logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » sklepy,warsztaty,fachowcy » uwaga!

uwaga!

Radzę nie korzystać z usług "fachowca" od chromów ze Zgierza (ulica Kolorowa, na terenie byłych zakładów "Boruta". Zawiozłem mu zderzaki i resztę żelastwa do połozenia nowego chromu i wróciło w gorzym stanie niż było. Reklamacje nic nie dały. Jeśli nie chcecie utopić pieniędzy to omijajcie ten zaklad.
Pozdrawiam

dudim / 2003-05-22 15:06:57 /


Ja robiłem felgi u Jeremiego z Hodyczy i nie było tak żle, jeżeli chodzi o hromy to polecam "Gallux" w Żorach tel (32)435 00 44 435 01 25 ( metoda galwaniczna, do 110cm)

Marcin Skorek / 2003-05-22 23:02:01 /


W Żorach coś takiego jest???
Nawet nie wiedziałem choć mieszkam w Żorach he he:)

Sid99 / 2003-05-22 23:06:22 /


Ile kosztuje pochromowanie np pokrywy zaworów w silniku 2.0 ohc?

Seemann / 2003-05-23 09:35:59 /


nie znam wymiarów ale napewno POWINNO chromowanie jej kosztować 150-200 zl

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-23 09:39:59 /


bez przesady, 50 - 70 zł.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-23 10:57:59 /


przesady??? przymierzałem sie do chromowania pokrywek od V-ki czyli podejrzewam ze jedna pokrywka jest krótsza od pokrywki od rzędówki,i takia była cena. A za 50-70 zl hmm pochromujesz 5-6 dm2(??) a jakby nie patrzeć nie wystarczy to nawet na połowę pokrywki.

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-23 11:16:47 /


cena idzie tu w parze z jakoscia

oczywiscie za 300zl tez mozna to spaprac, ale za 50zl nie mozna tego dobrze zrobic
taka pokrywka to 12-15dm2 do tego w parszywym ksztalcie, jak cos ma plaskie powierzchnie to latwiej sie to robi, pokrywki do V6 sa wybitnie powyginane
wg mnie porzadne zrobienie tego musi kosztowac 200-250zl

mozna zrobic taniej za 100-150 bo to w koncu silnik a nie zderzak i nie musi sie lsnic jak lustro

ale za 50zl to lepiej pomalowac srebrzanka :) wyjdzie jeszcze taniej

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-23 11:51:51 /


Cena tak tutaj zmienna, zależy głównie od jakości przygotowania powierzchni przed chromem, jest to bardzo pracochłonne, bo chrom to nie szpachla i nie wyrówna porów i wżerów.
Na ile sami wypolerujecie dobrze detale o tyle będzie taniej ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-23 12:40:56 /


Chromowanie nigdy nie będzie tanie jeśli ma być dobre! Poprostu tak się nie da zrobić i w żadne okazje nie wierzcie bo to bajki... Camaro ma tu dużo racji. Widziałem takich co chromowali pokrywki zaworów za grosze i chrom odłaził z tego po roku... dla porównania chrom na zderzakach w moim mk2 ma 26 lat i nadal ma się świetnie.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-23 17:56:26 /


mam małą prośbę do bywalcó forum , nie piszcie w temacie nowego pytania : UWAGA !!! , POMOCY !!! , O KURDE , LUDZIE ,MUSZĘ SIĘ WYŻALIĆ , MUSZĘ SIĘ POCHWALIĆ ani innych tego typu głupich haseł bo to nic konkretnego nie oznacza i robi tylko bajzel w postach.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-24 12:40:33 /


Pytanie do Webmastera (Wielce Szanownego MK)...

A może zrobić w dziale "Garaż" albo którymś z pozostałych złotą/czarną listę zakładów gdzie robimy swoje auta i chcemy te zakłady polecić (względnie ostrzec przed nimi) innych?

Jeżeli coś takiego jest już w przygotowaniu to sobrze, a jeżeli nie to może en pomysł wypali...

Pozdrawiam

Sąsiad / 2003-05-24 23:21:47 /


Złota lista to czemu nie, zresztą od czasu do czasu ktoś tam wpisuje w garażu dane róznych warsztatów. Ale z czarną listą to bym raczej nie wystrzelił, bo nie mam ochoty na późniejsze pozwy o zniesławienia, itp.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-26 11:06:48 /


Pozwów o zniesławienie to ja bym się nie obawiał, bo strona nie ma charakteru komercyjnego i nikt nie ma prawa ingerować w jej treść...

