logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » filtr fazy lotnej -dodatkowa filtracja gazu

filtr fazy lotnej -dodatkowa filtracja gazu

Mam pytanie bo nie znalazłem nic o tym na forum, ani w necie. Czy można pomiędzy reduktorem a blosem założyć filtr fazy lotnej? aby dodatkowo oczyszczać gaz, żeby blos lub kolektor się nie zasyfił.
I co lepiej? odolejacz:
http://www.certools.pl/ariadne/loader.php/pl/certools/sidemenu/products/00003/

czy filtr fazy lotnej:
http://www.certools.pl/ariadne/loader.php/pl/certools/sidemenu/products/00005/

ojciec ostatnio rozbierał reduktor i normlanie tam było tyle tłustego szlamu że szok. Wogóle jak to możliwe skoro przed reduktorem jest filtr fazy ciekłej w elektrozaworze.
Mam jeszcze taki pomysł aby zastosować np dwa elektrozawory połączone szeregowo, wtedy będzie podwójna filtracja fazy ciekłej. czy to coś da aby uchronić reduktor przez zabrudzeniem? czy może nie ma sensu. Podobno te filterki i tak wyłapują tylko grubsze zabrudzenia.

co o tym sądzicie?

2pac / 2007-09-02 14:07:40 /


filtr fazy lotnej stosuje się w układach wtrysku gazu w fazie lotnej, żeby nie zapaskudzić wtryskiwaczy. Przy instalacji mikserowej, nie ma to sensu.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 14:52:31 /


dokładnie tak, a muł pojawia sie przy rozprężaniu gazu i najwieksza jego część zostaje w reduktorze...

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 18:57:21 /


ok, dzieki za odpowiedzi. Czyli nie ma rady na muł. a odnośnie dodatkowego filtra za reduktorem , to jak rozumiem ewentualne brudy który mogłyby zapchać wtryski gazu są nieszkodliwe dla miksera/blosa więc dlatego nie ma sensu dawać filtr fazy lotnej za reduktorem.

2pac / 2007-09-02 21:59:13 /


jest rada-gaz tylko z duzych stacji[renomowanych)moze nie 100%spokojniejszy sen ale w moim przypadku 140tkm 6 lat bez problemow.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-09-02 22:10:22 /


ja ten syf spuszczam raz na pół roku na rozgrzanym silniku i spokój,,,..

tachu Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-02 22:11:44 /


Filterek gazu cieklego zatrzymuje czastki stale, a syf w reduktorze to zwiazki, ktore byly rozpuszczone w gazie i wytracily sie w momencie jego odparowania.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-09-03 20:00:30 /