wspomniamy wyzej oracal albo Avery easy apply... każdy wytnie Ci to na ploterze wedle wymiaru, wiem bo miedzy innymi tym sie zajmuje.

Paleta kolorow i odcieni jest bardzo duża, cena w porownaniu do malownia korzystna, pozatym zawsze mozesz zdjac to z auta używajac np płynu do usuwania foli firmy 3M polecam....

Jest to duzo bardzije oplacalne rozwiazani jak np by Ci sie wzór znudził tak jak wyżje zostało napisane folia samoprzylepna jest łatwa w urzyciu a efekt taki sam jak malowany... pozatym gdy uzyjesz foli wylewanej ktora klei sie tylko i wylaczen i w odpowiedniej temperaturze przez co mozna ja dowolnie modelować i dopasować do każdej krzywizny auta. jest też duzo cieńsza niż zwykłą i efekt praktycznie nie do odroznienia dla niefachowego oka od położonego lakieru. jest to droższe rozwiazanie od normalne j foli ale polecam goroąco . a wiem co mowie bo oklejam np auta firmowe.... na tych autach mozesz zobaczyć jak taka folia wyglada na żywo .

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-27 19:58:54 /


albo tak jak w innym wątku, jeśli czarny mat to tylko wałek :))

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 18:24:48 /