logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Kilka pytań odnośnie moich gruzów ...

Kilka pytań odnośnie moich gruzów ...

Pany, muszę (chcę) zrobić porządek ze wszystkimi furami. I w związku z tym mam kilka pytań.

1: Jak ugryźć temat braku danych i podpisu jednego ze współwłaścicieli na umowie K-S? Da się to w ogóle zarejestrować? Auto 85 rocznik więc może na zabytek jeśli to miałoby coś ułatwić. Możliwość odszukania współwłaściciela jest znikoma, sądząc po peselu już chyba nie żyje (co jeszcze bardziej skomplikowałoby sprawę biorąc pod uwagę sprawy spadkowe).

2: Mam w aucie z 83 roku tabliczkę zastępczą na rocznik 79. Oryginalny VIN na podłodze jest nieczytelny ale istnieje duże prawdopodobieństwo że po delikatnym piaskowaniu da się go odczytać. Chciałbym furę zarejestrować na zabytek, da się z tą zastępczą tabliczką czy jednak walczyć o przywrócenie oryginalnych danych?

3: Do kogo się udać (UK, rzeczoznawca, diagnosta) żeby zmienić w dowodzie nazwę modelu? Rejestrując po raz pierwszy chyba nie mieli w bazie takiego modelu więc wklepali cokolwiek tej samej marki.

4: Do zmiany pojemności silnika w dowodzie wystarczy diagnosta czy potrzeba rzeczoznawcy?

5: To samo pytanie tylko odnośnie pomylonego rocznika w dowodzie, z VINu wychodzi rok starszy.

6: Mam auto z klatką i kubłami, jest szansa że przejdzie przegląd i da się je przerejestrować?

7: Orientuje się ktoś jak to teraz jest w pomorskim z rejestracją na zabytek? Raczej łatwo i przyjemnie czy lepiej uderzać do konserwy z innego województwa? W pomorskim też obowiązuje minimum 30 lat?

8: A może by tak założyć muzeum/kolekcję skoro tyle mi się tego nazbierało? Tyle że to chyba nie jest takie proste ...

Hektor / 2023-10-27 23:59:00 /


Ilość pytań jest przytłaczająca, odpowiedzieć na nie wszystkiego elaborat na godzinę pisania. A w ogóle, to część z nich nie nadaje się do publicznej dyskusji... ;) weź skrzynkę piwa i przyjedź na zlot ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-10-28 10:31:12 /


A jest teraz jakiś zlot? I czy będzie na nim ktoś trzeźwy 😆?

Hektor / 2023-10-28 12:32:49 /


1. jezeli auto od dłuższego czasu nie wypłynęło w żadnym WK a najlepiej nie po wejściu Cepiku to na żółte da się bez drugiego podpisu ( pod warunkiem że w danych sprzedającego jest wpisany tylko jeden )
2. jezeli auto nie jest w Cepiku to ja bym zrobił ori tabliczkę.
3 i 4 pytaj diagnosty bo u niektórych ogarniętych załatwisz to na miejscu
5. Przy zmianie roku w papierach opinia jest potrzebna. Jeżeli to Ford lub coś co łatwo określić rok produkcji to zapraszam na priv.
6. pytaj diagnosty. To on bierze to na siebie ale dotąd przechodziło.
7. najprościej zadzwonić do wojewódzkiego konserwatora i zapytać o wymagania. W każdym województwie jest inaczej
8. nie pomogę

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-10-28 12:36:34 /


OK, dzięki za pomoc.
A jak wygląda kwestia przeglądu bezterminowego po zrobieniu białej karty. Bo załóżmy że fura jest kompletna i wygląda dobrze ale nie jeździ bo wymaga remontu mechaniki. Czy mogę ten przegląd zrobić w dowolnym terminie czy jest jakiś konkretny termin od uzyskania zielonego światła od konserwy.

Hektor / 2023-10-28 12:52:57 /


nie ma terminu.
Znam takiego co zgłosił auto do konserwatora z 5 lat temu i nadal nie założył żółtych :))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-10-28 12:53:56 /


Ale rozumiem że zanim nie dokończę całej procedury to nie mogę korzystać z żadnych benefitów żółtych blach? Np. okresowe OC? Czy wystarczy sama opinia?

Hektor / 2023-10-28 13:39:24 /


nie, chyba ze masz opinię.
Ale krótkoterminowe sa nieopłacalne

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-10-28 15:01:29 /


5: To samo pytanie tylko odnośnie pomylonego rocznika w dowodzie, z VINu wychodzi rok starszy.

Jeśli to końcówka roku jest to sprawa rocznika jest normalna -- ja mam "CG" co daje grudzien 82 -- a rocznik jest 83.
W drugim aucie miałem przestawione o 2 lata w przód --- dowód 76, tabliczka i vin 74 - zmieniałem z papierami rzeczoznawcy + diagnosta wypisywał wniosek o zmianę danych. Przy okazji poprawiał silnik z 1.3 na 1.6

Oj tam, oj tam Wąski :D przegląd bezterminowy jest ? Jest. Wpis jest. Jest Zabytek jest ... eeeee , tak w zasadzie to nie wiadomo :D Czekałem na 83F i przegapiłem :P A tak serio to muszę zabrać współwłaściciela do urzędu bo jeszcze mi wyrejestrują i będą jaja. Od 10 lat też chyba nie ma OC

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2023-10-30 00:51:47 /


Dobra, miałem wolną chwilę żeby ustalić kilka rzeczy więc wracam do tematu.
1: Ostatni raz w WK auto było przerejestrowane 16.01.2006. W cepiku go nie ma. W danych sprzedającego na umowie jest tylko główny właściciel. Jak to teraz ugryźć na żółte skoro w dowodzie jest wbity współwłaściciel? Zutylizować dowód?
2: Fura jest w cepiku. Czyli wyrobienie "oryginalnej" tabliczki odpada?

Hektor / 2023-11-12 00:22:07 /


Dodam tylko że w przypadku pierwszej fury są jeszcze umowy pośrednie, nigdy nie zgłoszone do WK.

Hektor / 2023-11-12 00:41:40 /