logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Granice dowolności miejsca rejestrowania

Granice dowolności miejsca rejestrowania

PODOBNO od pewnego czasu nie istnieje rejonizacja rejestracji pojazdu. PODOBNO można wejść do dowolnego urzędu w PL aby zarejestrować na siebie nabyte auto. Czy ktoś już to przerabiał? Czy - gdy mając zameldowanie w Olsztynie wchodzę do urzędu w Kielcach - dostaję blachy olsztyńskie (po kilku dniach, rozumiem) czy kieleckie?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 14:53:43 /


Ja wiem tyle, że mając na przykład umowę najmu mieszkania to zarejestrują auto tam gdzie mieszkanie. i adres zameldowania nie jest wtedy kluczowy.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 15:16:30 /


Tak to już było dawno. Chodzi o to, że np. majster z Goleniowa wykańcza komuś dom w Rzeszowie i w tym Rzeszowie kupuje sobie od szwagra właściciela domu auto na austriackich blachach. I nie musi z tym jechać do Goleniowa, tylko rejestruje w Rzeszowie NIE MAJĄC tam nawet zamieszkania.
Prawda czy fałsz? Panienka z okienka powiedziała że nie wie i żeby złożyć zapytanie na piśmie do kierownika, to do 14 dni odpisze. Takie mamy prawo i takich specjalistów od jego interpretacji w urzędach.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 15:26:43 /


Panie kochany ! Kolega jak rejestrował zabytki w Brzesku w WK to najpierw musiał sobie wyedukować wszystkich urzędasów z naczelnikiem włącznie. Potem musiał wyedukować wszystkich w lokalnym oddziale PZU.
Tak że jak co to z zapytaniami wal do WK Brzesko ;)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 15:45:54 /


Prawda, że rejestrujesz auto tam gdzie zgłaszasz na wniosku w urzędzie Twój aktualny adres zamieszkania.

Osobiście meldunek mam w Białymstoku, mieszkam w wynajętym domu pod Pruszkowem i tu zarejestrowałem auto.

Ogólnie Pani w okienku da wniosek, w którym określasz gdzie będziesz dostępny, czyli suma summarum możesz zarejestrować auto wszędzie.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 16:07:18 /


Dokładnie, oświadczenie o miejscu zamieszkania i cyk rejestracja

Mysza liil (EM) / 2024-01-09 16:11:43 /


To jak to pogodzić później z wysokością składki OC zależną od miejsca zamieszkania?

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-09 16:56:22 /


do tego już wydział komunikacji nic nie ma, tablice teraz też można zostawiać dowolne,
miejsce zamieszkania deklarujesz kupując OC

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 17:10:13 /


A zamieszkanie przecież możesz zmieniać nawet 5 razy w tygodniu - brat mojej matki jeszcze w PRL mieszkał w hotelach przez ponad 300 dni rocznie (zameldowany w Warszawie przy Górnośląskiej z oknami na ten okrągły cyrk przy Parku Rydza-Śmigłego).
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 17:37:48 /


Ile razy zmienisz miejsce zamieszkania to nikogo nie interesuje.
Teoretycznie każdą zmianę powinieneś zgłosić. Jednak jeśli jesteś dostępny zawsze pod kilkoma adresami to nie przeszkadza nikomu rejestrowanie pojazdów w kilku miejscach.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 17:40:36 /


Więc rejestruje tam gdzie mieszkam, a skarbowy też opłacam zgodnie z rejonem tego wydziału komunikacji czy nie koniecznie?

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-09 18:41:33 /


To rozwijając ten wątek, w Mazowieckim wiek auta zabytkowego od maja konserwator zmienił na 35 lat. Jak napiszę oświadczenie że mieszkam np w Warminsko mazurskim gdzie dalej mamy 30 lat...To zgłaszam się z opinią do tamtejszego konserwatora i później odbieram papier i np w Olsztynie auto 30 letnie rejestruje na żółte???

Morales / 2024-01-09 19:23:39 /


jeżeli masz tam jakiś adres do doreczenia decyzji konserwatora to jak najbardziej

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 19:44:11 /


Dokładnie to samo przerabiałem. Miejsce zamieszkania cytujesz z ustawy. A jak już płacisz podatki w miejscu zamieszkania to już jesteś kryty na 4 litery. Mając meldunek w Chełmie zarejestrowałem samochody ma parszwę warszwę. Oczywiście nie obyło się bez dyskusji ale się dało.

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-09 22:22:00 /


Umowę piszemy na miejsce zamieszkania czy zameldowania?
Może być umowa na miejsce zamieszkania, rejestracja na zamieszkania ?

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2024-01-10 08:10:44 /


No właśnie o to chodzi, że od pewnego czasu na miejsce zamieszkania. Zatem pytanie kolejne brzmi: czy jeżeli miejsce zamieszkania można zmieniać np. co tydzień, a auto trzeba zarejestrować do miesiąca po zakupie, to może być inny adres na umowie, a inne miejsce zarejestrowania pojazdu??
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-10 08:57:23 /


Najlepiej mieć na umowie wpisane miejsce zameldowania.
W urzędzie zdaje się, że jest do podpisania oświadczenie, jakie masz miejsce zamieszkania, i na tej podstawie rejestrują tam, gdzie mieszkasz.
Nie ma pełnej dowolności.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-10 09:07:54 /


A który majster z Goleniowa robi w Rzeszowie ?
Bo znam tam kilku .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-10 09:24:15 /


Wedle mojej wiedzy jest tak, jak napisał Marcin. Przy rejestracji w formie oświadczenia podajesz adres zamieszkania. Więc czysto teoretycznie może to być każdy adres. Co oczywiście nie zwalnia z odpowiedzialności za podanie fałszywych danych na oświadczeniu.
Dla spokoju wpisałbym na umowie ten sam adres, żeby zaoszczędzić sobie po prostu ewentualnych dyskusji, ale też teoretycznie według mnie on nie musi być taki sam.
Tak samo jak miałem kupiony samochód na siebie (na umowie), a rejestrowałem finalnie na dane żony (beze mnie w dowodzie rej.) wykorzystując przepisy o wspólnocie majątkowej i podpisując stosowny kwitek oświadczenia w WK.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-10 10:22:22 /


W krk w październiku musiałem (podpisując oświadczenie pod groźbą karalną) zadeklarować adres krakowski. Inaczej nie chcieli zarejestrować, może coś od nowego roku sie zmieniło:/

bon / 2024-01-11 15:35:12 /


Pobierając tablice krótkie "USA" oraz w przypadku nie zdania tablic z zagranicy i przy deklaracji daty wjazdu auta importowanego do kraju też trzeba podpisać oświadczenie pod "groźba" . Tak więc nic nowego... Taki kraj, tylko groźby:)

Morales / 2024-01-12 09:52:55 /


wiesz jak jest, jak nie ma groźby to każdy podaje taką datę jaka mu akurat pasuje do uniknięcia pewnych opłat, taki kraj ;)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-12 10:28:49 /


Ale Wy macie ból dupy z tym krajem... nudne to już. OŚWIADCZENIE, nic więcej. I co? dalej jest źle. Bo można ponieść konsekwencje jak się ścieme walnie...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2024-01-13 14:34:45 /