logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Jak sprowadzić auto z USA ,przez kogo?? Jakie możliwości i kogo pytać jakie koszta ??

Jak sprowadzić auto z USA ,przez kogo?? Jakie możliwości i kogo pytać jakie koszta ??

Witam może ktoś się w tej sprawie orientuje .Planuje sprowadzić samochód z USA.

Niedawno sprzedałem swojego Amerykańca,ale choroba powróciła ze zdwojoną siłą i na to lekarstwa nie ma :)

Z kupnem nie ma problemów bo szczerze to mam wszytko ugadane prawie do końca.
Ale pozostaje kwestia załatwienia formalności transportu i wszystkiego w polsce.
Interesuje mnie transport z usa do polski (pod dom).

Może ktoś się orientuje jakie są koszta całej operacji.
Ahaa dodam że auto do wąskich i krótkich nie należy ok 2,1 szerokości i ok 6m długości .

pozdrawiam i proszę o jakie informacje osób które coś na ten temat mogą pomóc .
Dzięki

załanczam fotki co chcem przytargać z californi :)

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 02:58:02 /


Znajdz ciut starszego bo chyba ladniejszy ;)

Mysza liil (EM) / 2007-06-28 07:25:07 /


Hmmm ... O ile pamiętam to kontener ze stanów do Gdyni koło 800-900 dolarów.

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 08:35:05 /


I coś takiego znalazłem: http://informacje.usaautosystem.pl/kalkulator.html

yaycash_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 08:52:40 /


No i znowu zaczelo sie rumakowanie:) Wsiadaj w samolot do US kup bryke, pozniej do New York zlap w porcie okazje kirunek Liverpool nastepnie to juz z gorki:) a tak na powaznie to Panie Rafale jest tyle wspanialych furek wokol Twojej chaty a Ty sie bidaku az za ocean ogladasz. pozdrowionka dla Ciebie i Kaski

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 09:36:01 /


Znajdźcie mi kontener z USA za 900 dolców a biorę na pniu!! Kontener 40 stóp to koszt 3000 dolarów plus ubezpieczenie. Zmieścić tam można 3 osobówki z kombinowaniem w poziomach, lub dwa auta terenowe, lub półtorej Hummera;). Jak jest was trzech to faktycznie wychodzi coś koło 1000 tylko musi być Was trzech! i ktoś z głowa musi te auta załadowac w ten kontener. Pracowałem w porcie na kontenerówce w Gdyni i widziałem co dzieje się z kontenerami;). Naprawdę trzeba auta solidnie zabezpieczyć, bo inaczej będą nadawały się do remontu lub tylko na części. Jest jedna firma co się tym zajmuje www.autotrader.pl Jak się zakręciłem wokół tematu to zapał mi przeszedł, choć mam dobrego kumpla co by auto kupił i do NY lub okolice furę podstawił.

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 15:40:32 /


Dzięki mysza ale ja właśnie oglądam się za rokiem lincoln continental tylko 1978 -79.
Albo jak z tym nie wyjdzie to Cadillac Eldorado ale tylko 1972-1973 Cabrio.

Dzięki panowie za podpowiedzi.Ale może ktoś zna jakieś naprawdę poparte dowodami ceny lub informacje.Dzięki i czekam na większą liczbę komentarzy.
Ahaa a dzięki za kalkulator ale on to raczej jest do nowszych aut :)

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 17:55:06 /


zerknij w link do firmyco wstawiłem. Oni robią full serwis, ty wybierasz auto w dowolnym miejscu w USiA, oni je w twoim imieniu kupują wiozą przez cały kontynent do portu. Ładują ładnie w kontener, przywożą do Gdyni lub Bremy; jak wolisz i auto jest twoje. Podają tam konkretne ceny, wszystko możesz policzyć.

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 18:34:03 /


Panowie prosze moze ktos zna inne firmy jeszcze ???
potrzebuje konkretnej informacji.
Dzieki

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-07 00:17:42 /


troche inny temat, ale dalej usa, a nie znalazłem lepszego. Kto wedruje często między naszą IV rzeczpospolitą a usa? Chciałbym nabyć coś firmy hurst a tradycyjnymi drogami jakimi wędrują przesyłki jest cholernie drogo.

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-13 09:34:53 /


Napisz mi maila, co jakieś 3-4 miesiące targam paczkę części do Buicka, wychodzi 26$ za paczkę wielkości telewizora kineskopowego 29". Jeśli nie potrzebujesz na już to jest to chyba najtańsza opcja. A jak nie to Gacu też coś często ściąga.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-13 09:46:57 /


na allegro jest typ handlujacy amerykanami, znaki szczegolne to Grotkowo (?) kilku chłopaków od niego coś tam brało i byli (są) zadowoleni...

nmd / 2009-11-13 10:03:24 /


Grodków k/Opola ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-13 10:31:16 /


bylem tam kiedys u niego Camaro ogladac.. ogolnie wiekszosc tych jego aut to kupa złomu pozbierana po 50$ a sprzedawana po 5tys$ ale nie ma to nic wspolnego z paczkami..

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-13 11:13:14 /


http://motobike.otomoto.pl/

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-13 11:27:13 /


Kupę złomu wyrwaną za 50$ trzeba do Polski też przywieźć - a sam kontener kosztuje 1500$ + formalności ... a że nikomu by się nie chciało za darmo ? Wiadome ....... Dlatego auta z granic 20 tys zł przywiezione z USA zawsze będą kupą złomu do renowacji - ale o to chodzi , że się troche pobawić z remontem :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-13 11:32:28 /


ale tez przesady... Koles robi to zawodowo koszty auta sciagniecia i podatkow mysle ze nie przekroczyly mu 5tys zl... 12-13tys czystego za cheviego ktorego reklamowal jako w pelni sprawny ladny egzemplarz, foty ktore wyslal wygladaly nawet niezle.. niestety mam gdzies jeszcze foty z ogledzin na miejscu... kijem bym go nie tknal tak porzezbiony, zezarty niekompletny na zewnatrz i w srodku etc doskonale go pamietam bo sie napalilem, reszta ktora stala na podworku posrod kupy innego zlomu wygladaly podobnie.. Najfajniejsza ma biala corvette za 35tys ale tez probuje ja sprzedac 2 lata..

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-13 16:55:58 /


Zobacz na chyba 6 stronie o Buicku na mojej stronie www z profilu. Jest tam wyliczone ile ja dalem za sprowadzenie. To tylko tak rozowo wyglada na poczatku.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-13 18:22:42 /


Spoko rozumiem ale jesli robisz to zawodowo, masz transport w USA, wlasny odbior i transport z Niemczech i po kraju, nie zamierzasz rejestrowac auta tylko je opylic i nie ciagniesz 1 sztuki tylko kilka to koszt napewno jest znacznie mniejszy niz Twoj.
Nie mam nic do czlowieka, taki ma sposob na robienie pieniedzy, ot tak mialem tylko kontakt z jego autami i bylem niemile zaskoczony. Bylem tez pare miesiecy w USA i wiem z grubsza jak to tam wyglada.. szkoda tylko ze wtedy nie postanowilem od razu niczego przyciagnac.

pmajes Dokładna lokalizacja na mapie / 2009-11-13 19:27:50 /


hmmm
ETC kupował od nich Ranchero
ja się obecnie ślinię na tego co maja w ofercie ....

każdy z czegoś żyje i zarabia na innych taka kolej rzeczy...

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2009-11-15 15:39:43 /