logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » gdzie dobrze i tanio wymmienie panewki na wałku rozrządu 2.8V6

gdzie dobrze i tanio wymmienie panewki na wałku rozrządu 2.8V6

jak w tytule, mam nowe panewki i mam nadzieję że są właściwe. Na oko pierwsza panewka jest taka jak trzeba więc reszta też powinna się zgadzać. Nie moge wyjąć wałka rozrządu, czy po za szklankami może go coś trzymać?

colin / 2003-05-29 21:32:42 /


oczywiscie trzeba zdjac kolo ebonitowe i pod spodem odkrecic blache trzymajaca walek, ale to chyba zrobiles?

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-29 22:12:40 /


i nie podwarzajaj kola zebatego srubokretem o zeby bo sa one z plastiku :). jak bedziesz zakladal kolo zebate to sie dobrze zastanow zebys trafil z walkiem na 1 cylinder...
jesli panewki walka sa zjechane to krzywki tez sa do poprawki i szklanki... bo wyjechanie panewek oznacza ze walek jest zajezdzony. jak dajesz walek do ewentualnej poprawki (bo nie wiem czy dajesz) to trzeba wyprowadzic promien szklanek i przeszlifowac krzywki bo napewno nie maja pelnej powierzchni slizgowej. przejzyj walek pod katem raka-czy wzerow na krzywkach nie ma za duzych bo po latach sie cos takiego robi i moze sie taka krzywka sypnac zwyczajnie.
pozdrawiam.

Kriss_MustangII / 2003-05-29 22:29:06 /


Koło oczywiście zdjąłem, pierwsza panewka nie wykazuje luzów (w przeciwieństwie do poprzedniego silnika luz na 1mm) ale smarowanie klawiatury jest znikome i niewystarczające. Gdzie to zrobić?

colin / 2003-05-29 23:10:28 /


moze pompa oleju juz nie domaga albo masz pozapychane kanaly olejowe klawiatury jakims syfem, np kawalkami silikonu ktory jest w powszechnym uzyciu zamiast uszczelek

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-30 08:35:00 /


u mnie 1 panewka tez byla ok i te blizej aparatu zaplonowego mialy duze luzy tak ze walek sobie tam stukal bo z panewki jajco sie zrobilo.

Kriss_MustangII / 2003-05-30 09:46:20 /


wałek wyjąłem, panewki są w porządku, problem w tym, że druga panewka obracała się razem z wałkiem w bloku. Krzywki są mocno zmęczone więc chętnie kupię wałek w normalnym stanie albo sportowy (tylko te koszty!!!). Napiszcie kto może wymienić te panewki i za ile.
Pozdrawiam
Colin.

colin / 2003-05-31 00:19:09 /


jak w Warszawie możesz, to zagadnij Chudera, on ma kogoś.

gutek / 2003-05-31 01:35:25 /