logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Boczki montaż i okolice

Boczki montaż i okolice

Czy jeśli posiadam te zwykłe boczki czarne a chcę zamontować gxl to rączka/uchwyt jest wyżej motowany , z tego co widziałem na zdjęciach szkieletu z netu to tam są te otwory. Czy będą wymagane jakieś podkładki / dodatkowe części jeśli chcę wkręcić rączkę ?
Jak wyjmować i zakładać pina od zamka , mam go mocno wyrwać z boczku i potem na siłę go wcisnąć ? Nic tam się nie połamie ?
Jest coś co tu muszę jeszcze wiedzieć nim się za to zabiorę to jest p&p z tymi boczkami ?

Tweed / 2023-04-19 10:15:01 /


Jeśli chodzi o kołek od ryglowania drzwi, to jest on raczej nakręcany na gwint. Zatem wyrywanie to nie jest raczej dobry pomysł.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-20 11:29:46 /


Dzięki bo w książce serwisowej znalazłem o rączce , zawiasach itp ale pinu nie opisali.
Robie listwy dookoła auta , jakie to proste aż dziwne że tak późno... I kupilem farbe do malowania auta :D

Żeby wyjąć tylni boczek to chyba muszę zdjąć kanapę , oparcie się wykręca od bagażnika a kanapa jakoś znajdę.
Jeszcze miałem problem ze zderzakami ale dobrze że tego manuala mam bo jednak zaoszczędza czasu, ale nie wszystko pokazuja.

Tweed / 2023-04-20 16:24:32 /


Żeby zdjąć boczek tylny, to najpierw zdejmij siedzisko kanapy - zdaje się, że się je do góry po prostu podnosi i wyciąga do przodu. Potem oparcie - dwie nakrętki od strony bagaźnika i dwie zagięte blaszki na dole, widoczne dopiero po zdjęciu siedziska. Wtedy dopiero boczki można zdjąć.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-20 16:32:29 /


Jeszcze po zdjęciu uszczelki od drzwi są dwie śrubki na górze I u dołu boczka

Morales / 2023-04-20 17:01:21 /


Siedzisko jest przykręcone na dole do belki poprzecznej na 2 śrubki, potem do góry i wychodzi, oparcie od str bagażnika. Boczek zachodzi pod uszczelke i przy listwie przy progu, też jest przykręcony przy nadkolu oraz rączka.

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-20 20:53:08 /


Ok , to chodziasz tyle że tu się wkręca i wykręca.
Zrobiłbym dziś prawe drzwi , ale w moich Lkowatych stelażach brak jest gwintów na śrubki od uchwytu do tej rączki z gxl oraz zauważyłem że jeszcze jest jakiś wkręt śrubka pod tym podłokietnikiem ale też brak gwintu , zakładam że w wersji gxl występuje , coś się wymyśli.
Najważniejsze drzwi wyglądają super od środka , szyna z szybą wygląda ok , ten mechanizm centralnego zamka jest banalnie prosty... zakładałem jakieś skomplikowane mechanizmy w środku.
Działamy dalej.
P.s. piny tapicerki lepiej nie kupować ze zbyt dużymi łebkami bo nie chcą wskoczyć , wersja 2 mm nad oryginał wystarczy.

Tweed / 2023-04-20 20:57:06 /