logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Silniki napędzane spirytusem Fordów w Am. Południowej.

Silniki napędzane spirytusem Fordów w Am. Południowej.

Witam.

Prosiłbym o jakiekolwiek infos na ten temat. Słyszałem o tym bardzo nie wiele, jednak wydaje mi się to interesująca alternatywą przy rosnących cenach paliw. Jest to też o tyle ciekawe, że ma aspekt ekologiczny, a samo paliwo jest szlachetne, w przeciwieństwie do innych alternatyw dla wachy, gnojówy czy bąków.

PzdrX.

rypswyps / 2007-07-07 17:43:56 /


hmmm no no literek spirytu kosztuje hmmm no ja mam 5 litrów z 200zł... wiec chyba że bedzie palił samochód 1/100km albo coś m się tu nie kalkuluje:D są silniki na alkohol metylowychyba ale tego bym kakże do kieliszka lać nie radził:D

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-07 17:49:13 /


wszyscy wyjechali i nie ma komu się rozpisywać, było już na forum o zasilaniu etanolem i metanolem. Zmian wiele nie trzeba robić. Przydławić gaźnik bo w alkoholu jest już zawarty tlen więc trzeba to zrobić, przestawić zapłon. Szkoda że nie można tego zrobić tak aby można było jeździć na tym lub na waszce. Niebezpieczeństwa / alkochol pali się praktycznie niewidocznym płomieniem / chwila nieuwagi i po granadzie, tak odeszła jedna z moich. Osiągi takie same a nawet lepsze. Ciągle myślę co mogło być przyczyną zapalenia się. Metanol techniczny można kupić / jeszcze 6 m-cy temu / za 12,- za 5kg. Wychodzi to 2,20- za litr. Spalanie niestety wyższe niż na bęzynie. Nie wiem czy jasno i czytelnie opisałem moje doświadczenia z alternativpower.

szpera WASP Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-07 20:32:35 /