logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Capri mkIII: brak 12V na włącznik wstecznego/ogrzewanie tylnej szyby.

Capri mkIII: brak 12V na włącznik wstecznego/ogrzewanie tylnej szyby.

Witam!

Problem jak w tytule. Nie mam zamiaru teraz pruć wiązek, potrzebuje skąś wyciągnąć 12V (najlepiej z miejsca w którym wychodzi oryginalnie na włącznik świateła wstecznego) i pociągnąć najkrótszą i bezinwazyjną drogą do owego włącznika. Co radzicie?
Jeżeli chodzi o ogrzewanie tylnej szyby to jest prąd ale ktoś umiejętnie załatwił nitki na szybie. Czy da się to połatać i czy macie jakieś patenty? Wydaje mi się że można to sztukować jakimś lakierem czy innym szuwaksem z opiłkami lub w jakikolwiek sposób przewodzącym prąd lub wręcz lutować ale to już totalna apteka i potem trzeba zabezpieczyć jakimś lakierem żeby nie uszkodziło się w przyszłości. Jednak proszę o opinie czy znacie jakieś prostsze metody z pominieńciem wymiany szyby bo to ostateczność totalna.

Pozdrawiam

SzooGun Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-02 00:52:26 /


Można kupić na Allegro taki specjalny famajster, co się nim maluje te paski na szybie. Ponoć robi robotę, bodajże Treetop temat przerabiał.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-08-02 09:03:10 /


Ja miałem taką specjalna farbę z pędzelkiem na końcu - wygląda to to jak lakier do paznokci. Nie trzeba niczym później psikać - żadnym bezbarwnym. Wystarczy tak nałożyć lakier na szybę, żeby połączył zerwane ścieżki. Może być bardzo cienkie - nie musisz nic mazać. Przerabiałem temat jeszcze na Pomylonezie i było to lat temu kilka, więc nie powiem Ci jak się ten specyfik nazywa ale można to kupić w sklepach motoryzacyjnych z "tjuningowymi" gadżetami.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-02 22:39:15 /


w NORAUTO wczoraj za 10 pln kupilem ten lakier...

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-08-03 12:01:51 /