logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Szufelka czy hood scoop

Szufelka czy hood scoop

Bedzie problem z tym kolektorem i gaźnikiem, bo jest brak garba jak w capri i raczej na pewno będzie cięty otwór w masce.
Szufelka będzie potrzebna nad garbem taunusa albo taki mikro viper Scota ma 10cm/22cm plus nieduża wysokość , jest to wersja która nie przytłoczy maski subtelnie będzie się komponować do "Mojego" stylu auta.
Pytanie jest takie czy filtr powietrza pod szufelką ciągnie powietrze 360' ,a taki filtr z vipera ciągnie tylko przodem ??
To mają inna wydajność ?
Ale to jest też do v8 to by dusiło w v8 przepływ ?
Jak rozumieć to rozwiązanie tłumi czy nie tłumi przepływu w filtrze ?

Tweed / 2023-04-26 15:48:20 /


idź do jakiegoś grafika, niech Ci to zwizualizuje, albo zrób model 1:24, zanim zrobisz te wszystkie mody.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-26 22:51:56 /


Nie zakładaj bo opór powietrza, który spowoduje zabierze te 3 konie, które doda ci ten amerykański kolektor.

Jarek / 2023-04-27 07:11:36 /


a może Shaker Hood

aaannnd Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-27 08:19:19 /


Tak się zastanawiam Tweed co Ty chcesz z tego auta zrobić, dragstera ,muscle cara amerykańskiego z wydechem na progach ala Corvette w nadzei że nikt w Kielcach się nie pozna że to prosto Taunus? Co byś nie zrobił to i tak będzie Taunus ,sorry

Maross / 2023-04-27 08:53:21 /


Ja zakladam tylko tylni spojler go winga z 70 , bo to jest uniwersalny bajer aut z tamtych lat czy to fordów czy toyot itp i przymierzaliśmy pasuje idealnie do taunsa.
A taka szufelka czy wlot scota jest też bajerem aut z tamtych lat , skoro jest gaźnik usa z bajerem do aut usa w kooperacji z inżynierami i planistami EU i US , to tu wszystko jest dozwolone.
Minus jest taki że chce zachować te felgi co mam więc opony zostają jakie są chciałabym szersze ale tu już więcej niż 205 nie wejdzie.
Cały projekt zewnętrzny jest bardzo przemyślany , ja lubie taunusa za jego renesans niemieckiego emeryta ale tu jest potencjał agresywnego hot wheelsa który pożera asfalt i zwraca na siebie uwagę żyjacych jeszcze emerytek z NRD ;)
Ma być z jajem ja lubie prowokować tym bardziej na drodze, a być może to będzie inspiracja dla jakiegoś młodego człowieka który dorastając coś wymyśli w temacie motoryzacji itp i nie lubie tego depresyjnego charakteru naszego kraju ot co.

Tweed / 2023-04-27 09:04:03 /


Jakbyś miał 19 lat to może jeszcze bym Ci uwierzył :))) bo to ten etap jest na takie pomysły ,kiedys tez dwóch typa przyjechało zajaranych na zlot Scorpio I mierzyli 5.0 V8 w Grand Marquissie czy wejdzie I co? Wóz dalej jezdzi z 2.9 pod maską pewnie ,od planów do realizacji ciężka droga ,a co będzie jeśli efekt finalny Cię rozczaruje ? Bo z Taunusa to taki Amerykaniec jak że mnie ruska baletnica . W pewnym sensie zniszczysz auto po kimś ważnym dla tego klubu ,przemysł to,najpierw zapakuj to 2.8 ,pojeździj, zobacz czy pasuje a potem ewentualnie kombinuj dalej ,bo dziesięciu srok za ogon nie nałapiesz .Pozdro

Maross / 2023-04-27 09:15:15 /


Maska i tak musi mieć robioną dziurę , mam od tego zapasową maskę , to jest element wymienny , ja Bobika nie znałem osobiście , bardzo szanuje bo jak auto było już moje to sporo mu pisałem w którą stronę bedzie szedł projekt wizualny i nie miał nic przeciwko.
Takie sentymenty jak teraz wymieniam silnik / most to co mam z tym zrobić powieść na półce w domu ?
Tu każdy ma czyjeś auto bo przechodziły z rąk do rąk.
Tak naprawde kochamy te auta za ich mechaniczne dusze i to co sobą reprezentują , ten duch wolności, radość z bycia znowu młodym kiedy siadamy za kierownice rock&roll z tamtych lat.
Mnie moje auto telepatycznie mówi że urodziło się biedną eLeczką , i po 50 latach bardzo by chciało zasmakować jak to by było być takim wypasionym łamaczem serc GXL +++ :D

