logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » problem z podłączeniem węży w ukł. chłodzenia

problem z podłączeniem węży w ukł. chłodzenia

otóż sprawa jest taka. Silnik 2,9 V6 zwykły model silnika BRF i brakuje mi jednego kroćca w silniku do pełnego podłączenia ukł. chłodzenia. Chłodnica podłączona grubymi przewodami, natomiast mam problem z resztą. Jeden krociec z okolic pompy idzie do chłodzenia podstawy oleju i wychodzi w góre (przykręcony obejmą do skrzyni) tak jakby do nagrzewnicy, ale z nagrzewnicy juz nie mam go za bardzo gdzie podpiąć.... ze zbiorniczka idzie wyrównawczy to wiem jak. Jest jeszcze ten na kol. ss ale ten to powinien iść (chyba) do zbiorniczka wyrównaczego. Więc nie bardzo gdzie mam podpiąć ten co wychodzi z nagrzewnicy... innych opcji nie widzę. W wyrównawczym są dwa otwory. ten na przelew u góry oraz u dołu z taką tulejką metalową.( może tam jest miejsce na czyjnik poziomu ?) moglibyście to jakoś rozrysować? bo nir chce silnika przegrzać? dzieki

capriman / 2007-07-04 22:03:35 /


ja mam tak, z tego krućca przy skrzyni co idzie od chłodnicy oleju dalej wpiołem nagrzewnice<dolny wąż nagrzewnicy> z gornego pociągłem na reduktor<dolnu wąż w reduktorze> a z reduktora powrót w kolektor, tylko ze ja to mam w granadzie, i zbiornik wyrównawczy wpięty jest w chłodnice. wszystko sie pieknie odpowietrzyło i jest ok..

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-04 22:54:34 /


jak nie masz gazu to z nagrzewnicy prosto w kolektor...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-04 22:56:57 /


po mojemu to nagrzewnica (reduktor) -> ssący a wyrównawczy -> chłodnica

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-04 23:27:06 /


witam
Wofka na mnie wołaja mił mi
mam problem z układem chłodzenia scorpio 2.9 v6 efi
czy mozecie mi dać namiary na jakiś schemat podłączenia tych wszystkich weży
dziekuje z góry

wofka / 2007-10-19 22:12:54 /