Pozdrawiam

Sąsiad / 2003-05-26 17:56:03 /


no jasne ze tak

Rem!k / 2003-05-26 19:33:29 /


> No jasne że tak

Ale co ? Przyznajesz rację Michałowi czy Sąsiadowi - bo nie zrozumiałem :)

Osobiście uważam, że na publicznym (jakby nie było) forum nie należy roztrząsać kto robi źle, tylko kto dobrze robi.
Czemu nie piszecie o tych drugich ? Czyżby takich nie było ? A może są, ale ich usługi są droższe, a przez to też są do d... .
Jak już camaro napisał - za jakością idzie cena.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-26 20:34:19 /


> Jak już camaro napisał - za jakością idzie cena.
Przeważnie, ale nie zawsze.
Czarna lista w takiej postaci jak tu na forum moim zdaniem jest ok, kazdy ponosi odpowiedzialnosc za to co mowi. A swoja droga warto wiedziec komu nie dawac auta (komu warto też ;))
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-26 20:49:17 /


oj warto warto hehehe coś o tym wiem

papajPeCeKa / 2003-05-26 21:09:36 /


Dodając do dyskusji...

Polecm lekturę witryny http://www.autocentrum.pl/?FF=29 - jest to właśnie taka złota/czarna lista i przyznam szczerze, że mój pomysł opiera się właśnie na niej, chociaż chciałem zastrzec, że nie jest to plagiat... :-)

Poprostu tam ludzie rozpisują się na temat różnych zakładów, a mnie np. bardziej interesuje opinia kolegów z tego forum.

Ponadto, odnosząc się do wypowiedzi Szajby, to forum jest publiczne w momencie, kiedy ktoś będzie chciał na nie zaglądnąć, a wątpie, żeby właściciele zakładów mechanicznych siedzieli przed kompami i przeglądali strony internetowe w poszukiwaniu treści obrźliwych dla ich miejsc pracy... :-))) Więc kwestia odpowiedzialności za swoje wypowiedzi jest kwestią drugorzędną. Najistotniejsze jest, aby wszyscy "nowi", którzy chcą sobie kupić taką "skarbonkę" jak Ford Capri, wiedzieli gdzie i do kogo mają się zwracać o pomoc w odnawianiu swoich pojazdów...

A poza tym to nie musi być lista anonimowa... :-)))

Pozdrawiam, i bez urazy...

Sąsiad / 2003-05-26 21:17:36 /


strona ma charakter informacyjny wiec nikt nie lamie prawa charakteryzujac w ten czy inny sposob jakis podmiot dzialalnosci gospodarczej...konsument ma prawo do wlasnej opinii(!!)....co innego gdyby to byla strona komercyjna np. Bosala a psy by sie wieszalo na Sebringu(tez mozna ale trzeba miec na to papiery).....kwestia jest tylko taka w jaki sposob to info zostanie podane na stronie - wystaczy ze da sie PLUS dla tych co sa O.K i MINUS dla tych niefachowych(nie moze byc zwrotow powszechnie uznanych za nieparlamentarne bo wtedy moga byc jaja)...czyli reasumujac : TAK ale z głową...;>

Rem!k / 2003-05-26 21:23:09 /


co na to wszystko Admin(MK)??

Rem!k / 2003-05-28 12:38:43 /


Ja raczej bym tu nie chciał dedykowanej czarnej listy. Nie chcę żeby to była inicjatywa serwisu capri.pl - po prostu nie mam ochoty na potencjalne zażalenia. Jedyne co mogę zaoferować, to wydzielenie na forum osobnej kategorii "warsztaty/fachowcy", i tam będzie można sobie pisać we wszystkich sprawach związanych z warsztatami - poszukiwany, polecany, omijać z daleka. Ok ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-28 12:56:25 /


bomba :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-28 16:43:08 /


tak tak, to sie przyda szczegolnie.....pytanie do Admina(MK)-czy mozesz tak uczynic aby ten nowy atek "warsztat/fachowcy" mogl byc dostepny nie w formie zwyklego forum, tylko w jako formularz gdzie kazdy wpisalby (lub nie) odpowiedni tekst....byloby przejrzyscie(!)

Rem!k / 2003-05-28 18:44:23 /


Zrobiłem nową kategorię na forum - "sklepy, warsztaty, fachowcy", tam można do woli pisać na ten temat. Ten wątek zresztą już został tam przeniesiony. Specjalnego formularza robić nie będę, bo - po prostu - szkoda na to czasu, wolę zrobić coś z czego będzie większy pożytek.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-28 18:56:57 /


No i fajnie...

Dziękujemy...

Pozdrowienia dla wszystkich a w szczególności dla naszego Webmastera.

P.S.
Nierzetelni fachowcy - bójcie się!!!

Sąsiad / 2003-05-28 21:20:30 /


hmmm..nie to miałem na myśli pisząc ten post. Po prostu facet nie traktował klienta poważnie. Od samego początku cena nie grała roli(bez przesady), jedynym poważnym kryterium była jakość. Ato co zrobil woła o pomstę do nieba. Chrom się łuszczy i odpada. Za 2 zderzaki, i pozostałe duperele wziął 1000zł. Nie ja to odbierałem więc nie mogłem tego ocenić. I mam za swoje. Chciałem tylko przestrzec innych przed tym naciągaczem. Czy ktoś skorzysta to już jego sprawa.

dudim / 2003-06-02 14:01:47 /