logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Pytanie o malowanie

Pytanie o malowanie

Witam serdecznie chce pomalować samochód ale nie wydawać fortuny na lakiernika czytałem tu na forum o malowaniu samochodu wałkiem ale nie mogę znaleźć tego wątku.
Byłbym bardzo wdzięczny za przybliżenie mi techniki wykonania tego rodzaju prac i udzielenie porad czego uniknąć.
Pozdrawiam

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 10:36:15 /


Wylewasz puszke na dach i rozprowadzasz wałkiem. Najlepiej po rosie nad ranem.



Efekt murowany



Jesli nie preferujesz taniego rozwiazania, to nie probuj oszczedzic tysiąca na lakierniku, bo za 2 lata trzeba bedzie od nowa malowac.

Mysza liil (EM) / 2007-06-28 10:41:28 /


Poszukaj na forum "czarny matowy" czarny mat", bo rozumiem, że innego koloru nie masz na myśli:):)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 10:41:56 /


właściwie to niekoniecznie czarny.... jest możliwość zrobienia wałkiem dowolnego koloru np. jakiś żółty czy jakiś róż majtkowy :P

A właśnie Mysza z fotek widzę ze malowane było "z zewnątrz" ja mam całą blachę gołą bez szyb i .... wszystkiego tam gdzie wałkiem nie dam rady to zwykłym pędzlem?? czy jak??

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 13:37:15 /


Kurde nie prościej kupić jakiś pistolet do malowania za 50zł na allegro i zaoptrzyć się w sprężarke?(pożyczyć na jeden dzień albo coś takiego?)

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 14:26:10 /


wałek to wałek a nie jakieś pistolety z allegro :) jak czarny mat to tylko wałkiem jak dla mnie !!

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 14:38:06 /


Powiem tak, jesli chcesz malowac walkiem to tylko mat, kazdy inny bedzie wygladal jakbys pomalowal samochod plakatowka. Prosto jest kupic sobie pistolet za wyzej wspomniane 50zl, pozyczyc kompresor, poczytac troche o przygotowaniu powierzchni na jakims forum lakierniczym i mamy juz wstepna wiedze. Potem bierzemy motorynke brata i pytamy sie go czy chce nowy lepszy kolor, malujemy motorynke i mamy juz wprawe co by pomalowc cos wiekszego. Warto tez pogadac z kims kto to juz robil i rozwiac wszystkie watpliwosci. Wbrew pozorom jest to dosyc latwe ale wymaga precyzji.

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 15:27:16 /


Jak nie masz brata to też kupisz na allegro PIEM ? :)))

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 17:35:58 /


Podejrzewam, ze da rade, a jak brata nie da rady to motorynke juz na pewno;)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 17:52:15 /


wszystko zależy jak sie przyłożysz do przygotowania powierzchni pod lakier, bo samo psikniecie jest dość banalne, przynajmniej akrylem,
pistolet za 50zł topexa daje rade, pod warunkiem, że robisz powoli i starannie, bo dużo pyli mało kryje, a jak sie będziesz spieszyć, to ci wyjdzie jak mi skórka pomarańczowa i masa polerowania.
kompresor to już jaki bozia da, im większy tym lepszy, nie trzeba będzie czekać aż 'nabije'

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 19:03:59 /


kompresor jest jakies 80 litrów(sąsiad ma wulkanizacje) pistolet też Brata brak motorynki też ale znajdzie sie jakaś maska od audi i parę badziewi to na tym można potrenować

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 22:19:50 /


No czyli sprzet jest;), a jak jest sprzet i checi to juz pojdzie. Polecam szczegolna uwage poswiecic na odczyszczenie samochodu z rdzy i dokladne zabezpieczenie antykorozyjne. Jak malujesz caly samochod i nie masz odpowiednich szlifierek to zycze Ci wytrwalosci w szlifowaniu (bardzo dobrze wyrabia to charakter;))

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-28 22:57:44 /


macie jakieś swoje cuda antykorozyjne?? znaczy co polecanie i co się sprawdza. ma wytrzymać rok jeden rok bo teraz jest już szukana nowa buda i za rok będzie zmiana.
Pozdrawiam

a szlifierki brak więc będzie ciekawie :)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-06-28 23:54:38 /


Tanio i dobrze jest pomalowac podkladem epoxydowym dwuskladnikowym. W kazdym sklepie lakierniczym powinni to miec. Warto tez zaopatrzyc sie w rozpuszczalnik taki do farb akrylowych, jest taki specjalny, bo jak bedziesz uzywal do rozcienczania nitro to bedzie klapa. W sumie jakbys mial jakies pytania to wal na gg, sproboje pomoc;)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-06-29 00:07:38 /