logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Gadu-Gadu

Gadu-Gadu

W związku z tym, że w dość powszechnym użyciu jest komunikator Gadu-Gadu, na wnioski użytkowników zrobiłem parę udogodnień w tym zakresie.

Po pierwsze, można wyeksportować ze strony listę kontaktów, którą następnie można zaimportować w programie gadu-gadu. W tym celu należy:
- pobrać ze strony plik http://www.capri.pl/kontakty.txt
- zapisać go lokalnie u siebie na dysku
- w programie gadu-gadu należy wybrać import listy kontaktów z pliku
- wybrać uprzednio zapisany plik kontakty.txt
- obserwować jak rośnie lista kontaktów w gadu-gadu.
Użytkownicy z tej listy dodawani są do osobnej grupy capri.pl. Na liście eksportowo-importowej umieszczani się użytkownicy, którzy:
- podali poprawny numer gg w swoim koncie
- mają potwierdzony adres e-mail
- zaakceptowali regulamin.
To ogranicza trochę listę użytkowników, ale chyba na korzyść - są na niej tylko względnie aktywni użytkownicy.
Na liście umieszczany jest tylko nick użytkowników, troszkę mam opór przed umieszczeniem tam adresów e-mail i telefonów, bo będzie można z tego w prosty sposób zrobić użytek spamowy, a tego chyba nie chcemy.
Lista kontaktów jest generowana automatycznie, raz na dobę, w okolicy północy.

Po drugie, w profilu każdego użytkownika przy jego numerze gadu-gadu (oczywiście o ile go użytkownik podał) jest ikonka sygnalizująca status użytkownika, znaczy się czy jest aktualnie dostępny, czy nie. Dodatkowo, numer gg jest linkiem, który podobno ma bezpośrednio otwierać okno rozmowy z danym użytkownikiem z poziomu strony www. Piszę "podobno", ponieważ to ma działać pod windows, ale czy działa to nie wiem, nie mam póki co możliwości sprawdzenia, więc proszę o test.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-29 23:10:21 /


Działa... :-)))

Fajnie.

Pozdrawiam i gratuluję ciężkiej pracy MK.

Sąsiad / 2003-05-29 23:19:10 /


Jest oki. Dziala.

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-29 23:20:51 /


Działa. A nie można zrobić w wizytówce dodatkowego okienka dla kożystających z Tlen'a Kontaktu, czy ICQ? Bo żeby opcja działała to w polu gg może być podany tylko jeden kontakt i musiałem wywalić login Tlen'owy:(

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-29 23:20:57 /


wypas :)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-29 23:43:23 /


super. ciekawe czy dzieki temu forum sie "odchudzi"

Simon Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-30 10:24:32 /


Elegancko... Ale teraz mam z 1500 tych kontaktów na Gadzie, więc co chyile ktoś sie loguje i mi to spokoju nie daje ;))
Gratuluję dobrej roboty!

Lloyd / 2003-05-30 10:46:07 /


Dziala.

Zwykle zaczynam obsluge kompa od wlaczenia capri.pl i od sprawdzenia jakie opisy maja moi znajomi na gg....chyba mi sie wydluzy ta druga czynnosc;-))))

Krzypek / 2003-05-30 17:47:36 /


Ja tam na razie się ograniczę do kilkudziesięciu przeze mnie wybranych użytkowników. Mam ich w oddzielnej grupie "capri.pl" :) i na razie mi to wystarczy, gdyż nie chcę mieć zbytniego bałaganu.
Ale pomysł/wynalazek bardzo dobry, gratuluję.
Pozdro!

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-31 09:20:20 /