Tweed / 2023-04-27 09:36:47 /


A rób co chcesz, wpierdol mu nawet właz przez dach przykryty deską ze sracza, to tylko samochód, na dodatek ani super rarytas, ani oryginał, ani stan ikona, a przynajmniej mamy z czego robić sobie podśmiechujki ;) Miej tylko świadomość, że z gówna bata nie ulepisz, nie zrobisz z Taunusa muscle cara, hot roda, hot wingsa czy inne krewetki. Wpieprzysz wagon kasy w auto, które będzie się podobać Tobie i grupie 14 latków, a jak kiedyś będziesz chciał go sprzedać to pójdzie poniżej ceny rynkowej, bo mimo ogarniętej mechaniki i potencjalnie zrobionej blachy trzeba będzie wdupcyć kolejny wagon gotówki, żeby wyglądał jak Taunusa, a nie jakieś chujwieco. Choć jakby tak popatrzeć, to dziobak jako zwierze jest zbieraniną niepasujących części i wygląda jak chujwieco, więc filozoficznie może jednak Twoja droga jest słuszna? ;) Tak czy tak - szanuję wytrwałość i to, że jednak coś się dzieje, nawet jeśli nie podzielam entuzjazmu do większości pomysłów :)

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-27 12:23:52 /


Mmmm hot wings :P

Tu się zgadzam z Beddiem, ale z drugiej też strony- Twój cyrk, Twoje małpy. Ja też średni słucham co inni mi mówią...

[heavy breathing and headgasket jokes in 3...2...1...]

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-27 16:47:36 /


Trefl ale to właśnie od Ciebie i Marcina zależy czy zostanie maska jak jest czy będzie cięta , bo tam czekam na dokładne zmierzenie wysokości na zdjęciach było 27.5cm do szczytu gaźnika a musi zostać jeszcze na filtr powietrza....

Tweed / 2023-04-27 17:15:39 /


Rób rób.... Ale rób a nie tylko wymyślaj:)

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-27 18:30:56 /


W Camaro były garby z wlotem od strony szyby, może takie rozwiązanie byłoby dobre. "Rajdowe" paski ukrywały lub uwydatniały taki garb ;-).

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-27 23:52:11 /


Ale to jest wyciag ciepłego powietrza z komory... A nie zasys...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-28 00:04:19 /


to zależy czy jedzie do przodu czy do tyłu :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-04-28 00:35:30 /


To jeśli to zależy ode mnie to ja, osobiście, starałbym się zostawić wygląd możliwie stockowy- sam pisałeś o sleeperze :) no ale kolektor... zawsze można poświęcić jakiś kolektor fabryczny na zrobienie crossflow'a :) tyle że nie widziałem lerzących gaźników trójgardzielowych (pionowe IDA3C a i owszem...). Myślę też że 2x DCOE45 w tym silnikubto aż nad to (znów kolektor so zrobienia), ale zaczynam już sam fantazjować, choć to byłoby bardzo ciekawe- nazwałbym go "skórka za wyprawkę" project...

[Zdjęcie m.kozlowski]

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-28 04:35:29 /


To ja popytam na stronach w usa , u nas to słabo znany temat z takimi rozwiązaniami.

Tweed / 2023-04-28 07:32:07 /


raczej nie jest to lubiane rozwiązanie w USA. Więcej niż jeden gaźnik, niczym więcej niż jedno zwierzę, sprawia problemy...

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-28 07:42:26 /


Dobre rozwiązanie do auta na dailly tylko w deszcz trzeba uważać bo dotrysk wody powoduje taką moc że pojazd staje się nie przewidywalny , w twoim 2.8 to może być przyrost mocy rzędu 100% co może być już niebezpieczne w tak mocnym aucie

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-28 09:07:14 /


Tweed tylko pamiętaj że jak Trefl dotyka silnika to potem wagon uszczelek jest potrzebny :))))

Janina / 2023-04-28 09:34:46 /


Ja wyjmuję silniki do remontu :)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-28 11:57:47 /


bo daaaleko Ci do radomskich fachofcuf :)

Janina / 2023-04-28 19:41:00 /


Tu fakt- lata świetlne...

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-28 21:07:03 /


O ile pamiętam, to V6 w taunusie siedzi bardzo nisko i absolutnie nie uważam, żebyś miał problem z upchaniem tam nawet wysokiego gaźnika z dolotem. Więc poczekaj z fantazjowaniem na moment jak silnik siądzie na miejscu i zostanie przykryty maską.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-04-29 09:14:49 /