logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Elektryka w granadzie - we wnetrzu prawie nic nie dziala

Elektryka w granadzie - we wnetrzu prawie nic nie dziala

Witam

Moja granadka juz od momentu kupna borykala sie z problemem elektrycznym. We wnetrzu wlasciwie wiekszosc rzeczy nie dziala tj. el. lusterka, zegarek, oswietlenie wnetrza i schowka, zapalniczki i awaryjne. Dodatkowo aby dzialaly kierunki, musi byc wcisniety przycisk swiatel awaryjnych - inaczej i one nie dzialaja.
Wczoraj probowalismy to naprawic z Neonem, nie udalo sie i tu pisze z pytaniami do Was.
Wszystkie bezpieczniki sa dobre, znalezlismy skrzynke pod maska z okolo 13 bezpiecznikami blisko lini okien, dodatko pionowo przymocowana skrzyneczke z dwoma bezpiecznikami,nie wiem jednak do czego sa one, i pod polka po prawej stronie we wnetrzu od centralnego zamka, sa gdzies jeszcze? Na tej glownej skrzynce nie bylo oznaczenia, ktore by mowilo, ze ktorys z bezpiecznikow obsluguje zegarek, el lusterka i oswietlenie.
To wszystko nie dziala bo nie dostaje napiecia, gdzie sie ono moze gubic?
Co byscie radzili sprawdzic? Sa jakies dodatkowe bezpieczniki w grani kombi 2.0 GL?
Z gory dzieki za wszelka pomoc!

Aha, i czy to normalne ze centralny dziala jak lampki choinkowe - gdy sie jeden silownik rozlaczy, inne przestaja dzialac?

Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-09 13:47:42 /


Co do kierunków to bym obstawiał przełącznik, ze cos nie styka.


Zasilanie oświetlenia schowka idzie od podświetlania zegarów, jeżeli się nie świeca to zobacz czy przy schowku taki wlaczniczek dotyka dobrze do masy.

Zapalniczka tez bierze podświetlanie z podświetlania zegarów.

Co do bezpieczników to sa pod maska i nad nogami pasażera? Jeżeli dobrze kojaze to właśnie z tej puszki nad nogami jest brane zasilanie do centralnego, szybek elektrycznych. Lusterka maja chyba osobne, i idą przez taki przekaźnik z bezpiecznikiem gdzieś pod deska.

Gdzieś ktoś na forum dawał linka do schematów ins. elekt. od Granady . Powinno być łatwiej znalesc problem


Powodzenia w walce :D

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-09 14:21:11 /


Sprawdz masy na przednich slupkach po obu stronach pod boczkami. Sprawdz mase od klemy do karoserii (nie do silnika).

Mysza liil (EM) / 2007-07-09 16:51:01 /


Za kierunki odpowiada na bank włącznik awaryjnych. W Capri jak go rozłączysz - wysiadają kierunki. Obstawiam, że coś nie styka w samym włączniku.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-09 22:32:10 /


Panowie moze ja sprecyzuje nad nogami pasazera owszem sa bezpieczniki ale tylko 2 z czego tylko jeden ma podlaczone kabelki z obu stron a jest jeszcze miejsce i styki na 3 ale tam nic nie podpiete. Zegarek dostaje plus podtrzymania ale nie dostaje plusa ze stacyjki o ile jest nim sterowany nie myle sie? w lusterkach nie bylo wogole napiecia zarwno przy kostkach jak i przy przelaczniku wiec to raczej nie kwestia masy podobnie z podswietleniem wszedzie brakuje + .

nEon Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-11 23:07:25 /


Ta dodatkowa puszka bezpiecznikow ma po stronie zasilania tylko 2 przewody, poniewaz posiada mosiężny mostek miedzy stykami. Za bezpiecznikami są wyjscia na elektryczne szyby, siedzenia, centralny zamek. Skrzynka jest od Ghia, dlatego po stronie odbiorników rowniez nie wszystko bedzie podlaczone.
O ile sie nie myle to oprocz tych podswietlan nie bedzie dzialac podswietlanie tablicy rejestracyjnej. Za to odpowiedzialny jest jeden bezpiecznik w duzej skrzynce pod maską.


Mysza liil (EM) / 2007-07-12 07:51:47 /


Z tym centralnym to lipa , jak jeden nie działa to reszta ma jeszcze działać pomimo to.
Jeśli chodzi o resztę Twoich problemów rozwiązałem bardzo prosto , wiem że to banalne, ale elektryk i te kilka zł załatwiło sprawę .

cortinas !G.O.P! / 2007-07-13 19:49:00 /