logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » N9 ze sierry R4 do Capri V6 - problem z łapą / podporą

N9 ze sierry R4 do Capri V6 - problem z łapą / podporą

Wpadła mi w ręce (dzięki Ligacz) Skrzynia N9 pochodząca ze sierry od silnika rzędowego. Postanowiłem zaadaptować ją do mojego capri z silnikiem 2.0 V6. Dzwon od Vałki, dorobiona tulejka w która wchodzi wałek sprzęgłowy. Mały problem z końcówka wału wchodzącą w skrzynie ale rozwiązany poprzez mix wałów z taunusa i capri. Ostatnie z czym nie mogę sobie poradzić to podpora/ łapa skrzyni - za nic nie pasuje. Ta oryginalna z N9 jest o około 4cm za szeroka, ta która siedziała na mojej poprzedniej skrzyni z zewnętrznymi wodzikami jest akurat na szerokość, lecz o 5 cm do tyłu mija się z otworami w podłodze/tunelu. <a, jesZcze łapę od granady tką jaskółkę ale jest i za wąska i przesunięta do tyłu względem mocowania. Czy ktoś miał juz podobny problem lub wie jak go rozwiązać ??

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-27 00:50:40 /


no mówiłem przecież:) ciąć, spawać, albo szukać oryginalnej.
a przypomniało mi sie, ze Mysza kiedyś do taunusa dopasował łapę tyłem do przodu, ale była przykręcona tylko na 2 śrubki. Wypadła dopiero przy konkretnym wypadku;-)

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-27 07:44:09 /


Mysza to woogole jest tyłem do przodu...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-27 07:56:07 /


Łapa/podpora nie jest "od skrzyni" tylko "od samochodu", wiec nie dziwne ze od sierry do capri nie pasuje. Zaloz od capri.

Rozjechany, nie pij tyle ;)

Mysza liil (EM) / 2007-06-27 08:19:01 /


Łapa od oryginalnej skrzyni z zewnętrznymi wodzikami pasuje na rozstaw ale jest przesunięta 5 cm do tyłu. U kochasia w 2.9 tez siedzi skrzynia n9 i łapa wygląda na taką samą jak ta od mojej wodzikowej - jak to mozliwe ze tam pasuje. Wychodziło by na to ze moja skrzynia jest te 5 cm dłuższa

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-27 12:18:25 /


Ja w taunusie mam jak mysza swego czasu, czyli tył na przód i jest na 3 sróbach:) zastosowałem bonusowe otworzy, jak narazie przy uderzeniach nic niewypada....
Jak stosownej nieznajdziesz, to niewidze nic innego niż bobik napisał

zuq Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-27 13:13:05 /


O losie, Joko... słabo patrzyles. Potrzebujesz lapy od capri 2.8i ze skrzynią V N9 lub od kazdego capri z automatyczną skrzynią c3.

Mysza liil (EM) / 2007-06-27 14:54:18 /


no to coś czuje ze będziemy ciąć metal i krzesać iskry :) znaczy Joko bedzie :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-27 15:00:11 /


Lada moment będę iał ten problem w Taunusie, ale to pikuś. W skrzyni 4b wałek ma średnicę 13 mm, a w N9 od dezela 15 mm i ciężko go upchnąć. Mam jeszcze silnik od Maroo, a tam już kompletny zonk 18 mm. Co z tym robic?

radzieckii / 2007-06-27 23:33:43 /


Dotoczyć tulejkę z fosforobrązu. średnica zew. 19mm wew. 15mm , i umieścić ją zamiast łożyska.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 09:19:19 /


taką tulejkę z brązu mam w V8, myślicie że będzie to jeździć ??

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 10:08:45 /


sprawdzone już niejednokrtonie :) wałek pracuje w tulejce tylko przy wciśniętym sprzęgle, tak więc przez stosunkowo krótki czas.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 11:27:30 /


Chopaki. A ma ktoś może zdjęcie tudzież szkic pociętej i pospawanej łapy skrzyni? W kapciu z rzędówką mocowanie łapy jednak jest o te 5 cm w tył i zestaw pinto + wzmocniona czwórka nie podchodzi do ex v-ki.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-08-29 19:03:31 /


dodatkowo trzeba jeszcze do dołu
przerabiałem to parę dni temu , ale ja zrobiłem straszny patent :D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-08-29 20:44:04 /